Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek a helyemben (...

Ti mit tennétek a helyemben ( oviba járás )?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élünk, 4 éves kisfiam 1 éve jár a helyi oviba, nagyon nehezen, lassan szokta meg, hosszú küzdelem volt, mire megszerette, mert eléggé bátortalan. Hamarosan el kell költöznünk egy másik albérletbe, ami másik városban van, viszont nem túl hosszú időre, mert terveink szerint szeptemberre hazaköltözünk Magyarországra. Nem tudom, hogyan döntsek, nem szeretném őt annak kitenni, hogy mostanra nagy nehezen beszokott ebbe az oviba, és akkor most megint kezdjünk elölről mindent, szokjon át egy másikba erre a pár hónapra, mire megszokná, addigra megint váltani kéne, ezért inkább kivenném az oviból erre az időre, amit még kint vagyunk, én úgyis itthon vagyok, és majd, amikor hazaköltözünk, akkor beíratnám otthon.
2016. febr. 1. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha a helyről, ahova költöztök nem megoldható a jelenlegi oviba járás, akkor igen, kivenném.
2016. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben kötelező az óvoda ebben a korban ott, ahol éltek, nincs választásod, be kell íratni a másikba. Egy egy éve óvodás gyereknek már könnyebben fog menni az atszokas.
2016. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudnám megoldani, hogy ide visszahordjam, mert buszjárat nincs, jogosítványom sincs.

Lehet, hogy már valamivel könnyebben átszokna ebbe a másik oviba ( bár ebben sem vagyok biztos ), de nem szivesen rángatnám ide-oda, most beszokna ide is, aztán meg megint azon kapná magát, hogy már megint másik oviba kell menni, szóval pár hónap kedvéért nem látnám értelmét, hogy kitegyem ennek.

2016. febr. 1. 10:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy az óvoda nem kötelező.
2016. febr. 1. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem kötelező az óvoda, akkor én a gyerek visszajelzései és igényei alapján döntenék, ha így is lehetséges. Vagyis ha már megkedvelte annyira az ovis légkört, a társaságot és igénye is van rá, akkor tennék egy próbát az új ovival, hiszen ha kifejezetten jól érezné magát, akkor így lenne a jobb, viszont nem erőltetném, ha nehezen menne.


Kétféleképpen lehet gondolkodni arról, hogy érdemes-e jó közösségbe járatni a gyereket, ha csak kis idő áll rendelkezésre: van, aki szerint nem, mert utána nehezebb az elválás, mások szerint viszont abban a kis időben is sok élményhez juthat, és kár lenne ezektől megfosztani csak azért, mert rövid időről van szó. Te ismered legjobban a gyerekedet, hogy ő mit szeretne jobban, mi lenne rá jobb hatással.

2016. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Én sem vinném így oviba. Szerintem az a legjobb döntés, ha kiveszed. Elég nagy változás lesz neki az új hely, pláne az lenne az új ovi. Főleg így, hogy nehezen szokott be. Pár hónap után meg megint újat kellene megszoknia itthon. Legjobb, ha addig veletek van. De mondogasd neki, hogy ha majd haza költöztök itt kell oviba járnia. Hagy szokja a gondolatot.
2016. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem stresszelném új ovival. Gyerekkkel játszhat a játszótéren is, és jól el lehet foglalni minden mással is.
2016. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látom, a többség hasonlóan döntene, mint én. Nem tudom, ki pontozgat lefelé és logikát se látok benne, mindenesetre számomra hasznosak voltak a válaszok.
2016. febr. 2. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!