Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol testvérek vannak: a...

Ahol testvérek vannak: a nagyobb hány évesen kísérhette oviba/iskolába a kisebbet?

Figyelt kérdés

Rettentően nehéz olyan állást találni, ahol tolerálják, hogy én viszem a kicsit oviba, és beérni csak 8.10-8.30 között tudok.

A legtöbb munka jó esetben 8.00-kor kezdődik, és illik legalább 15 perccel előbb beérni, rosszabb esetben két szak, három szak, 12 órás folyamatos, stb.

Sajnos kocsi nincs, csak busszal tudok bejárni, az meg ilyen remekül közlekedik. Az előző busz hat után indul, és fél hétkor nyit az ovi.

Kezdek kétségbeesni, annyira nehéz egyáltalán bármilyen állást találni, nem tehetem meg, hogy még válogatok is.


Eddig is ez az egy szempontom volt, hogy oviba tudjam hordani a kicsit, így rengeteg békát lenyeltem. Nem voltam soha 4 óránál többre bejelentve, bár legtöbbször 10-12 órát dolgoztam naponta, nevetséges fizetésért, a bejárás minden költségét átvállalom, lenyeltem a megalázást, a rossz munkakörülményeket, mindent.


Most ez is kevés. :(


Anyósom sokat figyel a gyerekekre délután, örülhetek, ha van segítség.

Ennek fejében is sok békát lenyelek.

Most természetesen én vagyok a család szégyene, meg az alkalmatlan anya, amiért úgy gondolom, egy 9 (lassan 10) éves gyerek el tudja kísérni a 4 (két hónapon belül 5) éves másikat a gyalog 10 percre található oviba.

Hozzáteszem, kis falu, autós forgalom alig-alig, mindketten tudják az utat, és elég régóta tudják, mikor lehet átmenni az úton.

Egy kereszteződésben kell átmenniük, és ott sincs forgalom, legtöbbször semmi se jön.


Nekem már ovis középsős gyerekként (durván 5 éves kortól) egyedül kellett öltözni, becsukni a kaput, és elmenni az oviba, ami messzebb volt. Soha semmi bajom nem esett, és senki se tépte le anyám fejét se.

Sőt, nyaranta egyedül voltam otthon, senki se vigyázott rám.


Talán ezért olyan marha nehéz felfognom, hogy két ügyes, okos gyereknek miért nem lehet együtt menni.


A nagyobb természetesen egyedül jár suliba, és már cikinek is tartaná a kísérgetést.


Ennek ellenére van olyan ötödikes iskolatársa is, akit hoznak-visznek, kísérnek, nehogy "baja essen".


Egy fizetésből nem tudunk megélni, és mindenképpen munkát akarok vállalni.


Tudom, tudom: hosszú lett.



2013. febr. 27. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a két fiam együtt megy suliba, a nagyobb 5.-es a kicsi 2.-os, én is hallgattam a tanárnőtől, hogy ez nem helyes, hogy a tesója kíséri suliba, 10 percre van az iskola. És ezért elhanyagolt gyereknek néz ki.


A legkisebbet, én viszem oviba, és nem is vihetné a 12 éves tesója,nem is hozhatja, mivel az ovi házirendje szerint 14 év alatti nem hozhatja és viheti. És egydül nevelem őket, minimális segítségem van, még mázli, hogy a fiúk egy suliba járnak.


Megváltozott világ, a mi gyerekkorunkban sokkal nagyobb önállóságra voltunk nevelve.

2013. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, hogy hosszú lett, legalább kipanaszkodtad magad :-)

Én 9 éves voltam, amikor a legkisebb testvéremet oviba kellett vinnem, mert édesanyám egyedül maradt és ő 6-ra járt dolgozni. Előbb is vittem volna öcsikét, de akkor kezdte az ovit... szóval ha 7 lettem volna, akkor is segítettem volna anyunak. Hozzáteszem nem falun laktunk, kisvárosban, de reggel nagy volt a forgalom. Sosem történt semmi baj, elvittem az öcsémet oviba, átöltözött a segítségemmel, bekísértem a terembe és siettem a suliba. Az ovi és a suli között olyan negyed órás séta volt. Délután is én mentem érte, ha kellett. Soha senki egy rossz megjegyzést sem tett!

2013. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes város, nálunk már az elsősök is egyedül mennek iskolába, persze aki közel lakik. Engem is hat évesen simán otthon hagytak egyedül 2-3 órára. Ha valakinek nem tetszik, hogy a gyerekeid nem teszetoszák, lehet fizetni a bébiszittert, vagy mama keljen fel korán és vigye el őket. Nekem a gyerekeim ötkor fognak kelni és fél hatkor már az oviban lesznek, mert nekem hatkor a buszt kell várnom az állomáson. Ez a munka van, bejárós vagy semmi.
2013. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Első: mit tudnak csinálni, ha 14 év alatti viszi-hozza az ovist? Bejelentik a gyerekvédelemnél? Biztosítanak kísérőt?
2013. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Húgom 6 évvel fiatalabb tőlem. Nem tudom hány éves kortól mentem érte, de emlékszem, hogy én hoztam el az oviból. Nem a kőkorszakba, most 19 vagyok
2013. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bejelnthetik a gyámügyre, ha úgy tartaná kedvük, sőt ki sem adják a gyereket 14 év alattinak az oviban.


És vannak olyan új jogaszályok, hogy a 12 év alatti gyereket nem hagyhatod felügyelete nélkül sem otthon. Úgyhogy ha valaki megneszeli, hogy 10 percre egyedül hagytad őket, amíg lementél a közértbe, felnyomhatnak.


Első voltam

2013. febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen én vittem a 3 éves hugom oviba,reggel egyedül keltettem,öltöztünk fel,stb.annyi hogy ki volt készitve a ruhánk,anyáék már 2 órával hamarabb elmentek dolgozni.Ovi 5 perc séta,suli 10,hazafele is én hoztam.

De ez 10 éve volt,ma lehet változtak a dolgok.

2013. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ma már mindent be lehet jelenteni. A gyerekek is egyre tutyimutyibbak, 10 évesen még levegőt sem tudnak venni anyuci nélkül. De elvileg így a jó..
2013. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Sokszor én sem értem az óvónők világnézetét...

1. Nem vihetem magammal a szülőire a gyereket, ami 4-kor kezdődik, tehát nekem is, meg a férjemnek is itthon kell lenni, hogy egyikünk elmegy, a másik vigyáz a gyerekekre.

2. Fél hétkor nyit az ovi, de hét óra tízkor ott prüntyög az óvónő a gyereknek, hogy "Jajj, szegénykém, megint te vagy az első, ejj hogy lehet ilyen pici gyereket ilyen korál felkelteni".

3. Délután amint lehet, el kell hozni a gyereket. Ezt úgy kell érteni, hogy én most ugye állást keresek, szerencsére nem régóta, de... interjúra nem köthetem a gyereket a hátamra, a menzát befizetem, és mégis "jó lenne, ha ebéd után haza tudnám hozni". Amikor dolgoztunk mindketten, az se volt jobb, akkor apukát leba.szarintották, hogy ha ő már fél négykor otthon van, akkor miért fél ötkor kell menni a gyerekért? Ők is szeretnének időben hazaérni, és nem az a dolguk, hogy vigyázzanak a gyerekre (sic!) ez egy oktatási intézmény.


Vagyis leszek szíves úgy intézni a munkavállalást, hogy ők reggel nyolctól délután háromig óhajtanak dolgozni, a kettő között érezzem magam megtisztelve, hogy ott lehet a gyerek, és keressek elég jól ahhoz, hogy költeni tudjak a tisztasági csomagokra (2000 Ft, ha mindenből a legolcsóbbat vesszük, és felét nem használják el a gyerekek), a jótékonysági bálra, a különféle tombolaajándékokra, pedagógusnapra, kirándulásra, úszásoktatásra, foglalkoztató könyvekre, stb.


Az természetes, ha kettőt tüsszent a gyerek, addig nem mehet, amíg nincs közösségbe mehet papírja, évente kétszer-háromszor csak ezért hívjuk ki az orvost, mert egyébként makk egészséges, csak pl. félrenyelt.


Ha lázas, hasmenése van (általában kéthetente elkapják az ovisok...állítólag egymástól....), akkor tíz percem van elvinni. Miközben 45 perc az út a munkahelyemtől az oviig, buszom jó, ha másfél óránként indul, és ezt ők is TUDJÁK.


Sokszor úgy érzem, nem is fogok tudni addig normális állást találni, amíg nem lesznek a gyerekeim teljesen önállóak, addigra meg kiöregszem mindenből.

2013. febr. 27. 11:36
 10/21 A kérdező kommentje:

Ez egyébként érdekes, hogy 12 év alatti nem lehet felügyelet nélkül, de felsősöket (ötödik, általános iskola, tehát max. 11 éves) nem vesznek be a napközibe, mert túl sokan lennének.


Ha megba.sz az ideg, legfeljebb megszülöm a harmadikat, és itthon leszek "főállású anya" pozícióban, mert annyira könnyű visszajutni a munkaerőpiacra.

2013. febr. 27. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!