Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek nem sok ha reggel...

Szerintetek nem sok ha reggel fél 8-tól negyed 5-ig van a gyerek bölcsiben/oviban?

Figyelt kérdés
2 és 4 évesek. Még nem mentem vissza dolgozni csak tervezem. Vagy ha lehet oldjam meg inkább hogy egy órával korábban, negyed 4-re menjek értük?

2016. febr. 8. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát, azért járnak bölcsibe, oviba, mert anyu, apu dolgozik.

És az még egy jó munkahely, ahol csak 8-tól 4-ig kell dolgozni.

2016. febr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha valaki dolgozik, annak általában ennyi időt vannak intézményben a gyerekei. Ezért léteznek ezek az intézmények alapvetően, úgyhogy nem lehet ezt soknak nevezni.

Mondjuk amikor a fiam bölcsis volt, akkor beszóltak érte, hogy négy után már ne menjen senki a gyerekéért, mert az milyen késő, és hogy amúgy is, menjek érte háromra, nagyon maximum a négy óra, de nem is értem, hogy ezt mégis hogy gondolták.

2016. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
enyém gyerek pont így járt bölcsibe, és most így jár oviba. egész pontosan negyed 8-tól negyed 5ig.
2016. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha a szülők dolgoznak, akkor nem is nagyon tudják máshogy vinni a gyereket.

8-ra megy a szülő és 4-ig, 1/2 5-ig van bent, nem tudja délben hazavinni a gyereket.

Sok, nem sok, ez van. Biztos jobb lenne ha csak délelőtt lennének bent, de valakinek pénzt is kell keresnie.

2016. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 7-től 5 ig van bölcsiben a fiam. Amikor a férjem szabadnapos, akkor elhozza 3-kor.

Sajnos messze dolgozok a lakhelyemtől, és így is szerencsém van, mert nem gond, ha csak fél9-re érek be, és sokszor előbb elmehetek, mint 4 óra.


Sok-nem sok, ez van sajnos, hogy mindketten dolgozzunk.

2016. febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Az enyémek is kb ennyit vannak az oviban. 8 körül érnek be és fél5 körül szokott a férjem értük menni. Én 8-tól dolgozom 5-ig :(

Nálunk a 1/4 4-es elvitel nem igazán jó megoldás. Délután több nap foglalkozás van, van amikor csak fél5-kor van vége, szerencsére.

2016. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk az egész városban 1 bölcsi van, egyik barátnőm kislánya oda jár, 2 éves. Ő is mesélte, hogy van a csoportban olyan kisfiú, akinek a szülei csak 4 körül tudnak menni a gyerekért, és már arra is beszólogatnak a dadák, hogy mindig az a gyerek az utolsó akiért mennek, meg, hogy más gyerekekért 3, fél 4 fele mennek, és hogy a gyereknek se jó ez, hogy mindig azt látja, hogy ő az utolsó akiért mennek. Na de, nem azért vannak ezek az intézmények, hogy a szülők tudjanak dolgozni? Ráadásul ott felváltva vannak a dadák, tehát a délutános délelőtt 10-11kor megy be, az ebédet segít előkészíteni, majd onnantól ő van a gyerekekkel. Tehát nehogy már nehezére essen neki 4-5ig ott maradni? Meg mégis mit csináljon a szülő, ha ő nem tudja már 2-3kor elvinni a gyereket? Szerintem a dadák ne nagyon akarják már megszabni, hogy ki hánykor menjen a gyerekért..nyilván ha este 7-8kor mennének érte érthető, de így?
2016. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez tök átlagos, mivel sok helyen 8-16-ig tart a munkaidő és az utazással is számolva, ez még nem is olyan sok.

Ráadásul sok helyen az ebédidőt is le kell dolgozni, tehát fél órával előbb kell bemenni vagy később végezni.

Én szerencsés vagyok, mert 15 percre van a melóhelyem és az ebédidőt sem kell ledolgoznom, így "csak" 3/4 8-tól 1/4 5-ig vannak bent a gyerekeim, de nálam is volt már olyan, hogy feltartottak délután, így csak 5-re értem oda a gyerekekért, nem volt belőle gond.


Amúgy ilyen esetben az lehet megoldás, hogy a férjeddel megosztjátok a reggeleket és a délutánokat, vagyis egyikőtök korábban megy, akkor ő megy délután a gyerekekért és a másikótok később kezd és ő viszi reggel a gyerekeket, így mindenki jól jár.

2016. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom. Tavaly az enyémek ennél is tovább voltak, rendszerint a férjem vitte őket reggel, és pedig 3/4 6 után estem be a fiamért, mert 4-ig dolgoztam a közeli nagyvárosban, vonattal jártam, és a kicsit is össze kellett szednem a város túlfelén lévő bölcsiből... Nem volt jó. Idén kiköltöztünk külföldre, itt napi 3(!) órát lehetnek a gyerekek az óvodában, így kénytelen vagyok hajnalban járni takarítani, mert más munkát nem találtam, ami mellett odaérnék a gyerekért fél 12-re. Őszinte leszek, ez se jó. Lehet, önzés, de visszasírom a tavalyi helyzetet.
2016. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Enyém 1 héten 2x negyed 7 töl délután 5 ig van oviba többi napon 13 óráig illetve pénteken 16 óráig viszont mindig negyed 7 töl
2016. febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!