Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom 12 órában dolgozik...

Párom 12 órában dolgozik munkahelyén.5kor kel,6ra megy melózni este 6ig. Negyed 7körül van itthon. Szerintetek mennyi lenne részemről az elvárható együtt eltöltött minőségi idő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányunkkal vagyok itthon jelenleg gyeden.


kíváncsi vagyok hogy szerintetek mennyit kellene itthon segítsen,mennyit foglalkozzon a gyerekkel. Ilyesmik.


Hétvégéje mindig szabad.



2013. okt. 17. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem napközben te eltudod végezni a házimunkát, és mivel 12 órát dolgozik a főzést és a bevásárlást is megoldhatod. Viszont kétlem hogy heti 5 napot dolgozna 12 órában, mert amennyire én tudom az ilyen tilos (heti 40 órának kell meglennie). Azokon a napokon mikor nem dolgozik mehet felesben, illetve szerintem amikor hazaér a móka részét megkaphatná a gyerekkel (pl. fürdetés, játék) hogy élvezetét lelje az apaságban, és ne nyűgnek tartsa. Amikor mind a ketten otthon vagytok, pl. hétvégén vagy szabad napokon, akkor viszont felváltva mehetnek a felkelések, pelenkacsere stb.


Ha te mozdulnál ki barátnőkkel és ő ráér, akkor vigyázzon a gyerekre, hiszen az övé is, ha pedig ő menne el a haverokkal akkor te tedd meg ugyanezt. Ha közös együttlétre vágytok, akkor nagymamát kérném egy kis unokázásra, míg ti elmentek étterembe, vagy szórakozni habitustól függően.

2013. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
És az otthoni házimunka aznap mikor dolgozik nekem elég lenne csak annyi, hogy ne kelljen kiszolgálni, pl. ne dobálja le a koszos gatyáját, tegye a mosogatóba a tányért, ne morzsázzon.
2013. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak:

de igen,sajnos heti 5 napot dolgozik 12 órában.. :(

hivatalosan 8órába van bejelentve..

2013. okt. 17. 17:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen volt nálunk is a helyzet.


Én annyit vártam el, hogy a gyerekkel foglalkozzon és ne csináljon plusz munkát nekem (ne jöjjön be koszos cipővel, ruhát a szennyestartóba tegye, ha eszik akkor pakoljon el maga után stb).

A gyerekkel foglalkozás minden korban más ugye. 9 hónaposan már elég sok mindent lehet velük játszani. Közben ha kell pelenkacsere, etetés, fürdés. Nem úgy, hogy én közben köddé válok, hanem együtt.


Hétvégén pedig együtt csináltuk a dolgokat.

2013. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Segíteni semennyit. 9 hónapos gyerek mellett el kell tudnod végezni az otthoni munkát. Sőt, még arra is kell időnek jutni, hogy magaddal törődj.

A párodtól csak a nehéz munkákat várhatod el, de mást nem. A gyerekkel pedig fürdésig-vacsoráig játsszatok együtt.

2013. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit várnék el, hogy besegítsen a fürdetésbe, este kicsit babusgassa, aztán hagynám pihenni. Napi 12 óra elég kimerítő. Nem mondom, hogy a gyerek nem, de neked most ez a feladatod, neki meg, hogy dolgozzon. Hétvégén is hagyd, hogy pihenjen, ha kipihente magát, tervezhettek közös programot. Az azért kell.
2013. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
12 óra munka mellett a házimunkába nem várnám el, hogy besegítsen. Én is ennyit dolgozom most és nagyon kimerítő. Szerintem az ideális munkamegosztás az, amikor a felek kb. ugyanannyit dolgoznak. Jelen esetben az az optimális, ha te megcsinálod a házimunkát, amíg ő dolgozik, és utána közösen foglalkoztok a gyerekkel.
2013. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Hétköznap semmi házimunkát nem várnék,el szerintem nem is lenne normális ha igen. Szombat délutántól meg vasárnap estig közösen.
2013. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk ugyanez a helyzet, csak éppen az utazás miatt van ennyit távol.

Amig egy gyerek volt, simán megoldottam mindent. EGyálalán nem vártam el, hogy segítsen, hiszen mire hazaért, mindennel megvoltam, hétvégére előre dolgoztam, sőt még magamra is volt idő. Csak annyi volt a "dolga", hogy játszon a gyerekkel.

Aztán megszületett a kistesó. Ő rossz alvó, többször kel éjszaka, pedig már 13 hónapos. Azóta se éjjelem- se nappalom, állandóan lótok futok,soha nem hozom be magam. Kénytelenek voltunk átszervezni a feladatokat. Pl. nagybevásárlást már ő intézi, és az összes posta/bank/autó ügyet szintén. Esténként vagy ő fürdeti a gyerkőcöket, ami alatt próbálom behozni az elmaradásomat, vagy esetleg -de ez nagyon ritkán van - ő is csinál valamit. Őszintén szólva, én kérem, hogy a gyerekekkel legyen inkább, mert ébren találkoznak 2-3 órát, akkor ne mosogasson már addig, hanem töltse velük az időt, hiszen a kisgyermekkor nagyon hamar elszalad.

Hétvégén szombat délelőtt mindig van neki valami plusz munka, így én délig valahogy rendet rakok, és nemrég kezdtük bevezetni, hogy kifőzdébe járunk, legalább a hétvége legyen pihenés. A két napból egy, majdnem mindig valami gyerekprogram.

A hétköznapokban, pedig millió praktikát vetettem be, hogy gyorsabban haladjanak a dolgok. (2 naponta főzök, vasalás nuku, uzsi lent séta alatt, jó minőségű háztartási gépek, amik gyorsítják a munkát). Ha lenne helyünk mosogatógépre az is lenne, mert nagy hasznát venném.

Férjem ugyanúgy kimerült mint én, de szerintem a lehetőségekhez képest, azért "eleget" segít.

Kettesbe kb. negyed évente - vagy inkább ritkábban - jutunk el akárhova is. Nem tudom, hogy normális-e ahogy csináljuk, de én az erőm végét járom.. Pedig imádom a gyerekeket, az tartja bennem a lelket, hogy mekkora szerencse, hogy két ilyen gyönyörű, egészséges kisfiam van. :-)

2013. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
Első vagyok. Írja már le az aki lepontozott, hogy mi nem tetszett a válaszomban? Az, hogy ugyanaz mint a 100%-osoké? Hogy amikor dolgozik a férjemuram akkor csak a szórakozás részét vegye ki a gyerekkel kapcsolatos dolgokból és hogy csak annyit várnék el, hogy ne a szoba közepén hagyja a koszos zokniját? Ebben mi 49%??? Ne csak pontozz, írd is le!
2013. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!