Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyenkor kell igazolás? Ha...

Ilyenkor kell igazolás? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés

Kisfiam kiscsoportos. Kedd éjjel elkezdett köhögni, így reggel úgy döntöttem nem viszem. Nem volt vészes, láza sem volt, orra sem folyik, de mivel a hétvégén elutazunk és meg tudtam tenni,hogy itthon maradok, így nem akartam,hogy még jobban lefertőzödjön.

Dokit felhívtam,hogy bevigyem-e. Mondta,hogy nem kell, főleg,hogy tele van a váró influenzásokkal, adjak neki nappalra ambroxolt, éjjelre meg,ha kell Sinecodot. Aztán ha nem múlik 3 nap múlva, akkor vigyem be.

Az oviba szerda reggel beszóltam,hogy nem megy. Itt nálunk az irodán veszik fel, így nem is kérdezte a hölgy miért nem viszem.

Azt nem tudom,hogy ha megmondom hétfőn, hogy azért nem hoztam,mert köhögött, akkor kérni fognak-e igazolást. De ugye a doki meg mondta,hogy ezért nem kell bevinnem!


2016. febr. 25. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még te el tudsz menni a dokihoz igazolásért. Hívd fel a dokit, hogy szükséged van az igazolásra, és beugrasz érte. Gondolom az asszisztense is oda tudja majd adni neked.
2016. febr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban három napot igazolhat egyben a szülő, ennél többnél kell egészséges igazolást vinni.
2016. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondod hogy azért nem vitted mert köhögött az azt jelenti hogy beteg volt és fognak kérni igazolást. Felhívod a dokit és elmondod neki hogy nem vitted oviba de nem volt komoly baja a gyereknek és állítson ki igazolást, majd beugrasz érte. Én így szoktam csinálni, de nagyon ritkán van csak ilyen.
2016. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orvos ad igazolást. Elviszed hozzá, hogy kiállítsa az igazolást, mely szerint már mehet ismét közösségbe. Rajta lesz a hiányzás dátuma. Nálunk így működik, sokszor mi is csak telefonon szólunk, és mondja,hogy ne vigyük, felesleges, csak ha rosszabbodik az állapota.
2016. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok! Akkor holnap beszaladok igazolásért, mert hétfőn már vinném. Már,ha nem lesz rosszabb a köhögés.
2016. febr. 25. 09:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Na pont felvette az asszisztens. Mondta,hogy be ne vigyem a gyereket. Holnap menjek igazolásért, és hétfőn, ha nem köhög, vihetem.
2016. febr. 25. 09:32
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Először is: 2016. február 1-től, a szülő 5 napo igazolhat összesen a teljes nevelési évre (szept.1-től a nyári szünet kezdetéig!) Másodszor: A gyereket nem veheti be az óvoda, amíg nem adtál le igazolást, mert az igazolás tartalmazza az orvosi szakvéleményt, miszerint a gyerek gyógyult és közösségbe mehet! És persze tudom, hogy influenza járvány van (én se szívesen mennék a gyerekekkel orvoshoz) ez tiszta sor, de látatlanban. hogy javasol a dokid gyógyszert, vizsgálat nélkül? Távgyógyító! Nyilván próbálta megvédeni a gyereket az influenzától, de távolról gyógyszert adni? Én másik orvost keresnék! Nem azt mondom, hogy ezt csináld, csak azt, hogy én ezt tenném! Értem a szándékot, és azt is, hogy ilyenkor túlterheltek, de akkor is rá kellett volna néznie, mielőtt gyógyszert ad! Már, ha nem ez a mániája: a gyógyszer írogatás, mert akkor már rég mást kerestem volna!
2016. febr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!