Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Testvéreket két külön oviba?

Testvéreket két külön oviba?

Figyelt kérdés
A helyzet kicsit bonyolult.3 gyerek van, a nagylány 6 éves, a középső fiam 4 éves, a kicsi fiam 1 éves. A középső fiam 2,5 éves kora óta, vagyis második éve jár abba az oviba amibe a lányom. Viszont elég rossz volt az első éve, nehezen szokott be, nagyon sírós volt, de akkor azt mondta az óvónő, hogy majd megszokja...de nem szokta meg...most szeptembertől elég dacos, hisztis, földhöz veri magát.(Befolyásoló tényezők, hogy másik óvonőt kapott, elválasztották a tesójától, mert eddig egy csoportba jártak, illetve kistesó született.)Otthon ritkán, de az oviba napi szinten előfordulnak a földhöz verős hisztik. Azt mondta az óvonő, hogy egy rendezett családban nem szokott ilyen lenni a gyerek, de mivel rendezettek a körülmények, magam elvittem egy pszichológushoz, aki azt mondta egy nagyon jó gyerek, semmi baja csak dackorsakos, ez korosztály dolog, majd kinövi.A vezetőóvónő az óvonője, aki nagyon szigorú, kemény nem engedi egy kicsit sem dadusgatni a kollégáinak a gyerekeket...stb.Viszont az óvonővel nincs se kedvem, sem energiám már harcolni így úgy gondoltam átvinném egy másik oviba.Szerintem csak nem tudja vagy nem akarja kezelni. A lányomnak viszont utolsó éve lesz itt szeptembertől és ő nem akar átmenni másik oviba.Szerintetek próbáljuk meg, hogy a fiút átviszem a másik oviba a lányt meg hagyom ott?
2016. febr. 29. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen próbáljátok meg
2016. márc. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. márc. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2016. márc. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
igen
2016. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már csak a pedagógiai felfogás miatt is átvinném.

Nem engedi szeretgetni a gyerekeket? Mi a frász az, óvoda vagy katonai kiképző? Sosem értettem, mi a fenének megy valaki pedagógusnak, ha nem szereti a gyerekeket?!

Megpróbálnám átvinni, a nagyot hagynám a megszokott környezetében, gondolom, szeptembertől már suliba megy, erre a kis időre kár kiszakítani onnan.

2016. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen nekem is a katonai kiképző jutott eszembe....azóta átvittem, de a régi óvonéni nagyon nekem állt, teljesen fel volt háborodva, meg hogy ott is ugyanez lesz...stb. Nem szépen váltunk el.....Sajnos a nagylány még szeptembertől is abba az oviba fog járni, mert nem érett még az iskolára.Nekem nagyon kellemetlen lesz, de a gyereket kell nézni, nem akarom kiszakítani a baráti társaságából, és az ő óvonőjével nincs gond, nagyon szereti.Az új óvonénit első találkozáskor a fiam átölelte, megsimogatta....a régit sose ölelte meg....de hát a gyerek azt adja vissza amit kap....
2016. márc. 6. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!