Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akik visszatartják, visszatart...

Akik visszatartják, visszatartották a gyereküket, nem bánták meg?

Figyelt kérdés

enyém majdnem 8 évesen fog kezdeni. 6 elmúlt már, most voltunk a nevtanba, de mivel lassúcska a fiam, lebeszéltek róla. alá is írtam, de rágódom és nagyon elbizonytalanodtam, most úgy érzem rossz döntést hoztam és nem lesz jó ha közel 8 évesen kezdi csak.

volt/van más is így?



2016. márc. 3. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az értetlenkedésért de jövöre lesz 8 éves ? Fiad és még maradhatot ?
2016. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

már elmúlt 6, most szeptemberbe nem megy iskolába, marad még oviba egy évet, amikor is 7 éves lesz, majd elkezdi az iskolát és rá 4 hónapra betölti a 8at.


aki évvesztes, az vagy 7 vagy 8 évesen kezd...

2016. márc. 3. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A lányom nyáron töltötte a 7-et, és nekünk jó döntés volt. De ez gyerekfüggő. Attól, hogy nekünk jó, nektek nem biztos.
2016. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom nyáron volt 6, csak idén szeptemberben megy. Nálunk egyértelmű volt, hogy még maradnia kéne egy évet. Gondolom, Nálatok is okkal javasolták a nevtanban, hogy maradjon még egy évet. Szerintem kisebb rossz egy iskolaérett gyereket visszatartani, mint egy iskolaéretlent iskolába küldeni.
2016. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Az előttem válaszoló nagyon jól megragadta a lényeget:


"Szerintem kisebb rossz egy iskolaérett gyereket visszatartani, mint egy iskolaéretlent iskolába küldeni."


Ezt kell szem előtt tartani, hogy a gyereknek mi lesz a jó, nem az, hogy én mit szeretnék, vagy mit fog szólni a szomszéd Marika néni, hogy 8 évesen lesz elsős a fiam. Kit érdekel? Az a lényeg, hogy a gyerek boldog és kiegyensúlyozott legyen.


Én is visszatartottam a fiaimat, és nem bántam meg (már gimisek). Hadd játsszon az oviban, amíg lehet, mert aztán minimum 12 éven keresztül csak tanulni fog, aztán munka, ilyen felhőtlen, nyugodt élete csak most van. Add meg neki a lehetőséget.

2016. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kisfiamat nem engedték visszatartani,nem volt ok rà. Pedig nagupn szerettem volna,ìgy mivel szeptemberi 7 éves lett mikor elkezdte a sulit. Voltak bajaink. Mondjuk nem tanulàsi,hanem magatartàsbeli,de jó lett volna ha van még egy éve komolyodni. Most màsodikas és még mindig szeleburdi kicsit.
2016. márc. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lányom 7 évesen megy majd suliba mert peszéd hibás még ,illetve érzelmileg még nem éret rá.
2016. márc. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Decemberi fiamat visszatartottuk. Nagyon jó döntés volt!!
2016. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó nektek, komolyan!

Az én gyerekemet meg menekíteni kellett az oviból egy óvónő miatt. :(

A nev.tan-ban iskolaérettnek minősítették, így 6 év 2 hónaposan kezdte.

Nem bántam meg, most másodikos, imádja, jó a közösség, minden oké. (Bár a lenullázott önbizalmán még nem sokat tudtunk javítani...)

2016. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is nyolc éves lett októberben, mikor iskolát kezdett. Későn indult a beszéde, pösze volt, bizonytalanul különböztette meg a hangokat pl. nem hallotta, hogy a fű szóban az őzike vagy az űrhajó hangja van-e (ez logopédiai feladat volt, és nehezen ment), és masszív szótalálási nehézségei voltak. Nehézkesen fejezte ki magát, sokszor alapvető szavakon kellett hosszasan gondolkodnia, amiket egyébként ismert. És a ceruzával is hadilábon állt szegénykém. Mindez jó átlagos intelligencia mellett.

Nem volt alkalmas az iskolára még közel hét évesen se. Nem bukott volna meg (talán), de keményen megszenvedte volna az elsőt, abban biztos vagyok.

2016. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!