Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérdésem a kezdő, fiatal...

Kérdésem a kezdő, fiatal óvónőkhöz szól. Nektek is nehéz, vagy nehéz volt a kezdet a fiatalságotok miatt? Milyen módszereket alkalmaztatok?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem! Nagyon szeretem a gyerekeket, ők is engem, jól kijövünk, hallgatnak is rám, bár elég volt elérni...könnyebb volt megszerettetni magam....Az a problémám, hogy néhány "okosabb" gyerek visszaél azzal, hogy én fiatalabb vagyok a többinél és olykor olykor mond olyat, vagy viselkedik úgy, ahogy mással nem mer...Hiába szólok rá, akár hangom felemelve is, és kisebb büntiket adok, nem érdekli, mintha úgy lenne vele, hogy én olyan vagyok mint az anyja, vagy a nővére..azt látja bennem...Nem szeretném ,hogy "tojjanak a fejemre" a fiatalságom miatt...pedig tényleg, szoktam szigorú is lenne, hangosan rájuk szólni stb, meg nem az a karakter vagyok aki sose szól, meg mindent megenged stb....mint a többiek, de nekik elég ha csak rá néznek a rendetlen gyerekre és abbahagyja...

MIT TEGYEK?? HOGYAN CSINÁLJAM MÁSKÉPP??? Akik már túl vannak ezen azok írjanak, mert gondolom nem én vagyok az egyetlen..


2016. márc. 6. 13:16
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs, a végét elírtam, "mint a többiek,de....." tehát úgy akartam írni, hogy vannak a többiek, a felnőttek akiknek elég rájuk néznz....
2016. márc. 6. 13:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány éves korosztalyrol van szó?
2016. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vegyes....ès mèg a kicsi 3-4 éves viselkedik ugy ahogy nem kellene...
2016. márc. 7. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
26 éves, fiatal pedagógus vagyok (tanító), 26 tízéves gyermekkel. Amikor elkezdtem dolgozni, 7 évesek voltak. Soha nem volt hasonló problémám a kezdetekben. Most, a kiskamaszkor szélén kezdtek volna el szemtelenedni nem csak velem, hanem az idősebb kolléganőimmel is, de sok szeretettel, türelemmel és a korábban is alkalmazott következetes neveléssel hamar leszoktattam őket róla. A következetesség és a humorérzék a kulcs!
2016. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!