Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők, ti milyen típusú...

Szülők, ti milyen típusú óvónőket nem kedveltek?

Figyelt kérdés
Esetleg vannak hajmeresztő történeteitek óvónőkkel kapcsolatban?
2016. márc. 10. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

A másik oldal nem érdekel?

Amikor az óvónőnek vannak hajmeresztő történetei.

A párom 30 éve óvónő. A mai napig nem egy volt neveltjével /szüleivel tartja a kapcsolatot, mert hálásak neki.


Múlt heti konkrét példa: az egyik középső csoportos gyerektől ( vegyes csoport)elvett egy bicskát(!), mire a szülő fel volt háborodva, hogy honnan veszi a bátorságot, hogy elvesz egy ajándékot egy gyerektől, amit a nagybátyjától kap!

Ki az ostoba?

Az óvónő, aki egy 5 éves gyerektől elvesz egy kést, vagy az, aki annak ilyent ad ajándékba?

2016. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocs, de most nem, egy olyan kérdést ma már kiírtak. Engem most ez az oldal érdekelne!
2016. márc. 10. 22:22
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak az ovonokkel, így akit nem kedvelnék az az ő ellentetuk lenne. Pl csak negatívumot mond a gyerekről, de tanácsot nem ad, a hibát csak a szülőben keresi, durva a gyerekekkel, figyelmetlen.
2016. márc. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Szomszéd csoiportban van egy rendkívül harsány, nagy hangú óvónő. Állandóan kiabál, félnek tőle a gyerekek.

Ráadásul mindemellé nagy csillogó fülbevaló és lánc, erős smink tűzpiros szájjal, festett szőke... és közel a nyugdíjhoz. Szerinted?


Nem ő, másik óvónőtől hallottam a nyáron az ovi udvaron, ahogy kiabál egy nagycsoportos kislánnyal, aki délutáni alváskor véletlen bepisilt, hogy "ezt elmondom anyádnak, aztán meg szégyenkezik itt nekem, hát hogy akarsz te iskolába menni, ha még mindig összehugyozod magad?".

Komolyan sajnáltam azt a kislányt, és hálát adtam, hogy nekünk végtelen rendes óvónénik jutottak.


Nem ovi, hanem bölcsi. Mentem a gyerekért -télen- ebéd után. Hallom, hogy a szomszéd csoport gondozónője üvölt a 2,5 éves gyerekkel, hogy azonnal keljen fel az asztaltól és nézzen végig magán, úgy eszik, mint egy disznó, és ha nem tanul meg rendesen enni, ki fogja tenni a hóra, aztán ott gondolkodhat.

Elfutott a méreg, de tűrtőztettem magam, hiszen a gyerekem még másfél évig bölcsibe járt utána, és hát szomszéd csoport, és min ilyen gyakran ők voltak reggel/délután nálunk is az összevont csoportok miatt.

Mondjuk, ha az enyémmel üvöltött volna, akkor nem állom, meg, hogy be ne nyissak, és közöljem, hogy én őt MOST rakom ki a hóra, aztán gondolkodhat...

2016. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Csendes,visszahúzódó típus vagyok,de tavaly volt egy afférom az egyik óvónővel,aki nagyon letolta a gyerekemet egy bagatel ügy miatt.A gyereket meg nagyon megviselte.Akkor előjött belőlem az anyatigris,és azóta,gondolom mert észrevették,hogy nem vagyok olyan mulya mint gondolták,nincsen semmi gond.Viszont napi szinten hallom,hogy alázzák meg a gyerekeket az óvónők,dajkák is,azt aki verekedik,vagy bepisil,bekakil,tipikus lelki terror.Mindig kérdezem a fiam,hogy őt leszidják-e,hogy viselkednek vele,de mindig azt mondja vele nem kiabálnak,semmi baj nincs (de azt elmondja,hogy kivel igen,pl.van egy harapós kislány,és mondta,hogy az óvónők rendszeresen arra buzdítják a gyerekeket,hogy harapjanak vissza,és akkor majd megtanulja a kislány...na már most akárhogy is gondolom én laikus,de szerintem ezt ők így nem tanácsolhatják)

Csak azért nem vettem ki a fiam,mert szeret járni,és vele nem kekeckednek,de azt hiszem ebben nagy szerepe van annak,hogy mikor szükség volt rá felvettem a kesztyűt,és nem hunyászkodtam meg.

2016. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Én írtam ki a másik kérdést, ami a szülőkre vonatkozik (milyen típusú szülőket nem kedvelnek az óvónők).


Nekünk eddig a gondozónőink tündérek voltak, de az óvónők ... sajnos nagyon rosszak a tapasztalataim. az még hagyján, hogy 1,5 év alatt az óvónő páros egyike már harmadjára cserélődik, de sajnos nem sikerült egyszer sem olyat találni aki legalább egy minimális szintet megütne. Mondjuk az egyik teljesen kezdő volt de a kezdők lelkesedése hiányzott belőle. A másik is kezdő a szakmában, de idős és ugyanúgy a lelkesedés nulla. Semmi szeretetet, kedvességet nem tudok bennük felfedezni a gyerekek iránt, márpedig szerintem ez lenne az alap. A másik óvónő aki fixen van másfél éve, nem lenne rossz de sajnos ő meg nagyon le van fáradva, ki van égve. Régebben állítólag ő volt a csúcs.

2016. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Az olyat, aki cimkézi a gyerekeket. Pl. Ez hipetaktív, az figyelemzavaros, stb. De mindig van az ilyen óvónőknél abszolút pozitív ellentét is, akiket meg imád, merz azoknak semmi baja. Persze fogalma sincs róla, hogy melyik gyerekkel mi van, mert az már más szakterület. De azért hallott már róla, és osztja az észt os a szülőknek.

Szerencsére nálunk ilyen kevés van, a többség normális, kedves óvónéni. :)

2016. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Bocs az elgépelésekért...
2016. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Azokat, akik folyamatosan hibát találnak a gyerekekben. Akik számára mindegyik vagy autista, vagy magatartászavaros, vagy aspergeres, vagy hiperaktív stb, és ha a szülő nem ért egyet, jön a szöveg, hogy "anyuka nem együttműködő", meg "nem veszi észre, hogy a gyerek nem normális."


Aki nem hajlandó a gyerekeknek segíteni semmiben, mert "nem az ő dolga", anyuka miért nem tanítja meg otthon.


Aki leadja a "rendelést", hogy neki minimum 20 ezer forintos c&a utalvány kell év végére.


Aki úgy ordít a gyerekekkel, hogy az utca végén hallani.


Aki folyamatosan azt magyarázza, hogy otthon mindegyik félre van nevelve.


Aki hangosan káromkodik, majd ha a gyerek eltanulja, közli, hogy ezt "otthon tanulta".


Aki non-stop büntet minden marhaságért, de egy mesét nem hajlandó elolvasni.


Aki minden frinc-francra pénzt kér a szülőktől (új magnó, legó, új függöny)


Aki elviszi úszni egy rakás pénzért a gyerekeket, de azoknak még késő délután is vizes a hajuk, mikor értük mennek a szülők.


Soroljam még?

2016. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Eddig azt gondoltan, hogy a mi óvónőnk nagyon szuper: határozott, van tekintélye, neveli a gyerekeket, de tanítja és szereti is őket! Mesél is és törődik is! Szóval az előttem írók után inkább, azt mondanám csodanő! Van egy új óvónőnk, ő nem szimpi! Mosolyogni még nem láttam az elmúlt 3 hónap alatt és inkább tárgyként, feladatként kezeli a gyerekeket, pedig megnevelt csoportot kapott! Persze a másik oldalra is van példám, nem óvónőként! Akkor jönnek a kislányért, ebéd után, amikor én megyek az enyémért! Szó szerint úgy beszélnek a gyerekkel, mint egy darab sz*rral! Már nekem is nyílik néha a bicska a zsebemben! Ez a másik oldal.
2016. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!