Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2,5 éves gyerekedet inkább...

2,5 éves gyerekedet inkább bölcsődébe vagy óvodába íratnád?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy akkor már szobatiszta lesz és van hely mindkét intézményben. 2,5 éves korában fogok visszamenni dolgozni és nem tudom melyik lenne a jobb.

2016. márc. 11. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

ovi

ha van mini csoport

nem sok értelme van: bölcsi majd fél év múlva ovi ?

2016. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Nos, a bölcsődébe év közben bármikor beveszik a gyereket, ha van hely, az oviban viszont nevelési év van, tehát csak szeptemberben kezdhet. Az oviba betöltott három éves kor szokott lenni a feltétel. Mikor lesz 3 éves?
2016. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem teljesen így van, ahogy a 2. leírta. Bölcsije, ovija válogatja, h lehet-e év közben csatlakozni. AZ én fiam is év közben csatlakozott a bölcsibe is, és az oviba is.
2016. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

"az oviban viszont nevelési év van, tehát csak szeptemberben kezdhet."


Na persze. Ezért kell egyes helyekről akár februárban márciusban átvinni a gyereket oviba, ha betöltötte a 3.-at...

Fiam áprilisban lesz 3 éves. Bölcsis jó barátja februárban töltötte, és át is vitték oviba. Kiderült, csak a bölcsi "jófejsége", hogy nem teszik ki a 3 éveseket, mert nincs annyi jelentkező, különben nekem is át kellene vinnem... Pedig én csak szeptembertől terveztem.


Szerintem menj be a helyi oviba, ahova íratnád, és kérdezd meg, lehet-e. Meg minden infót. Egyáltalán vannak-e ilyen kicsik, vagy csak ő lenne. Mert akkor inkább bölcsi.

2016. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk így van, azért írtam.
2016. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Bölcsibe. Egyértelműen.

Ott még 1 évig "baba" lehet.


Kevesebb (mex 12) gyerekre jut 2 gondozó, oviban huszonsokra 1 (csak a nap kis részében vannak ketten).


Más a hozzáállás is, hiszen kicsik.


Én örülök, hogy az én fiam az évvesztes évét a bölcsiben töltötte és nem az oviban marad plusz egy évet.

2016. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elolvastam a hozzászólásokat. Nálunk a gondozónők javasolták, hogy maradjon a fiam.


Januárban kezdte 2 évesen (decemberi)tehát szeptemberben azért elég közel volt a 3-hoz. ráadásul nyáron szobatiszta is lett...

Az ovi szeptembertől csak okt. 31-ig született gyerekeket fogadta. a később születetteket csak másnaptól, hogy a 3at betöltötték.

De minek szakítottam volna ki egy megszokott közösségből, hogy beletegyem egy már összeszokott, neki idegen közösségbe?


Sokan mentek a bölcsiből novembertől márciusi születésig egy csoportból kispajtások (4-6 összeszokott gyerek, kb 3-4 ilyen klikket kaptak az óvóninik, csak 2 nem bölcsis gyerek jött a csoportba). Mindenki együtt, egy csoportba ment tovább. Én örültem, hogy már elég nagy... és lényegében csak a bejárat változott, a pajtások nem.

2016. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Júniusi a lányom, tehát jövő januárban kezdené a bölcsi 2,5 évesen, aztán szeptembertől ovi.
2016. márc. 11. 14:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
bölcsi.egy 2,5 éves még nagyon pici,nálunk a 3 évesek se nagyon találják fel magukat a sok 5-6 éves nagy között,ezért nem is szeretem a vegyes csoportot.
2016. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsi,nálunk viszont csak 3 éves kortol mehet oviba és tavaszi beíratás esetén .
2016. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!