Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most 2 éves gyerekedet beírato...

Most 2 éves gyerekedet beíratod óvodába?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy most kell beíratni a fiamat (2013. január végén született), viszont a jogszabály így szól:

Kötelező beíratni azt a gyermeket, aki 3. életévét 2015. augusztus 31. napjáig betölti és még nem jár óvodába.


Tehát elvileg elég lenne jövőre beíratni eszerint. Viszont akkor már több, mint 3.5 évesen menne oviba, akkor hogy kötelező az ovi 3 éves kortól?

Illetve mi van akkor, ha beíratom, de nem veszik fel, én meg Gyes után mennék dolgozni?


2015. ápr. 4. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a lényeg hogy ha a gyereked 3 éves lesz akkor az adott évben Augusztus 31 ig be kell íratni legkésőbb. Tehát most még neki nem kötelező az ovi mivel csak jövő év elején tölti be a 3. évét így neki ez az év még nem kötelező. Én sem értem miért van így, de ez a szabály pont.


Nekem november végén lesz a kislányom 3 éves de szerintem már most befogom rakni oviba hogy rendesen tudjak járni dolgozni, bölcsis a gyerek így is, e elég jól kezd megbarátkozni a szobatisztasággal már majdnem 100% os az eredmény így már ettől sem félek hogy gond lenne, így nekem is több időm lenne a munkába és végre vállalhatok 8 órás szakot is.

2015. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

figyi, az iskola is 6 éves kortól kötelező, a tied meg sem 5,5 évesen, sem januárban nem kezdheti el az iskolát :D


ugyan így van/lesz az óvoda, tanévre nézik, a már betöltötteknek kötelező. tehát a tied is el fogja kezdni 3 évesen az óvodát, persze ő 4 hónap múlva majd 4 lesz, a másik meg majd 6 hónap múlva...

2015. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok,csak az én kislányom december közepén lesz 3 éves.

Most tavasszal mindenképpen be kell íratnod a kisfiadat az oviba,de kezdenie csak akkor kell,ha betöltötte a 3 éves kort,szóval februártól.

Persze kezdhet már szeptembertől is,ha felveszik.

Nálunk a körzeteseket beveszik szeptembertől,nem hátrány,hogy még nincs három éves,csak az a gond,ha nem szobatiszta.

Ha esetleg mégsem veszik fel a kisfiadat szeptembertől,és te dolgozni szeretnél,akkor bölcsibe "kell" íratnod egy évre,így akkor jövő szeptemberben kezdi majd az óvodát.

2015. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha most be is íratod, csak akkor veszik fel oviba, ha lesz még szabad hely.
2015. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk felveszik,ha szobatiszta és körzetes.
2015. ápr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak!!

Én értem, hogy nem kell pont akkor kezdenie az ovit, csak sajnos itt a munkához is igazítani kell. Tehát ha én most beíratom oviba, akkor bölcsibe nyilván nem fogom. Viszont ha azt mondja az ovi, hogy nincs hely, nem tudja, csak 3.5 évesen fogadni (azaz köv. szeptemberben), akkor arra a bő fél évre hogy tudom bölcsibe adni? Úgy tudom, bölcsibe is mostanában kell jelentkezni.

A kérdés egyelőre elméleti, az is nehezíti a helyzetet, hogy most költözünk, beiratkozás előtt egy héttel... Tehát ha kapok munkát 1 éven belül, akkor jó lenne, ha már 3 évesen fel is vennék tényleg az ovi (ha már egyszer "kötelező :P"), ha pedig nem, akkor nyilván maradhatunk otthon. De reménykedem benne, hogy lesz hamarabb munkám..

2015. ápr. 5. 01:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a kérdésedet, hiszen jövő januártól szeptemberig gyes sem jár már, tehát dolgozni kellene valahol, vagy 0 fizu. Nálunk kora tavasszal is felveszik az óvodába, érdeklődj hogy nálatok hogy megy.
2015. ápr. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adod szeptembertől bölcsibe, aztán egy év múlva meg oviba?
2015. ápr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Menj be mind a két intézménybe, a bölcsibe is és az oviba is. A bölcsiben legfeljebb várólistára teszik, van, hogy tudnak fenntartani 1-2 helyet.

Az ovik is tágan értelmezik a szabályokat, ahol sok hely van, de kevés gyerek, tudnak indítani "mini" csoportot, azoknak, akik még nem 3 évesek, de már szobatiszták és abban a nevelési évben töltik be a harmadik évüket. Máshol sajnos olyan telített az ovi, hogy mindenképpen beiratkozáskor kell jelentkezni, aztán ha betölti a hármat, mehet. A legrosszabb eset, amikor év közben nem tud gyereket fogadni az ovi, így csak az adott nevelési évet tudja kezdeni, esetetekben ez 3,5 évesen lesz.

Az én fiam is márciusi, 3,5 évesen kezdett oviban. Ha márciusban munkába állok, akkor bölcsibe mehetett volna vagy csanába. (Nálunk érkezett a kistesó januárban, így ráért szeptemberben kezdeni.)

Mindenképpen beszélj az intézményekkel, a vezető felvilágosítást tud adni, hogy náluk mi a helyzet, be kell-e íratnod, vagy sem.

2015. ápr. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1. gyerek februári - abban az évben szeptemberben kezdte az ovit 3,5 évesen

2. gyerek novemberi - abban az évben decemberben kezdte az ovit 3 évesen

3. januári - januárban kezdte az ovit 3 évesen


nekem összevissza kezdték az ovit a gyerekek

2015. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!