Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik lehetőséget választanád...

Melyik lehetőséget választanád óvodás gyereknél?

Figyelt kérdés

A gyerekkel probléma van az oviban, ép értelmű, de a viselkedése problémás. Nagyobb létszámnál ez nyilván jobban zavaró neki is és másoknak is.


A 2 lehetőség:

1. Kivennéd a normál óvodából és magánba vinnéd, ahol remélhetőleg minden fejlesztést és figyelmet megkap, de ez havi 100000 Ft kb.

2. Hagynád az óvodában, de heti 4-5 alkalommal fejlesztésre vinnéd, otthon is foglalkoznál vele előírás szerint. Ez is komoly anyagi és időbeli ráfordítást jelent.


Hogy döntenétek?

Annyi még, hogy van testvére és a pénz nem gond, de nem is vagyunk milliomosok. Még 2 évről van szó.


2016. márc. 24. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én magánóvodában dolgoztam a babám előtt. pontosan mi a baj a gyerekkel? milyen fejlesztésre szorul. nagyon ettől függ. mert ha a túlmozgás lehet a baj, akkor magánba, hisz ott napi 2-3 sport is van. ha viszont egészen más, akkor nem tenném ki annak ami ott megy. elveszi a gyerek legértékesebb éveit, épp csak játszani nincs idejük, pedig a szabad játékkal fejlődnek a legtöbbet. de hát lehet mondani, hogy 5 évesen lovagol, síel, korcsolyázik, teniszezik, úszik a gyerek... na mindegy, nem ez volt a kérdés :)

ha sni-s, akkor is jobb az állami, de akkor az integráló, akkor helyben megkapja a fejlesztéseket ingyen, napközben. mi egyébként utóbbit választottuk, nem sni-s a gyerekem, de komolyabb problémák voltak. állami óvodában 2 év alatt, intenzív fejlesztéssel behozta a lemaradását :)

2016. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem sni. Nem is olyan fejlesztésre gondolok, mint korcsolya, angol, stb.

Montessori jellegű óvodára gondolj. Azért tennék valamit, mert nem akarok eljutni a btmn-ig. Nem akkora a gond, de a mozgását kell fejleszteni főleg.

2016. márc. 24. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:

nem is gondoltam korcsolya címszó alatt fejlesztésre, hisz az nem az ;)

ha fejlesztés kell neki, fejlesztő pedagógustól, akkor esélyes, hogy magán ovi mellett s hordhatod külön. nálunk egy fejlesztő volt, mivel minden gyereknél volt valami, így csoportos foglalkozásokat tartott ami semmire nem elég valós gond esetén.


montessori meg nem magán óvoda, nem ismerem azoknak a működését, nálunk a keresztény óvoda montessori, teljesen ingyenes az is, mint az állami :)

2016. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy magán óvoda, nem biztos, hogy adott problémával elő gyereket tud fejleszteni.
2016. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor pontosítok. Ez egy konkrét óvoda, ahova vinném, Montessori, alapítványi és fizetős, a közelben van viszonylag. Utánanéztem, sokáig kerestem, mindent tudok róla. Olyan fejlesztés van benne, ami megfelel. Emellett biztos kell otthon is, de a külön fejlesztést kiváltaná.
2016. márc. 24. 20:16
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem általánosságban egy képzeletbeli óvodáról van szó.:)
2016. márc. 24. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Nyilván az első lehetőség a jobb.
2016. márc. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, tudod, ha neked nyilvánvaló, akkor szerencsés vagy. Nekem nem annyira, ezért kérdezem.

A gyerek jár egy közösségbe, amit megszokott, szeret, onnan kell kivenni, nekem ez is szempont, meg a 2 éven keresztül havi min. 100000 Ft is. És nem ő az egyetlen gyerekem , a másiknak is lennének igényei, költségei. Szóval ez áldozat a családnak, nem tudom, megéri-e.

2016. márc. 25. 09:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Én önkormányzatiba vinném, amúgy sem vagyok az ilyen montessori meg társa híve, de nem ítélem el, aki ilyenbe járatja a gyerekét, mindenki maga döntse el.

Az én fiam 4 évesen megkata a BTM kategóriát. Semmi hátránya nem volt vele, előnye, hogy fejlesztést kapott az oviban. Csakhogy, jobban szerettem volna, ha utazó gyógypedagógus fejleszti, úgyhogy tavaly szeptemberben 5 és fél évesen megkapta az SNI kódot. Fiam is viselkedés problémás, plusz beszédhiba társul hozzá. Ha a fiad most még 3-4 éves, akkor én elvinném nev. tanba, ahol előírnak neki fejlesztést, amit az óvodának kötelessége megadni (önk.ovi). Fiamat heti 3 óra fejlesztik az önk.oviban, utazó gyógypedagógus jön hozzá, plusz kap TSMT tornát is az oviban, mindezt ingyen, mivel a megyei biztottság elrendelte. Az, hogy SNI-s semmilyen hátrányt nem jelent, mivel integráltan nevelhető, rengeteget fejlődött az elmúlt években amúgy is, idén már 6 éves lesz, 2 éve fejlesztik. 1 évet hordtam korai fejlesztőbe is, heti egyszer, de most már mindent megkap ingyen az oviban és jól fejlesztik. Persze sok függ attól, milyen pedagógust kap a gyerek. Nem kell nekem 5 helyre rohangálni a gyerekkel. Egyedül TSMT tornára viszem plusz heti kétszer magánban, mert az ovban heti 1 órát kap abból.

Amin még gondolkodtam, hogy az ovi mellett lakik egy gyógypedagógus, aki vállal gyerekek fejlesztését, iskolába felkészítését. Lehet, hogy majd hozzá elviszem idén ősztől, mert jövő szeptemberre tervezzük az iskolát. De, függ attól, hogy mennyit fejlődik a gyerek addig. Önk. oviban jól fejlesztenek, de kell hozzá nev.tantól v. megyei biztottságtól papír, mert akkor mindenképp kell fejleszteniük a gyereket. Ha nincs papír, akkor nem kötelesek.

2016. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönom szépen.

Most is államiba jár, de az ellátottság siralmas, ezért nem akarok rá egy kódot, mert csak bélyeg lenne rajta, fejlesztést meg nem kapna (annyit, amennyi járna, és értelme is lenne). Én ezért nem akarok lázadni, tudom, miért nincs szakember rá. Szerintem most csináljuk a külső és otthoni fejlesztést és maradunk az oviban. Most még van bő 2 hónap, meglátjuk, mire lesz elég, szeptemberig újra átgondoljuk.

2016. márc. 28. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!