Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak a mi ovodánkban nincs...

Csak a mi ovodánkban nincs anyáknapi ünnepség?

Figyelt kérdés

Most középső csoportos a gyermekem, tavaly sem volt, idén sem lesz anyáknapja az oviban. Tavaly is és idén is szóvá tettük szülői értekezleten, csak annyit mondtak az óvónők, hogy kicsik ők még ahhoz hogy betanítsanak nekik egy előadást. Én tényleg nem értem már a bölcsiben is előadtak 2-3verset vagy éneket és utána átadták a kis saját készítésű ajándékukat. Annyira aranyosak voltak meg is könnyeztem. .. nekem ez hiányzik :-(

lehet hogy csak lusták az óvónők felkészíteni őket?


2016. ápr. 30. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűsítem,hogy az utóbbi.Eddig nem hallottam még olyat,hogy ne lett volna az oviban anyák napi ünnepség.
2016. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kis és középső csoportban nálunk sincs külön anyák napi ünnepség. A kicsik egy műsorral készülnek, amit május közepe táján szoktak előadni, ez az anyák napja és az évzáró egyben. A nagycsoportnál van külön anyák napi műsor is, majd évzáró is (ami egyben a ballagás).

Anyák napjára a kicsik kis ajándékot adnak át, vagy ilyenkor, vagy majd a májusi műsoron.

2016. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
A mi ovinkban sem volt műsor. Vegyes csoportok vannak,3-tól, 7,5 éves korig járnak együtt. Volt egy délután amikor a nagymamáknak készítettünk közösen a gyermekünkkel ajándékot. Nem hiszem,hogy nálunk lustaságról lenne szó, mert egy elég hosszú verset betanítottak a gyerekeknek és meglepetés ajándékot is készítettek amit holnap fog átadni. Egyébként ballagáskor még karácsonykor komplett műsort állítanak össze, amiben mindenki a korának megfelelően veszi ki a szerepét. Szóval nem tudom miért alakult ez így nálunk.
2016. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

nálunk sincs, már tavaly sem volt, mert valami súlyos szülői panasz miatt be kellett tiltani, ugyanis "kedves" anyuka feljelentést tett, hogy a gyereke személyiség jogai sérültek!

pfff. nem tudom amúgy a pontos sztorit, nem a mi csoportunkban volt, mi csak a szenvedő felek vagyunk, önkormányzati utasításra :(

2016. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk sincs közös műsor, de készülnek verssel, énekkel és ajándékkal is.

Május 2-án anyának kell menni a gyerkőcért, az óvónők kialakítanak egy kis sarkot asztallal, virággal, székkel, ahol minden gyerkőc előadja amit tanultak, és átadja az ajándékot.

Én nagyon díjazom, hogy megemlékeznek az Anyák napjáról, de nincs ilyen kötelező együttkönnyezés a több anyukával, nagymamával.

2016. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
En ovono vagyok, es nalunk sincsen kozos eloadas, de ez nem azt jelenti, hogy a gyerekekkel nem keszulnenk. Tanulunk verset, eneket, ajandekot keszitunk, majd kulonbozo idopontokban, kivonulva az irodaba, egyesevel atadatjuk a gyerekekkel az ajandekot, verselunk, enekelunk es beszelgetunk egy kicsit harmasban. Ez igy sokkal intimebb, mint a csoportos kiallas, ahol a gyerek azt latja, hogy anya sir, nagyi sir, ovoneni sir, neki meg kotelezo vasalt inben elmondani azt a par sort. Ennek mi nem szeretnenk kitenni a gyerekeket (es szerencsere egyre tobb helyen latjuk ezt). A bolcsis gondozoknak pedig plane nem szabadna eroltetni egy ilyet az adott korosztalynal. Nalunk ez nem lustasag kerdese, a verset es az eneket meg kell tanulni, az ajandekokat megint meg kell csinalni es kb. 3 delutan tudjuk le a 30 gyereket, nem egy ora alatt. A 30 idopont megszervezeserol nem is beszelve. Ilyen sincs nalatok? HA nincs, akkor bizony nagyon sajnalom... :(
2016. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az előző oviban sem volt, meg a mostaniban sincs klasszikus anyák napi műsor. A gyerekek készítenek ajándékot az anyukáknak, nagymamáknak, és kérik, hogy ezen a napon az anya menjen a gyerekért, mert minden gyerek az érte érkező anyának mondja el a versét meg adja át az ajándékát az erre kijelölt feldíszített sarokban. Évzáró műsor egyébként csak nagycsoportban van nálunk.
2016. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Anyák napja van,csak közös műsor nincs kiscsoportban(nálunk).Minden szülő bejelölhette,melyik időpont felel meg neki-csütörtökön és pénteken reggel ill. délután voltak az időpontok 10 perces bontásban-és akkor az egyik óvónénivel egy külön feldíszített szobában előadja a kicsi amit megtanult erre az alkalomra(énekek,versek).Utána odaadja amit készített,és még egy kis sütivel is megkínálják az Anyukát.Középsőben már csoportos lesz.

A 2 nagyobbnál teljesen hagyományos módon,csoportosan volt anyák napi ünnepség már kiscsoportosként is.Mindhárman másik oviba jártak/járnak,az egyik vegyes,a másik korosztályos csoportba.

2016. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van,hogy amikor anyuka megy a gyerekért,akkor bekísérnek az irodába,ott ki van alakítva egy kis sarok,leültem,behozták a lányomat,aki elmondott egy szép hosszú verset,és át adta az anyák napi ajándékot.Nekem ez így ahogy volt nagyon tetszett :)

Én is azt látom,hogy kicsik még a csoportos ünnepségekhez,most néztem a Karácsonyin,hogy egyik se tudott egyenesen állni,csavargatták a hajukat,szoknyájukat,zavarban voltak,nem mertek verset mondani,volt aki sírt stb.szerintem ez csak egy tortúra nekik...

2016. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sokkal jobb a közös szereplés! Nálunk szerencsére van anyák napja, és évzárón is közösen adnak elő műsort!
2016. máj. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!