Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez komoly? Nálatok se lesz...

Ez komoly? Nálatok se lesz anyáknapja?

Figyelt kérdés

nálunk nem lesz anyáknapja, óvónő azt mondta, hogy betiltották odafent, így egész országban nem fognap idén (meg ezután) anyáknapját tartani! ez igaz? miért???


egyébként kis oviba jár a gyerekem, nem értem, hogy ha ez valóban igaz, bár nem tudom elképzelni, akkor is miért nem lehet csak "csöndben" megtartani?



2015. márc. 9. 19:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Én erről még nem hallottam, miért tiltották meg?? Amúgy tavaly elsős gyerekemnél nem tartott az osztály,és idén sem lesz. De az oviban volt eddig.
2015. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos-ma szóltak-nem lesz anyáknapja nálunk sem :( Megtartják a Gergely-napot, Húsvétot, komatálazást, Flórián-napont, Pünkösdöt. Akkor az anyák napját miért nem?? Nem értem :( :(
2015. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Lányom mondta, hogy már készített nekem valamit anyák napjára. Bár a mi ovinkban nincs külön ünnepség, az érkező anyukákat köszöntik egyesével délután a gyerekek.
2015. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
De mért nem tartanak/tarthatnak? Mi ennek az oka? Ha amúgy minden más ünnepségen szerepnek/szerepelhetnek (Advent, Karácsony, Márton nap, stb.)
2015. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem arról van szó, hogy önkormányzati szinten mondták, hogy ne tartsanak külön ünnepséget.

Egyrészt, számtalan helyen délelőtt tartják, kellemetlen helyzetbe hozva a dolgozó anyákat. Másrészt, sok gyerek nem szeret szerepelni, nem mer kiállni sok idegen elé.

Ezért csinálják azt, hogy tanulnak verset, készítenek ajándékot, megkérik, hogy aznap az édesanya menjen a gyerekért, és akkor elmondja a verset, átadja az ajándékot.

2015. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
A lányom ovijában lesz anyánapja.(BP.)
2015. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk eddig sem volt, ezután sem lesz. Nem is bánom. Nem várom, hogy betanított versekkel SZAVALJA, hogy szeret. Nálunk még volt anno, ott izgult az összes gyerek sírtak az anyukák, majd otthon minden ment a maga jó/rossz rendje módja szerint.

Anyák napjával amúgy semmi gondom, kislányom minden évben készül, azaz rajzol, alkot valamit, meg kapok sok-sok őszinte, szívből jövő ölelést. Ennél több nem kell, nem várom az ovitól, hogy betanítsák egy műsorra, nekem az itthoni módja jobban tetszik.

Ezzel együtt elfogadom, hogy valaki meg szeret szavalni, vagy a szülő is szereti a műsort, szóval semmi gond nincs azzal sem, nyilván azért is jár ebbe az oviba a lányom, mert egyetértek az elveikkel (többek között) ezen a téren.

A központi betiltást elítélem, ennyit igazán rábízhatnának az óvodára/szülőre, hogy eldöntse ezt a kérdést.

2015. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem szó sincs központi tiltásról. Gondoljátok pl, hogy annak nem lenne sajtóvisszhangja? Max. önkormányzati tiltás (szerintem inkább javaslat) lehet, csak egyszerűbb így tálalni a szülők felé.
2015. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nálunk lesz. Én nagyon sajnálnám, ha nem lenne.


Nem is értem, miért tiltanák meg?

2015. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ki tiltaná meg? Ez hülyeség. Nálunk is volt mindig, most is lesz, nagyon szép szokás.
2015. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!