Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaza van az óvónőnek? Túlsúly...

Igaza van az óvónőnek? Túlsúlyos a gyermekem?

Figyelt kérdés

Az óvónő azzal fogadott ma, hogy túlsúlyos a gyermekem, jó lenne ha diétára fognánk. Nagyon meglepődtem rajta és mondtam neki hogy nem értek vele egyet és nem értem mire alapozza ezt a kijelentését.


5 éves 116cm és 24kg, szerintem arányos, nem kövér, van egy kicsi pocija, ennyi. Baba kora óta nagyon jó étvágyú, mindent megeszik, nem válogat, az óvodában szokott repetát kérni.

Szerintetek túlsúlyos??


2016. jún. 3. 20:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%
szerintem ez teljesen valtozo
2016. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Kicsit valóban így van. Ne vakítson el az anyai szeretet.

2016. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
43%
Egyrészt táblázat alapján megítélni...na mindegy,de még az alapján is bőven belefér a maximumba,főleg a magassága alapján,szó nincs túlsúlyról. Az ilyen kijelentések igazából védőnő/gyerekorvos szájából lehetnek hitelesek,óvónők sokszor a rémisztgetéstől érzik magukat fontosnak. Engem egyszer berángatott az egyik ilyen figyelemre éhes hölgy a munkahelyemről,hogy a gyerek jajj de beteg,fül-orr gégészetre kell vinnem (na mondom igen,az úgy megy, óvónői beutalóval),mert hogy azt mondta,neki fáj a füle... mindezt röhögve,illetve mire beértem már a gyomra fájt állítólag,mondtam akkor egyből a gasztroenterológiára is megyünk. A lényeg,hogy te tudod,mi jó a gyerekednek,ha látod,hogy amúgy aktív,sokat mozog,nem fáradékony és egyébként is egészséges ételeket eszik,akkor ne bosszantsd magad ilyen megjegyzésekkel.
2016. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Vakító bizony az anyai szeretet itt meg lehet vissza venni érdemes mert később lehet h túlsúlyos lesz :)
2016. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

arcát kitakarva, nem tudsz feltenni egy képet a fiadról? ez annyira függ a csontozattól is, azért nagyon a határon lehet, így nem tudok mit írni neked.

enyém 126cm és 22 kiló, nagyon sovány :/

2016. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
Az én lányom 7éves, 124cm és 25kiló, ruhában nagyon csinos, de anélkül bizony látszik a hasán, combján, fenekén... nem akarjuk fogyókúráztatni, különben sem a modellalkat a cél, de mivel mindketten hajlamosak vagyunk a hízásra, úgy döntöttünk, ideje megszerettetni vele vmi sportot. Kiderült, hogy jó érzéke van a kosárlabdához, de itt a nyár, lehet többet járni úszni is. Mozogjatok vele együtt, simán kedvtelésből, és az is meghozza a hatását.
2016. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Pont a táblázat mutatja, hogy ehhez a magassághoz 20-21 kg lenne a megfelelő. Szerintem azért jó, hogy szólt az óvónő, mert most még simán rendezni lehet a dolgot, picit több mozgás, kicsit a kajára figyelni. Nem drasztikus fogyókúra kell, hiszen nem kövér, hanem túlsúlyos kicsit.
2016. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%

Ezt így szerintem se lehet megmondani,de en azt mondanám,hogy erdemes azert utana jarni es gyerekorvoa velemenyet is kikérni...

A lanyom 114-5 centi es nincs 18 kiló..egyaltalan nem sovány,arányos...szoval hozzá viszonyitva igen oda kell figyelni..

2016. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Vidd el a gyerekorvoshoz és kérdezd meg hogy ő mit gondol.
2016. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%

Kislány vagy kisfiú? Ez sem mindegy!

Kislányom 5 éves, 112 cm és 18,5 kg. Nem tudom táblázat szerint mennyi az ideális, de Ő ránézésre tökéletes. Nem kövér és nem is sovány, és az állandó sport miatt kezd rendesen izmosodni. Őhozzá hasonlítva a gyermeked túlsúlyos.

2016. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!