Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kistesós, gyed-gyes-es anyukák...

Kistesós, gyed-gyes-es anyukák, van aki szintén nem viheti mától az ovist oviba?

Figyelt kérdés
Én csak délelőtt vittem egész évben a lányomat, aki kiscsoportos volt, ebéd után minden nap érte mentem, mert itthon vagyok az öcsivel. Szerettem volna még júniusban vinni őt oviba, mert a kezemmel gondok vannak, orvoshoz járnék, lehet, műteni is kell. Erre múlt héten az óvónők elmondták, hogy a szabijukat csak mostantól tudják kivenni, és én már ne vigyem szeptemberig többet a gyereket, mert már csak összevont csoport lesz, bla-bla. Ez mennyire törvényes? Augusztusban lesz 3 hét leállás, amúgy addig én úgy gondolom, jogilag vihetném a gyereket. Gondolkodom, hogy az óvoda vezetővel beszélek, csak olyan nahéz, mert ez pici óvoda, és nem akarom, hogy a lányom igya meg a levét. Vélemény?
2016. jún. 6. 06:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szabikat pont az óvoda vezető adja ki szóval szerintem a felette levővel kell beszélni.pl önkormányzat
2016. jún. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt mondták, hogy nem viheted vagy hogy lehetőleg ne vidd? Nem tudom, mi a törvény, de gyanítom nincs rá, mert engem is mindig fűznek, hogy ne vigyem (kistestvér van, de itthonról dolgozom is, erre tudtam hivatkozni), és vittem. (És nem utálták meg a gyereket.)
2016. jún. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is te vetted komolyabban vagy értetted félre. Anno nekem is mondtàk,hogy ne vigyem,de pusztàn jó szàndékból,mert a kiscsopis gyerekek épp megszoktàk az ovit a szabàlyokat erre kapnak új óvónéninek meg új ovit is.

Nem ajànljàk,főleg,hogy nàlunk pl szétdobàljàk a gyerekeket össze vissza csoportokba, van hogy az egy csoportba jàrók is külön vannak egész nyàron :-(


Szóval vinni biztos viheted,csak nem ajànljàk. Hidd el tök mindegy nekik,hogy plusz egy gyerekkel több vagy kevesebb van nyàron,az úgyis "csak" gyerekmegőrző.

2016. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Annyiban érthető, hogy bizonyos létszám felett több óvónőre van szükség, a szabadságot viszont az ovinak is ki kell adnia, mert akkor is törvényt szeg.

Én pl. örülök, hogy nem vállalnak fel 40 gyereket egy óvónőre, hanem betartják az előírásokat.


Nálunk lehet vinni , de nem a saját oviba, hanem egy másikba, amibe épp nincsenek annyian szabadságon. Mindig másik óvodát jelölnek ki, így aki GYES-en van, és mégis vinni akarja, az is megteheti.

2016. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Én is csak délelőtt viszem a fiamat, ebéd után megyek érte. Itthon vagyok a kistesóval.

Nálunk június 15-től július 31-ig lesz szünet, akkor összevont csoportok lesznek. Nekem nem mondták, hogy ne vigyem a fiam.

Szerintem olyan nincs, hogy NEM vihetED.

2016. jún. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

kérhetik-de nem tilthatják meg.ez törvényellenes!

ilyenkor a te lelkiismeredre akarják bizni.nyilván nem vinnéd egész nyáron,de legalább egy -két hétre...

sajnos megjegyzéseket is tesznek néhány helyen.

valóban,az összevonás nem jó sem gyereknek,sem szülőknek-sem óvónőknek.(és itt most nem arról beszélek,hogy zavarja a gyerek-hanem,hogy nem ismerik őket,a szokásaikat-allergiájukat,megnyugtatási technikájukat..stb)

a nyári szünetben ezért szokták kérni,hogy az vigye,aki nem tudja megoldani-és hát valljuk be,sok szülőnek okoz gondot a 3hónap zárás-és azt akkor nem emlitem,hogy bár otthon van a szülő -de egy pici babával nem tud neki nyáron sem minőségi programokat kitalálni-és nem pótolhatja a gyerektársaságot

ezeket ,mint óvónő irtam-és én megértem ezeket a problémákat

2016. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk június 1-től szeptemberig nem viszik azok akiknek az anyja otthon van a kistesóval.
2016. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem törvényes, nem kötelezhetnek ilyenre. Vidd nyugodtan.
2016. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
az a törvényellenes-hogy kérik,hogy ne vidd-mielőtt félreértés lenne.üzenem a lepontozóknak
2016. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt azért érdemes elolvasni:


[link]

2016. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!