Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megteheti-e az óvoda, hogy...

Megteheti-e az óvoda, hogy gyes-en lévő anyukák gyerekét nem fogadja június 20-tól szeptember 1-ig?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem elvi mert tegnap mondta nekem az óvonőnk, hogy ebben az oviban az a szokás, hogy gyeses anyukák nem vihetik óvodába a gyereket, mondván az anyuka úgyis otthon van. Félreértés ne essék, egyébként sem terveztem, hogy a kisfiam ott töltse a nyarat csak furcsának találom, hogy junius 2-án közlik, hogy 2,5 honapig ne vigyem a gyereket. A 3 hetes nyári bezárásról tudtam de ez a 2,5 hónap meglepett. Megteheti ezt egy állami óvoda, máshol is van ilyen? Én örülök a gyereknek és biztosan jól elleszünk a nyáron de mivel szeret oviba járni és szereti a pajtásait nem hagytam volna ki az egész nyarat.
2016. jún. 3. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is így van szinte mindenhol, mert a nyári időszak itt ügyeletnek számít. Tehát ha a gyermeknek van felügyelete, akkor nem. (Bár számomra nem teljesen logikus, hogy ha már úgyis benn kell lenni, akkor nem mindegy, hogy 5 vagy 15 gyerek van benn...?)
2016. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

1-es, nem mindegy, mert meg van határozva, hány gyerekenként kell óvónő és dadus, meg mennyi gyerek lehet maximum egy csoportban.

Nálunk csak kérték, hogy aki teheti, az ne vigye a gyereket nyáron. Barátnőm volt úgy vele, hogy a nagyobbik gyerek imádott oviba járni, és el volt keseredve, hogy egész nyáron nem mehet, de végül ő se vihette.

Egyébként ez nem kötelező, nem utasíthatják el a gyereket, ha reggel odaviszed, de nem nézik jó szemmel, ha egyébként nem dolgozik mindkét szülő.

2016. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos tényleg így van,ahogy az előttem lévő válaszolók mondják,bár én nem értem ezt a hozzáállást,mert egy kisgyerek szerintem már igényli azt,hogy más gyerekekkel érintkezzen,nyilván anyával nem tud úgy játszani,mint a kortársaival.
2016. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Van ahol megtehetik, és az önkormányzat erre engedélyt is ad, hogy ezt így a szülők arcába vágják, ahol én dolgozom (16. kerület) ott tilos bármi ilyen "tanácsot" vagy javaslatot adni, hogy ne hozza. Ha ilyet mondanánk, annak meginnánk a levét. Semmi ilyet nem kérhetünk tőlük. Ennek viszont az az eredménye, hogy az óvónők nem mindenki tudja kivenni a szabadságát és csak tolja maga előtt, mert sok a gyerek a nyári ügyeletben, és kell a munkaerő. Egyik oldalról nézve sem jó :/
2016. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem tagadhatja meg, hogy menjen a gyereked, joga van a teljes nyitvatartási időben járni. Max szépen megkérnek,mhogy ne vidd. Aztán vagy "szót fogadsz" vagy nem. Nálunk is csak megkérnek, énntavaly vittema fiam, mert lényegi időt, programot nemtudtunk volna egész nyáron csinálni a kishugával együtt. Nem néztek csúnyán, nem voltak bunkók. Mondjuk nekünk alapból szuper óvónénieink vannak.
2016. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es: jogos, ez hirtelen eszembe sem jutott.
2016. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Én ilyet nem is hallottam még :/ Nálunk csak a 3hetes szünetben zár be az ovi..addig az viszi aki akarja!
2016. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem, törvnyileg kötelező minden gyereket fogadniuk.

Az más tészta, hogy sok helyen bepróbálkoznak ezzel, a szülők meg nem merik megkérdőjelezni és inkább nem viszik. (Ugyanez szokott lenni, amikor ebéd után haza akarják küldeni a gyereket, kisebb testvérre hivatkozva - azt sem tehetik meg, de próbálkoznak és sokszor bejön nekik.)


A fenntartó sem mehet szembe állami szintű jogszabállyal.

2016. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ (mentek a zöld kezek). Írtatok az óvoda, a gyerek, az önkormányzat stb oldalárol és mindenben van igazság. Leginkább a 3) hozzászóló válaszával értek egyet mert az én kisfiam is igényli a társaságot és nem tudom elég leszek-e neki 2,5 hónapig. Ráadásul a kis barátai járhatnak az oviba ..... Az sem fair, hogy tegnap tudatosította bennem az óvonő, hogy ne menjünk a nyáron .... szólhattak volna hamarabb. Lehet, hogy futhatnék egy kört és járhatna a nyáron de tudomásul veszem, hogy ennek nem örülnének. Majd megoldjuk másképp. Szép nyarat mindenkinek :-)!
2016. jún. 3. 22:09
 10/20 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is igy van ,de nálunk tényleg azok viszik oviba a gyereket nyáron is akik dolgoznak illetve nincs nagymama aki segitene egész nyáron,lányom 1 hónapot nem megy csak oviba .

Többit igen.

2016. jún. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!