Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni az óvónőknek, hogy vannak csak papíron GYES-en lévő, ám otthonról dolgozó anyukák? Illetve egy két hetes baba mellett miért kell kötelezni anyukát, hogy vigye haza a Nagyot?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kiscsoportos fiam, ill. egy 6 hónapos. Ezzel még nincs is gond, de van egy családi cég, amiben én dolgozom most is a Kicsi mellett. Ez van,hogy "csak" papírmunka, van,hogy menni kell. Nagymamai segítség egy van, így ha ő nem ér rá, viszem a Kicsit az üzleti útra. Sajnos muszáj, nincs más, aki meg tudná csinálni. A fiam két óvónője közül ezt mindkettő tudja, de csak az egyik fogadja el. A másik mindig célozgat rá, hogy többet kellene otthon altatni a fiam (heti kétszer tudom hazahozni ebéd után), vagy most pl. a nyári szünet miatt. Június közepéig ők az ügyeletesek, tehát a terem, óvónénik maradnak, utána természetesen nem vinném. Ma megint nekem állt az egyik óvónő,hogy ők utasításba kapták,hogy jún. 1.-vel a GYES-es anyukáknak nem lehet vinni a gyereket. Mondtam,hogy ügyeletbe nem is fogom, viszont az a két hét, amíg ők az ügyeletesek, tehát a gyerek nem "idegen" helyre kerül, addig vinném,mert,hogy így is nehéz megoldani a munkámat, a Kicsit, háztartást stb.

De most mondta egy terhes ismerősöm,hogy ő kb. két héttel a szünet előtt fog szülni, és az ő Nagyobbikára is mondták,hogy márpedig 1-vel vigye tartsa otthon, hiszen akkor már úgyis otthon lesz a Kicsivel. Persze értem,hogy sok a munka a gyerekekkel, és,ha kizárólag csak a gyerekeimmel kellene foglalkoznom, ha hoznám, Isten bizony, de vannak helyzetek, hogy ez nem így van. És egy két hetes baba mellett is lenne bennem annyi együttérzés, hogy akkor azt mondom anyukának, hogy na jó, maradjon a Nagy addig, amíg 4-6 hetes nem lesz a Kicsi. Hogy anyuka szinte ne a szülőágyról pattanjon a Nagyért.

Vagy én várok el túl sokat?


2016. ápr. 15. 15:40
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
68%
Senkit nem kötelezhetnek erre, jó ha tudja mindenki. Az más kérdés, hogy így adják elő, de nincs joguk hozzá.
2016. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
75%
Mindig elszomorodom, amikor azt látom, hogy az óvónők minél előbb meg akarnak szabadulni a gyerekektől. Miért nem ment könyvtárosnak vagy másnak? :((
2016. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk akkor szerencsénk van, mert én itthon vagyok gyed-en a kicsivel, de soha nem mondták, hogy a nagyot vigyem haza ebéd után.
2016. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk van óvónő a családban. Akkor szokott ilyet mondani, amikor a gyereken látható, hogy az anyját hiányolja és testverfeltekenyseg is észrevehető. Azt mondta anno, amikor erről beszéltünk egyszer, hogy neki attól se a munkaideje, se a munkája nem csökken, ha kevesebb gyerek van. Sőt, ha többen vannak, jobban elvannak a gyerekek, kevesebb velük a gond.
2016. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is próbálkoztak, de én nem hoztam haza. Észrevették, hogy nem hatnak meg, úgyhogy abbahagyták a célozgatást.

Ne hagyd magad!

2016. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
41%

El lehet ítélni az óvónőket, de mondjuk az ő oldalukat is látni kéne. Nálunk van a családban óvónő, szokott mesélni olyan dolgokat, amiktől égnek áll a hajam. Papíron ugye heti 5-ször 6.5 órát kéne bent lennie a csoporttal. Ezzel szemben, mivel most épp "átmenetileg" (kb. másfél éve) nincs váltótársa, legtöbbször nyitástól (reggel 6) zárásig (este 6-7) bent kell lennie EGYEDÜL 30-35 gyerekkel. Szünet nélkül, mert nyilván nem hagyhatja ott a gyerekeket egyetlen pillanatra sem. Ha vécére kell mennie, ahhoz meg kell várnia, hogy jöjjön a dajka, csak ugye egy dajkának több csoport jut, nem mindig tud jönni. Ha a dajka nem jön, nem mehet vécére az óvónő egész nap 12 órán át. A gyerekek ugye 3-6 évesek. Egy ilyen korú gyerek sokkal több személyes figyelmet igényelne, mint amennyit így kap. Hiába imádja az óvónő a munkáját, attól még fizikai képtelenség 35 gyerekre egyenként annyi figyelmet fordítania mindennap, amennyire szükségük lenne, nem tud több felé szakadni, hogy minden gyerekkel eleget foglalkozzon. Persze emiatt a gyerekek se szívesen mennek oviba, rossz kedvűek, nehezebb lekötni őket, nyűgösebbek, rosszalkodnak, ergo az óvónő is fáradtabb. Ördögi kör. Na, ezért nem örülnek neki az óvónők, ha olyan szülő is beviszi a gyerekét, aki amúgy otthon van. Nem pedig azért, mert utálják a gyerekeket. Óvónőnek szinte mindenki hivatásból tanul, nem a szuper karrierlehetőség miatt. Az óvónői fizetés nevetségesen kevés ahhoz képest, amennyit tanulnak és dolgoznak érte. Dehogyis utálják ők a gyerekeket. Csak épp ahogy te nem tudsz otthon papírmunkát végezni 2 gyerek mellett, úgy nekik a 35 fős csoportlétszám már túl sok.

Ez persze nem azt jelenti, hogy az óvónőnek joga van hazudni arról, hogy mit adtak utasításba. Csak épp nem őket kellene hibáztatni a helyzet miatt, nem ők tehetnek róla, hogy ilyen a magyar oktatási rendszer. Hidd el, ők sokkal jobban szeretnének ezen változtatni, mint te.

2016. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
100%
2016. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
27%
2es, azon nem szomorodsz el, hogy sok otthon lévő anya viszi óvodába a gyerekét egész napra? Mikor megtehetnék hogy ebéd után hazaviszik? Így az óvodás gyerek alig van az anyjával. Nyolcra viszi, ötre megy érte, a gyerek fél nyolckor, nyolckor már alszik. Tehát naponta érdemben két, két és fél órát van együtt a saját gyerekével, holott egész nap otthon van.
2016. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma írtam ki emiatt kérdést, kivettem a gyereket az oviból.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovodak..


Amúgy 9re vitte az apja és 3-f4 között mentem érte a 3 hónapnál fiatalabb ikrekkel.


Testvérféltékenység: mivel eddig 9-5ig volt oviban, "jól jöttek neki" a tesók, hiszen hamarabb hazajön. Onnantól igyekszem/igyekszünk a lehető legtöbbet foglalkozni vele.

Viszont ha egész nap itthon van és azt látja, hogy szinte csak a testvéreivel foglalkozok, az okozhat komoly féltékenységet.

2016. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
69%

Értem, hogy leterhelt, de ha 35 gyerek helyett 28 marad, akkor ki tud menni pisilni? Ez azért nem az anyák és nem a gyerekek hibája. Ahogy az ápolók is le vannak terhelve és alul vannak fizetve mégsem indok ez arra, hogy szemét módon viselkedjenek a betegekkel. Emberi minimum.


És nem hiszem, hogy bárkinek bármi köze lenne ahhoz, hogy az "otthon ücsörgő" anyuka miért adja oviba a gyerekét. Azzal kéne foglalkozni mindenkinek, ami rá tartozik. Az óvónőnek a gyerekkel például. A munkáltatójával meg beszélje meg, ha valami nem tetszik neki. Ne az anyával és a gyerekével.

2016. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!