Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rossz anya vagyok, ha a...

Rossz anya vagyok, ha a lányomnak hiányoznak az ovis barátai?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a kicsivel, ezért a lányom június óta nem mehet oviba.


Hétvégén volt családi összejövetel, ott mondta a lányom hogy jó itthon, de hiányzik az XY. Később a sógornőm odajött hogy többet kéne vele foglalkoznom, milyen anya vagyok én hogy a gyerekem nem szeret velem lenni.


Azóta ezen gondolkozok és olyan rosszul esik :-( Minden nap kimozdulunk, itthon festünk, gyurmázunk... De nem vagyok elég neki sajnos :-( És nyilván a kicsivel is kell foglalkoznom, főzni is kell - bár ezekbe is becsatlakozik a nagy.


Ti mit gondoltok?


2016. júl. 6. 08:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya, a gyereked is mondta, hogy jól érzi magát otthon, de természetes, hogy egy kisgyerek szeretne a csoporttársaival is lenni.
2016. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőd milyen viszonyban van az anyasággal?

Teljesen természetes a lányod viselkedése. Az ovihoz volt szokva, most más a napirend, te nem érsz rá mindig. El kell tudnia egyedül is játszani. Szerintem szeptemberre meg már oviba megy majd nehezebben.

Egyébként az enyimek is mondtak ilyeneket, mikor véget ért az ovi. Rosszul esik az embernek, de nézd úgy, hogy őszinte és ez jó dolog.

Jó ez az időszak is, kell az együttlét. Belejöttök hidd el. Sógornődre meg csak legyints. :)

2016. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem vagy rossz anya.

Egyesszerűen a lányod igényelné azt,hogy vele egykorúakkal legyen,ami természetes.Én a helyedben megpróbálnám megbeszélni pár anyukával,hogy néha járjanak át egymáshoz játszani a gyerekek.

2016. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

"Itthon vagyok a kicsivel, ezért a lányom június óta nem mehet oviba. "


Ez mit takar? Oviszünet van, vagy nem engedik, hogy bevidd? Ha utóbbi, akkor az szabályellenes és csúnyán átvágtak.

2016. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szabályellenes, de ez van :-( Nem akarom hogy a gyereket bántsák e miatt. Szeptemberig nem vihetem.


Igazából én is ettől féltem már kezdetektől, és hogy a lányom ezt kis is mondja, az nagyon rossz :-(

2016. júl. 6. 08:44
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Most ezt komolyan kérdezed vagy csak rinyálunk egyet egymás vállán? Remélem, hogy csak az utóbbi. Jól van rajtam ne múljon: nem, nem vagy rossz anya, teljesen normális, hogy a gyerekednek hiányoznak a barátai. Tényleg elgondolkodom néha, hol hagyják az anyukák a józan ítélőképességüket. Ennyire bizonytalan hogy lehetsz?
2016. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szomszédnak szóltak,hogy júniustól ne vigye a gyereket mivel itthon van. Ez egy falu és még a védőnő is meglepődött,hogy én hordom a középsőt és nekem nem szóltak,hogy ne vigyem. Az iskolás még a héten napközis táborba van, így a középső addig oviba. Utána hiába fogok még fejre állni is akkor is fognak a barátaik hiányozni... Hiába gyerek-gyerek és játszanak el egymással pláne,hogy fiú és lány az akkor se lesz olyan mint amikor a barátjukkal,barátnőjükkel játszanak.Én meg felnőtt létemre pláne nem vagyok olyan. 1,5 éves elmúlt a kicsi és amikor ketten vagyunk csak rajtam csüng,de amikor a testvérek is itthon vannak egyből rájuk ragad, pláne a középsőre aki 4 éves. Ha vissza emlékszem annyira amennyire csak tudok és ez az iskolás időszak, akkor jó volt a nyár,jó volt a nyári szünet,de hiányzott is nagyon a "csapat".
2016. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

"Tudom, hogy szabályellenes, de ez van :-( Nem akarom hogy a gyereket bántsák e miatt. Szeptemberig nem vihetem."


Ne hunyászkodj meg. Beszélnék a vezetővel és határozottan kérném az óvodai elhelyezést, a jogszabályra hivatkozva. A gyerek egyértelműen igényelné, így elsősorban vele szúrsz ki, ha félelemből nem állsz ki az érdekeitekért.

2016. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőd elmehet ahová akar. :P Nekem is itthon vannak a gyerekeim a nyáron, jövő héten két ovis-sulis haver is átjön majd játszani, problem solved.
2016. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem baj, hogy itthon van a gyerek. A kicsi 6-8 hetes kora óta nem megy péntekenként, néha csütörtökön sem. Ez így tökéletes volt neki. De most 3 hónap szünet.


Beszéltem a többi gyerek szüleivel, egyenlőre nem sikerült összehozni a találkát. De most jobban ráfekszek :-)

2016. júl. 6. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!