Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az osztrák óvodák milyenek?...

Az osztrák óvodák milyenek? van ott beszoktatás?

Figyelt kérdés
ki fogunk költözni és ott kezdi majd az ovit,de aggódom,a nyelvet se fogja még rendesen beszélni addigra.
2016. júl. 26. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van beszoktatás. Hány éves a gyereked? Ha Bécsben fog oviba járni, akkor számíthatsz rá, hogy rengeteg külföldi gyerek lesz a csoportban. A nyelv miatt ne aggódj, a gyerekek nagyon hamar megtanulják. Bár lehet, hogy előbb fog törökül megtanulni, mint németül.


Meg persze függ az óvónőtől. Mennyire foglalkozik a gyerekekkel. Ugyanis Ausztriában a gyerekeknek semmilyen foglalkozás nem kötelező. Ha részt vesz rajta a gyerek, ok, ha nem, akkor nem. A gyerek dönti el. Ha a gyerek aktív, akkor sokat fejlődik, ha passzív, akkor egész nap pl. csak az autókkal játszik, vagy egy babát ringat, stb.Vannak gyerekek, akik még 5 évesen is cumival a szájukban rohangálnak az oviban.


Én pl. teljesen le voltam döbbenve, amikor az óvónő közölte, hogy a kötelező utolsó évben se kötelezik a gyerekeket a fejlesztő feladatok elvégzésére. Vagyis, ha a gyerek nem vesz részt rajta, akkor nem vesz rajtuk részt.


Mert a gyereknek meg kell adni a szabadságot...

2016. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ti Bécsben laktok?

Mi pont a sok külföldi miatt nem akarunk oda menni.

A kisvárosokban is ez a helyzet? ha nem akarok törököket meg migránsokat,akkor hova menjek? egyelőre választhatunk.

a te gyereked törökökkel jár együtt?

3.5 éves a kisfiam egyébként.

2016. aug. 11. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert mi baja lesz a gyerekednek, ha egy "migráns" vagy török kisgyerekkel kerül egy csoportba? Olyan hatalmas probléma ha megtanulja törökül hogy hívják a babát vagy a kisautót? Legalább gyerekekkel szemben ne legyünk már rasszisták... (neked hogy esne, ha egy osztrák kérdezné, hogy hol lehet olyan oviba járatni a gyereket ahol nincsenek magyarok...)
2016. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi,de bízd rám,hogy én mit akarok az én gyerekemnek és mit nem.

a sajátodat tanítgasd törökül!

2016. aug. 18. 18:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is most kezdi az ovit OÖ egy kis faluban. Első héten még "rövidített" napok lesznek 11-ig, csütörtök, péntek fél 12-ig. Első nap még én viszem, a többi nap már jön érte az ovisbusz. 2. héttől már rendesen "1-ig" vannak ebéddel. Itt alvás nincs, 12.52-kor teszi ki az utca végén a busz, reggel pedig 7.53-ra jön érte. Azért első héten ha lehet én bemegyek még utána majd, mert pár szón kívül nem ért németül, de amit pl. szomszédok tanítanak neki ragad rá, mint a kosz úgyhogy nem aggódok miatta.
2016. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ausztria melyik részén vagytok? és lesznek törökök meg albánok,meg migránsok az oviban?


mi most pont kint vagyunk Burgerlandban,de itt rengeteg van még a kistelepüléseken is.

állítólag északon meg Karintiában jobb a helyzet.

2016. aug. 26. 10:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Felső-Ausztria a cseh-német határ között. Itt a környékünkön nagyon ritka, szerintem az oviban se lesz egy se. A közeli nagyobb városban már vannak, de ott se feltűnő. Vidéki idill van nálunk.
2016. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen,nekünk is ezt mondták,hogy északon meg délen nyugi van.
2016. aug. 29. 08:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam kezdte vidéken az ovit, s első nap kicsit lesokkolódtam, mert nem volt beszoktatás. Reggel 8-kor közölték, hogy 11-re jöjjek érte. Az első nap még volt sírás, mert egész nyáron úgy készült, hogy ott leszek vele, de azóta már alig várja, hogy menjünk reggel a buszhoz. Ő az egyetlen nem osztrák gyerek 23-an vannak az egész oviban így egy vegyes csoport van. De szerencsére csak pozitív tapasztalatunk van eddig, a nagyobbak is segítenek neki mindig, igazi kuriózumnak számít a többiek között :)
2016. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia,köszi,hogy írtál.Melyik részén vagytok Ausztriának?

Pont ilyen helyet keresek,ahol csak mi lennénk a miráncsok:)

2016. nov. 1. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!