Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsis és ovis beszoktatás...

Bölcsis és ovis beszoktatás egy időben. Tapasztalatok, gyakorlati tanácsok?

Figyelt kérdés

A fiam ősszel, 3 és fél évesen kezdi az ovit, a kislányom pedig 21 hónaposan a bölcsit. Szerencsénk, hogy egymás melletti épületekben van a bölcsi és az ovi, a munkahelyem közvetlen szomszédságában. Én viszem majd Őket és a munkaidő leteltével olyan fél 5 körül azonnal össze tudom szedni Őket.

Van itt olyan anyuka, aki két gyermeket szoktatott be egyszerre? Mennyire volt könnyű vagy épp nehéz? Milyen nehézségei voltak? Hogyan zajlanak a reggelek, a keszülődés, elindulás, a búcsúzkodás először az egyik, aztán a masik gyerkőctől?

Mindenféle tapasztalatot szívesen veszek. Köszönöm.


2016. máj. 30. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlati tapasztalatom ilyenben nincsen, de én beszoktatnám először azt a gyereket, akinél arra számítok, hogy gyorsabban fog menni. És utána a másikat.

A készülődés meg egy iskolással, egy ovissal, és egy még otthon levővel szívás, káosz, harakiri, de egyre olajozottabban megy, majd belejöttök ti is.

2016. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, nekünkis egymás mellett van a suli meg az ovi. Nekem annyival könnyeb, hogy a suliba már nem kel bekísérni, odasétálunk, integetünk, és továbbmegyünk az oviba. Ismerős anyuka, akinek 2 ovisa van külön, de szomszédos csoportban úgy szokta, hogy a nagycsoportost leülteti a padra, és szépenmegkéri, hogy öltözzön. A kiscsoportossal pedig továbbmegy és átöltözteti, beadja. Utána visszajön a nagyért, segít neki, ha valamivel nem boldgoul, és őt is beküldi a csoportba.
2016. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahh, jézus, mennyi elütés, bocsi... -_-
2016. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg nyár végén szeptember eleje előtt az egyikkel elkezdeném a beszoktatást. Attól függően hol lesznek zárva illetve hol lesz a gyereknek már ott az ovónője vagy a gondozónője.

a készülődés nálunk szeptemberben lesz káosz két ovissal és egy 1 évessel de már kitaláltam előző este mindent össze készítünk és kb egy órát fogunk számolni a készülődéssel és az odaútra. Kb nekem 10 perc az ovi ahol lakunk mire átöltöztetem őket az idő.

2016. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!