Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a feladata egy óvónőnek az...

Mi a feladata egy óvónőnek az ovodában? A szülők mit tapasztalnak mivel töltik az időt? A gyerekek vidáman mennek haza vagy nem szeretnek oviba járni?

Figyelt kérdés
Nemsokára ovis lesz a picúrkánk kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
2016. júl. 30. 00:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Szia, nem szeretnélek elkeseríteni, de mi már a 2. ovinkat járjuk a kicsimmel költözés miatt. Nekem nagyon nem volt jó a tapasztalatom idáig, bár lehet, hogy túl sokat várok el. 25 fős a csoport, ahova az én lányom jár. Vegyes csoport, ami a lehető legnagyobb ostobaság volt idáig, amit létrehoztak. Szeptembertől októberig a kiscsoportosok beszoktatása zajlik, tehát addig a középsős és nagycsoportosokkal nem nagyon foglalkoznak. Októbertől novemberig megy a heti 1 torna, van némi foglalkozás, utána már jön az őszi szünet, ezt nálunk összevont csoportokkal oldják meg. 1 hónapra rá jön a téli szünet, akkor is összevont csoportok vannak. Ez általában 2-3 csoport gyereke, a többit az otthon lévő szülők, nagyszülők felügyelik. Januárban megint indul az év, készülnek valahogy a tavaszra, anyák napjára, nálunk például anyák napi ünnepség sem volt, minden anyuka kapott egy festett kezet, amikor ment délután a gyerekéért az oviba. Tavasszal van 1 kirándulás, de az sem kötelező. Áprilistól meg már gyakorolnak az év végi műsorra, május végén ballagnak a nagycsoportosok. Utána pedig már lassan kezdődik a nyári szünet. Én azon akadtam ki, hogy április végétől október elejéig nincs semmi az oviban. Sem torna óra, sem foglalkozás, semmi! Mivel én még a kisebb lányommal itthon vagyok, június első hetétől szeptember első hetéig nyári szünet van. Mert ez idő alatt is már összevont csoportok vannak, na meg ovi zárás is jó pár hétre. Idén kezdek újra dolgozni, már előre félek, hogy fogom ezeket megoldani. A nevelés nélküli napokról már nem is beszélve... Nekem az a tapasztalatom, hogy a kiscsportos és középsősök nagyon keveset tanulnak az óvodában, mert nincs rájuk idő. Nem igaz, hogy a nagyoktól tanulnak, mert teljesen elkülönülnek a nagyobbak a kicsiktől, ami érthető is, más az érdeklődés. Az ebéd utáni meseolvasásról már nem is beszélve. Nyilván más érdekli egy 3-4 éves gyereket és más egy 6 évest. Aki meg ismétli a nagycsoportot, már egyenesen unatkozik a sok kicsi között 1 éven át, sőt, inkább visszahúzzák a kicsik. Amikor én ovis voltam a 80-as években, anyukám mesélte, hogy hetente új verssel, dallal állítottam haza. Most meg 1 év alatt ha 2-3 dalt vissza tud mondani az 5 évesem, akkor sokat mondok, pedig okos, értelmes gyerek.
2016. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sokkal jobbak a tapasztalataim, bar itt nem vegyes csoportok vannak. A foglalkozasokon kivul is komolyan nevelik a gyerekeket, kezdetben foleg onallosagra (oltozes, vecehasznalat, etkezes, elpakolas), kesobb mas dolgokra is.
2016. júl. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Elsőnek:

Nincs a környéketeken olyan ovi, ahol sima csoportok vannak?

A fiam most megy első osztályba, a lányom középsős (és ezt ismétli is most).


Én egy fél év vegyes csoportos ovi után váltottam, ott is ugyanez volt, 29-en kezdtek, sokszor vagy 1 óvónő vagy csak egy dadus volt velük, káosz, rendetlenség, semmi foglalkozás.

Átvittem másik oviba a következő tanévtől, addig otthon volt velem meg a picivel.

A mostani ovinkban összesen 3 csoport van, kb. 55 gyerek.

Sokat foglalkoznak velük, sokat vannak kint is, teljesen más a hangulata az egésznek. Nem gond az összevont csoport sem, hiszen minden délután kb 4 után már egy szobában vannak mind, de igy minden gyerek ismeri az összes óvónőt és dadust.

Nyáron 4 hétre zárnak be, előtte utána azok mehetnek a nyári időszakban, ahol dolgoznak a szülők.

2016. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Miért van az hogy manapság dadusok is vannak az ovónők körül és mindent ők csinálnak mármint a piszkos munkát.Pakolás ,takarítás,szaros gyerek lemosása ha becsinált stb.Mindezt kevés honoráriumért.Az ovónő miért kiváltságos mostanság?
2016. júl. 30. 10:29
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk ahogy van:

* Fogadja a gyerekeket reggel az ajtóban

* Délelőtt rajzolnak, festenek, ezt-azt csinálnak (wc papír gurigából kisautó stb)

* Évszakonként termény gyűjtés, növényekkel ismerkedés , farsangi, Húsvéti stb szokások

* Mennek bábszínházba, megnézték már a vasútállomást is (mozdonyra is felmentek)

* Heti 1 nap van egy kis tornaóra

* Ha nem esik akkor kimennek az udvarra ebéd előtt


EBÉD - itt a dadus + konyhás segító kitálal, kimeri az ebédet, de már közösen figyelnek / segítenek a gyereknek enni , ha kell


Ebéd után fogmosás, WC, itt az óvónő van velük, a dadus addig összepakolja az asztalokat a konyhás segítővel, illetve előkészítik az ágyakat.

Aztán mese és alvás.

Utána ha jó idő van, akkor kimennek az udvarra, ha nem, akkor bent játszanak, rajzolnak stb stb.


Fiam szeret oviba járni. Szereti az óvónőket és a dadust is.

Mondjuk olvasom, h sokan nem elégedettek az óvónőkkel, mi szerencsére azok vagyunk.

Nálunk az óvónő is kikíséri wc-re a gyereket, megtörli, átöltözteti, szóval nem általános ez sz*r melót csak a dadus végez dolog.

2016. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De jó nektek igen ez így már tetszene nekem ,mert ez egy normál ovi nap.Sokan mondják hogy nehéz jó ovit vagy csoportot kifogni itt Pesten mert a baj mindíg ott kezdődik hogy nem alakul ki szimpátia a szülő és pedagógus között.Ez sok mindent von maga után akár azt is hogy különbséget tesznek a gyerek és gyerek között.Sajnos.
2016. júl. 30. 11:16
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
A mi ovink borzasztó, de nyilván vannak jó ovik és jó óvónők is, ki kell fogni. Ismerősöket kell végigkérdezni. A nyílt napra szerintem fölösleges elmenni hiszen ott tudják a jobbik arcukat mutatni. Nincs semmi ami olyan fontos lenne, mint egy jó óvónő! A mi ovink vadiúj, csillivilli, hatalmas udvarral, szuper gyerekekkel (tényleg a csoportban maximum 2 olyan van aki kicsit problémás, de semmi durva) és szuper szülőkkel (talán 1-2 olyan van aki nem szimpi de még ovin kívül is sűrűn összejárunk). Az óvónők viszont egy tragédia :-( A középsős kislányomnak eddig volt 4 óvónője, sokáig a fő óvónője aki végigvitte eddig, az egyedül volt és mellette váltakoztak az emberek. Sajnos rosszabbnál rosszabbakat kaptunk. A gyerekekben csak a negatívumot látják, a pozitívumokat nem. Soha semmit nem mondanak a gyerekről! Fogadóóra egyszer egy évben van, de arról is le akartak beszélni hogy elmenjek (a többi szülőt is le akarták beszélni, volt akit sikerült). Amikor végül mégis elmentem akkor fél órán keresztül szidták a gyereket. Van egy-két kis kedvenc akivel kivételeznek látványosan. A kislányom ennek ellenére nem utálja az ovit de nem is szereti különösebben. Ha a barátai nem lennének már az első pár hétben dobbantottunk volna.
2016. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen ez tényleg furcsa én is elvárnám hogy mondjanak pár szót mivel foglalkozik a gyerek ,vagy van e valami probléma stb.Úgy látszik ez divat hogy olyan az ovi mint egy zárt közösség ahová az ember beadja a gyereket aztán megy érte ,aztán kuss ha valami gondja lenne a szülőnek .Meg ne merje említeni vagy nehogy megkérdezze az ovinénit mert baj lesz.
2016. júl. 30. 12:10
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Az óvónő feladata az lenne, hogy foglalkozzon a gyerekekkel, mindegyikkel! De ez nálunk sem megy nekik. A nagycsoportosoknak van kb. 20 perc foglalkozás naponta, aztán ennyi, a többi le van szarva. Szabad játék van, szóval az egész csak egy gyermekmegőrző. Még ha legalább bekapcsolódnának a játékba, egy kicsit irányt mutatnának nekik, kreativitást vinnének bele, vagy ilyesmi ... de nem, egymással trécselnek egész nap, az esetek 99 %-ban azt sem tudják, hogy hogyan kezdődött egy egy konfliktus, sőt azt sem, hogy ki kezdte a verekedést, mert mire észre veszik, már 5ször odasóztak egymásnak ... pedig pl. az is a feladatuk lenne, hogy az ilyeneket megelőzzék. A fiúkat is le kellene foglalni valami értelmes dologgal, és akkor nem lenne baj. Nem csak azt nézegetni, hogy a lányok milyen szépen elbabázgatnak.
2016. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Örülök hogy végre nyíltan kiderül mégsem olyan fényes az óvodai helyzet manapság.
2016. júl. 30. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!