Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a feladata egy óvónőnek az...

Mi a feladata egy óvónőnek az ovodában? A szülők mit tapasztalnak mivel töltik az időt? A gyerekek vidáman mennek haza vagy nem szeretnek oviba járni?

Figyelt kérdés
Nemsokára ovis lesz a picúrkánk kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
2016. júl. 30. 00:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Én csak arra lennék kiváncsi, hogy ezeket honnan tudjátok??!! Egész nap ott vagytok?
2016. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

ha kiváncsi vagy egy óvónői véleményre,akkor leirom .


Az óvőnő feladata a gyermek testi lelki harmóniájának megteremtése,nyugodt légkör biztositása,egyéni képességeinek kibontakoztatása,személyre szabott fejlesztése.természetesen ezen kivül még van sok más-és korcsoport függő a dolog.A nagyoknál nyilván az iskolára való felkészités,mig a 3éveseknél a beszoktatás,szokás-és szabályrendszer kialakitása.

Ami titeket érint az az,hogy a gyerkőc megszokja a körülötte lévő felnőtteket,gyerekeket,-és idővel elfogadja a közeledésüket,kapcsolatot teremtsen velük.

A kérdésedre válaszolva.igen,szivesen jönnek,vidámak,és előbb utóbb mindenki beszokik-és megtalálja a helyét,szerepét a közöségben.

Az elején valóban úgy fog tűnni,hogy nem történik semmi a csoportban-de hidd el,hogy nagy munkába kerül mindkét félnek(óvónő-gyerekek),hogy "megszokják"egymást,összehangolódjanak,hogy a későbbiekben minőségi munka tudjon kialakulni.

Reagálva a dajka munkájára: Ő az óvónő keze alá dolgozik,segiti a munkáját-ami sokmindenből állhat (takaritás,öltöztetés,ébédeltetés,)mellett pl wc használat segitése, "balesetek"-nél tisztába tevés,egy kézműves foglakozás során besegités-ill amit az óvónő kér.

Ez azért is fontos,mert például,ha foglalkozás közben történik valami,akkor nem szakadhat meg ennek a menete,és borulhat az egész rendszer,hanem a dajka kimegy a kicsivel-és elintézi.

Hasonló a helyzet az udvaron-az óvónő nem hagyhatja ott a csoportot,igy a dajka intézi pl az átöltöztetést.

2016. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom most végezte el az ovit, 6 éves.


A lányom óvónőivel és amíg volt a dadussal meg voltam elégedve. Sokat foglalkoztak velük - bár olyan részletes leírást mint egyesek adtak, nem tudok írni. Ha kérdeztem, válaszoltak és a legfontosabb, hogy szerették a gyerekemet és ő is nagyon szerette őket.


Az ovi, elég rossz volt. Tele kisebbségi gyerekkel, állandó gond volt a tetű, stb. Az óvónők miatt maradtunk mégis itt. Szeretett oviba járni.


Kívánom, hogy ilyen óvónőtök legyen Nektek is, mint nekünk!

2016. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lányom jelenlegi ovi nénijei nagyon jó szakember. Én megvagyok velük elégedve. De ők mnden szülőin elmondták az hogy mennyi rajzolfest mondókázik a gyerek az függ tőle is. Pl van kdve bívonódnia foglalkozásokba. Igaz ő még középsős volt ősszel lísz nagy csoportos ott nyílván más lesz. De mntek kiránlni piacra boltba ahol csoport pénzből. Aztán ezeket a programokat akünek volt kdve lerajzolhatják. Van olyan amit a lányom megcsinált van amit nem. Sokat körjátékonak készülnek karácsonyra anyáknapjára. Ott verset üs tanultak amit egynlőre közösen adtak elő. Én nem gondlnám, hgy semmit sem cwünálnának nyílvan olyan amikor látszólag nem történik semmi de szerintem kis és középső csoporöban az együk fő feladatuk, hogy mozogjanak és szabadon játszanak. Fiam most fogja ugyan ott kezdeni szeptemberbe az ovit. Mondjuk ennekazovinak a főprofilja a mozgás így sokat tornáznak táncolnak. Meg nagyon sk játék van ami a mozgáshoz is kapcsolódik. A lányom sem mndg mondott új verseket oviból aza jövet sőt sokszor amit velem tanl sem mondja í ügyesedik és szépen fejlődk.
2016. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A mi ovinkra eddig nincs panasz (kis falu). 2 hete jár a fiam, itthon mondogat 3-4 olyan mondókát amit még életemben nem hallottam! :) Szeret járni, játszanak, gyurmáznak, rajzolnak, mondókáznak, báboznak, tízóraiznak, majd elpakolnak mindent és mennek az udvarra. Mikor bemennek, ebédelnek. Érdekes módon már itthon is el tud pakolni maga után, pedig mennyi energiát fektettem bele hogy ezt megtanítsam neki. Eddig minden pozitív!
2016. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A 11-esnek válaszolva: beszoktatás alatt bent vagyunk velük, látjuk a napirendet amit szépen tartanak. A dajka nagy segítség, de az óvónéni ugyanúgy kikíséri a gyerekeket wc-re. Azt, hogy milyen foglalkozások voltak (festés, rajz, gyurma stb) onnan tudjuk, hogy megmutatják az alkotásokat. :) Vagy kiteszik az öltözőkbe, vagy hazahozhatjuk.
2016. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!