Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda ideje alatt hogy alakul...

Óvoda ideje alatt hogy alakul a napirendje gyermekednek?

Figyelt kérdés
Hánykor keltek , mikor alszanak az oviban ,mikor fekteted este? Nálunk az ovi 2 percre van, de az ovis délutáni alvás 1-3-ig tart.Ha azt vègigalussza , este 9 előtt nem tudom letenni És olyankor reggel 8-ig ixs alszik. 8-ra pedig be kell érni az oviba. Legalábbis , ovi nélkül ez a tapasztalat. Vagy az ovi lefárasztja annyira , hogy korábban aludni fog?
2016. aug. 10. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Mi hatkor kelünk, öltözés, kakaó, fél hétkor pedig indulnak apával. Oviban nálunk az a rendszer, hogy nyolckor hozzák a reggelit, aki ott van, azt leültetik enni, a többieket pedig ahogy érkeznek. Nálunk kilencig kell beérni. Kb. tízig valamit molyolnak, a nagycsoportosoknak foglalkozások vannak, majd kimennek az udvarra, vagy sétálni. Délben ebéd, fél egy körül pedig fekszenek. Három előtt kelnek, háromkor már uzsonna van és fél négytől lehet értük menni. Mi igyekszünk nyolckor lefektetni őket, mert különben nem tudnak reggel kelni. Sajnos muszáj ilyen korán kelnünk, mert én fél nyolcra járok, a férjem pedig vállalkozó, hétkor kezdenek és ötig-hatig dolgoznak. Reggel azért ő viszi őket, mert akkor még bemennek a mamához, ahol van a telephely is, ott bekapnak esetleg pár falatot és fél nyolc körül mennek az oviba. Szerintem simán lefárad annyira, hogy korábban elalszik. Reggel pedig felébreszted korábban, nem hagyod addig aludni, ameddig akar.
2016. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
7-kor keltem őket, az oviban 1-től alszanak kb. fél 3-ig, este 9 körül fekszenek. Amíg nem volt iskolásunk, fél 9-re jártunk az oviba, most már ott vagyunk 8 körül.
2016. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 6-kor ébred magától, ha nincs ovi akkor is. Nem helyben dolgozom, így 7-kor érünk az oviba. Reggeli 8-tól, utána reggeli kör(mondókazás, versek,stb), utána udvar, vagy ha rossz idő van bent játszanak ebédig. 13-14:30-ig alvás, utána ovi, utána jaték az udvaron.

Nekem 9-re kerül ágyba, pár perc alatt bealszik.

Szerintem hamarabb elfárad közösségben, ha úgy van simán rá tudod nevelni, hogy este 8-kor aludjon és akkor reggel sem lesz gond.

2016. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!