Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy működik az óvoda /...

Hogy működik az óvoda / iskolai beiratkozás, ha a lakcímünk vidéken van?

Figyelt kérdés
Gyermekünk még csak 1 éves, de eszembe jutott, hogy fog oviba suliba járni, ha az állandó lakcíme vidéken van. Ide is bejelentkezhetnénk a budapesti lakhelyünkre, de elég ócska sz_r kerületben élünk és félek, ha eljön az idő, akkor a fejünkhöz vágnák, hogy járjon oda, ahová a címe szerint tartozik.
2016. aug. 22. 13:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%

7-es vagyok.

Mivel kötelező az óvoda 3 éves kortól,így fel kell venni a gyereket,ha azon a részen lakik. Igen,először azokat veszik fel,akik lakcímkártyával rendelkeznek mivel muszáj,de utána jönnek azok akik életvitelszerűen laknak ott. A fiamat se küldték vissza Pestre,hogy utazzon naponta 2 órát,mert nem oda szól a lakcíme. Ez kerületenként is így megy Bp-n. Kötelező volt bemenni a körzetibe ahova fel is vették,de mivel nem ott laktunk a kerületben,így elvittük az ottani oviba és ott kezdte a kis csoportot (nem kértek albérleti szerződést se). A bölcsi van úgy,ahogy többen írjátok (Lányomat nem tudom beíratni,mert nem kötelező,nincs itteni bejelentett lakcíme,nem érek semmit az albérleti szerződéssel,védőnővel és nincs bejelentett munkahelyem ahonnan tudnék munkáltatóit vinni,hogy felvegyék)

2016. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
De miért a bölcsiben akarod az albérleti szerződésedet lengetni? A kormányhivatalba menj, csináltass egy lakcímkártyát és máris előrébb vagy.
2016. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%
Azért,mert talán nem mindenki engedi,hogy bejelentkezz a lakcímre,de itt nem az én bölcsibe iratásom volt a kérdés,csak válaszoltam :)
2016. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

",de mivel nem ott laktunk a kerületben,így elvittük az ottani oviba és ott kezdte a kis csoportot"


Szóval szerinted ez bemondásos alapon működik?

Akkor holnap bemegyek valami jó kis budai oviba, hogy itt lakok ám, csak nem itteni a lakcímkártyám. De vegyétek már fel a gyereket...

2016. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!