Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi történik ha nem írhatta be...

Bea~ kérdése:

Mi történik ha nem írhatta be valaki a gyereket óvodába?

Figyelt kérdés
A nővérem fia februárban múlt 3éves így szeptembertől ugye kötelező lenne az óvoda,de még mindig nem lett beíratva. A nővérem éjszaka dolgozik,nappal alszik a férje meg 9hónapja munkanélküli,így ideje lett volna a beíratásra, de egyszerűen LUSTA!A kisfiú sajnos még nem szobatiszta,pisinél sem.(Szintén lustaság miatt,mert könnyebb pelust adni rá mint bilire tanítani).A nővérem azt mondja úgyis fel kell vegyék az oviba mert kötelező!Ez a hozzáállás sajnos.Tényleg felveszi majd a körzetes óvoda amikor végre eljutnak odáig,hogy lemenjenek?

2015. jún. 22. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jogilag nem tudom, hogy működik, de májusban volt a beiratás. Ha feltöltötték a csoportot, akkor már a körzetes óvoda sewm fogja tudni fogadni, elküldik majd oda, ahol van hely. Bár az is lehet, hogy egyszerűen csak nem fog kapni családi pótlékot...
2015. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan most tavaszal volt a beíratás ,igy ha szeretn3 akkor sem biztos hogy felveszik mert nem lesz hely vegy csak nagyon távoliba tudná hordani a szobatisztaság meg alap mert az ovodák nem pelenkáznak és öltöztetnek 5 percenként pisis gyereket.
2015. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem íratja be, nem kap majd családi pótlékot és lehet a családsegítő vagy védőnő is rájuk száll, főleg ha nincs is rá különösebb indoka (pl. nem egy hete költöztek oda).

Szerintem fel fogják majd venni,ha jelzi az illetékesnél, de biztos bukni fogja a szeptemberi családit, ha nincs arra a hónapra jogviszonya.

2015. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az óvodák tudják körzetileg kik tartoznak oda pl gyerekorvostól. Szóval mivel nekik kötelező felvenni a 3 éveseket, nyilván van is nyilvántartás kiket kell. A beíratkozás lehet inkább akkor fontos, ha valaki nem a körzetes oviba akarja íratni a gyereket hanem egy másikba. Persze a közetesbe is be kell íratni a gyereket!!!! Csak valószínű a szálak több helyen futnak össze, így talán lesz helye az oviba attól függetlenül, hogy nem lett beíratva. Érdeklődni kéne az oviba. Egy telefont meg lehet ereszteni akár milyen elfoglalt, fáradt.

Az hogy nem szobatiszta, az egy dolog még van 2 hónap annak lennie.

2015. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Az én fiam is májusban volt 3éves és sajnos ahova szerettük volna íratni oda nem sikerült mert teltház volt(pedig időben voltunk)így a körzetes óvoda maradt.
2015. jún. 22. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:

megvonják a családit

ha nem szobatiszta nem veszik fel amúgy sincs hely, csak épp intézni kéne a papirokat a jegyző ad ki igazolást hogy mért nem jár ennélkül megvonják

2015. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majd az utolsó pillanatban biztos fog kapkodni,mert a családit nem akarja elveszíteni,bár megérdemelné.Csak akkor még ennyi sem jutna szegény kissrácnak.Csak a,tesóm keresete meg a csp.van mert a kedves apuka otthon döglik 9hónapja.:-/
2015. jún. 22. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
A csp megvonas csak januartol lesz esedekes, addig mindenkepp kapja. Amugy osszeszedhetne magat es motivalhatna a gyereket a bilire! Eleg felelotlen magatartas!
2015. júl. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legalább időkedvezményt kérjen! Ha nem szobatiszta nem mehet oviba! Csak nagyon kevés ovodába van olyan rész kialakitva, hogy tisztába tudják tenni. Tudom a földön is lehet pelenkát adni rá, de ez antsz! Szóval ha nem szobatiszta, az önkormányzatnál kell bejelenteni, hogy nem az és igy nem viszed.
2015. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy felelőtlen,világ életében az volt,de nem tudok mit csinálni vele sajnos.:( Ha a velük szemben lévő oviba lusták leslattyogni akkor az önkormányzatig pláne nem fognak.
2015. júl. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!