Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Haza kellett hozni a kislányom...

Haza kellett hozni a kislányomat a kiscsoportból a 2. napon, mert nem aludt, zavarta a többi gyereket a járkálásával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon határozott, elég önfejű csaj. Közvetlen, beszédes, játékos, imádja a társaságot. Az óvónéni hívott telefonon, hogy menjek érte. Szerencsére közel lakunk, és még nem mentem vissza dolgozni. Azt mondta, beszélgessek el vele, értessem meg, hogy hogyan kell viselkedni. Hazahoztam, 5 percen belül aludt. Nem ragaszkodtam volna az egész napos bent léthez, de mivel a dadusok ismerték, azt javasolták, maradjon aludni is. Az óvónéni új, nem találkoztunk még vele korábban.

Gondolom, hogy én vagyok a hibás, mert elkényeztettem, hagytam, hogy sokszor az ő akarata érvényesüljön. Teljesen más személyiségek vagyunk,de azért bírok vele, ha sokszor nehezen is.

Most viszont el vagyok keseredve, hogy a büszkeségem, okos kislányom már 2 nap után "fekete listán" lesz.


2016. szept. 6. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ilyet nem igazán kérhetett volna tőled az óvónéni, oldja meg, azért kapja a fizetését. Nyilván tudta, hogy te otthon vagy, bepróbálkozott hátha eggyel kevesebb gyerekre kell vigyázni aznap és bejött.
2016. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
ilyet én még nem hallottam hogy haza kell vinni mert nem alszik, oldja meg, ő az óvónő, foglalja le vagy valami. Az szokott lenni ha nem alszik akkor csendben el kell foglalnia valamivel magát, de ezt az oviban meg kellett volna oldaniuk. Amúgy meg a második napról beszélünk, szóval semmi sincs veszve, lehet néhány hét és úgy alszik mint a bunda
2016. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Kivéve, ha épp beszoktatas van, első. Márpedig nyilván az van, ha a gyerek kiscsoportos és ez volt a második nap.
2016. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Az ottani óvónéni feladata lett volna lekezelni ezt a helyzetet. Így azt szokja meg a gyerek, hogy hazaviszed, ha nem akar aludni?

Az enyém tavasszal kezdte a bölcsit és az elején nagyon keveset aludt ebéd után (holott otthon nagyokat pihen), majd játszani akart. Sose hívtak fel, hogy vigyem el, mert zavarja a többieket, hanem következetesen, türelmesen kezelték a szitut és nem hagytak teret az akaratosságnak, emellett én is mindig "megbeszéltem" vele a problémát. Jó pár hétig eltartott, de szépen beállt a sorba és ma már jókat alszik, ha pedig előbb felébred, mint a többiek, akkor is csendben marad.

2016. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva volt!

Haza akartam hozni, mert mondták, hogy nem akar bent elaludni.

és nem engedték, azzal, hogy akkor soha nem fog beszokni, kell a gyermeknek idő és az még rosszabb, ha azt szokja meg, hogy otthon alszik el, hogy akarok úgy dolgozni menni..

2016. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Én is úgy érzem, ezt jól elszúrta az óvónő, így pont az rögzül a gyerek fejében, ha nem fogad szót és nem fekszik le, akkor hazamehet... Két nap után azért még nem várható el, hogy minden új kis ovis fekszik laposban, mint a kisangyal. Új helyzet, meg kell szoknia. Én is nagyon gondolkodtam, a miniseimet hagyjam-e ott mindjárt az elejétől aludni, pont azért, hogy akkor ha nem megyek értük délben, az milyen trauma lesz nekik, akkor már kezdjük egyből a mélyvízben. De nem bántam meg, egész jól vették az akadályt. Első nap, múlt csütörtökön a kislányom nehezen aludt el, azóta nem panaszkodtak az óvónők.
2016. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel tudták, hogy itthon vagyok még, könnyű volt behívni. De különben is úgy éreztem, én mint anya vagyok letolva. Értessem meg vele... Hazahoztam aludt 5 percen belül, néha felsír keservesen.
2016. szept. 6. 15:09
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Beszoktatas van. Második nap. Ilyenkor ha nem alszik a gyerek, még nem erőlteti az óvónő. Nálunk mondjuk eleve úgy volt, hogy kint kellett varakozni alvás idő alatt. Ha fel óra alatt nem aludt el, kihoztak és mentünk haza.
2016. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 éves lányom ugyanezt csinálta ma. Visongott, beszélt. Én 3-ra mentem érte, holnapután meg már dolgozom és akkor még később fogok. Megkérdezte ma az óvónő, hogy valaki nem tudja- e korábban elhozni. Hát sajnos nem. De nekem is van egy rossz érzésem, mi lesz, ha nem fekszik szépen csendben? Ugye, nem tanácsolhatják el ilyen miatt az oviból?
2016. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszoktatás ide vagy oda, az óvónőnek ezt meg kell oldani. Nagyon sokan hiába szoknak be, akkor sem alszanak délután. Nálunk ilyenkor az van,hogy akkor csöndben kell feküdnie. Egyetértek azzal,hogy azt látja a gyerek,hogy anya jön és hazavisz, akkor nem is fog aludni.

A Fiam most kezdte a középsőt, nem sokszor, de kiscsoportban nála is volt, hogy nem aludt ebéd után. Akkor elmagyarázták neki,hogy akkor is feküdnie kell, mert a többiek alszanak. Megoldották, jó óvónők, ez a dolguk.

2016. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!