Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nehéz óvodai beszoktatás...

Nehéz óvodai beszoktatás (idegen nyelvű). Pár tippet tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, a kislányom érti az itteni nyelvet de csak pár szót beszél (magyarul persze be nem áll a szája). Gondolom ez is belejátszik, hogy nehezen megy most a beszoktatás.

20 fős csoport, keresztény magánovi. 2-3 felnőtt van rájuk. Beszoktatás 1-2 nap volt csak, itt ez így megy minden gyerekkel. Nem csinálhatom én sem másképp mert nem kivételezhetnek vele. Kistesó otthon van szitterrel, én megyek dolgozni és 4-kor megyek érte.


Már harmadik hete járunk, de minden nap mikor megyek a kislányomért csak ül a járdán és játszik a fűszálakkal és láthatóan vár engem. Még egyszer nem láttam játszani más gyerekkel vagy legalább a játékokon. Mondták az ovónők, hogy magában játszós, elvonulós, akaratos gyerek. Ezzel egyet is értek, csak félek 'lemondanak' róla az ovónők és foglalkoznak majd a könnyebb, szeretnivalóbb gyerekekkel. Neki kicsit több idő kell, nagy váltás a 20 gyerek hirtelen, ki kell bontani.


Másik problémám, hogy az otthoni hisztik soha nem látott mértékeket vettek most az ovi óta. Mintha otthon tombolná ki az oviban felgyülemlett stresszt, izgalmakat. Napi akár több óra tömény üvöltés, tombolás. És szinte képtelen vagyok lekezelni. Megtörni nem lehet, megvonni tőle dolgokat nem működik, szinte semmi sem működik. Egyedül ha felküldöm a szobájába és ott lenyugszik magától, akár fél-1 óra alatt, viszont addig tombol rendesen. És folyamatosan üvölti le a félek, fájdalmam van, éhes vagyok, kakilni kell, beteg vagyok és ami még eszébe jut, ezekre nem reagálok. Ráadásul este sem akar aludni, felébreszti a kistesót tehát nem hagyhatom üvölteni. Csinálja az esti műsort, hogy minél tovább lehessen fenn/velem. Pedig az oviból haza illetve a kistesó fektetése után is már csak mi vagyunk, tehát megkapja a napi 'anya adagját' bőven. Kitaláltam egy jutalomtáblázatot (matricákat lehegy gyűjtögetni amit csokira válthat be) de az sem igazán működik, csak ha jó kedvében van.


Vannak könyveink, rengeteget beszéltünk az oviról, szuper cuccokat kapott az ovira, mindig kérdezgetem miket játszik, kikkel barátkozik (nem igazán tud rá válaszolni csak 'mindenki a barátom'). Szóval motiválni megpróbálom mindenképpen.


Szóval félek, hogy az oviban elvonulós kisgyerek lesz akivel aztán már nem is foglalkoznak, hanem csak ott létezni fog de végig magányos lesz.

Másrészt az otthoni hisztiket valahogy kezelnem kéne, nem feltétlenül megtörni/elnyomni, mert szerintem a ovi félelmei jönnek ki rajta. Hanem valahogy segíteni neki feldolgozni az egészet.



Köszi a tippeket.



2016. szept. 13. 09:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Huha, ez nehez ugy, es sok tenyezos.


Nalunk hasonlo volt, 3 evesen ment ugy oviba hogy egy arva szot nem beszelt nemetul. Maga a beszoktatas is nehezkes volt, hetekig sirt amikor odaertunk, nem akart elengedni minket, nehez volt. Aztan honapokig azt csinalta hogy felrevonult, volt hogy megfogott ket plussmedvet, beult a vecere! es ott volt egesz nap. Vagy ult a kanapen egyedul. Meg fenykep is van rola, nagyon szomoru helyzet volt. De az ovonok nagyon kedvesek voltak, azt mondtak ne aggodjunk, majd jobb lesz. Nem eroltettek semmit, kedvesen beszeltek vele, ha a vecen akart ulni akkor ott ult egesz delelott es kesz. Par het utan megertette amit mondtak neki, de nem szolt egy szot sem. 3 honap utan az ovonok aggodva kerdeztek hogy azert magyarul beszel?


Aztan egyik pillanatrol a masikra, valamikor februarban egyszer csak elkezdett nemetul beszelni, de nem csak szavakat, hanem komplett mondatokat. Es onnantol kezdve egyutt jatszott a tobbiekkel, ev vegere nem tudtad megkulonboztetni a tobbi gyerektol, akcentus nelkul beszelt egy szuletett nemet 4 eves gyerek szintjen. Nagyon jol beilleszkedett, soha nem volt problemaja a baratkozassal. Persze felenkebb volt, amikor musort adtak elo akkor abban nem vett reszt csak ult az anyja oleben, de azt sem eroltettuk, ha nem akarja hat nem akarja. Most 12 eves, magabiztos, kommunikativ, baratkozos szemelyiseg, rettento jo nyelverzekkel, kommunikacios kepessegekkel. Ugyhogy nem lehet abbol kovetkeztetni a kesobbiekre hogy milyen volt 4 evesen. Szerintem a lenyeg hogy turelem kell, es meg kell adni neki hogy a sajat utemeben fejlodhessen.


Mondjuk duhkitoresei nem voltak, igaz o csak ebed utanig volt az elso evben. Es este sem volt gond, meg reggel sem, csak az ovi ajtajaban.


Ez egy turelemjatek. Neked is. Nyilvan gyulik benne nap kozben a feszultseg, es igy vezeti le. Hagyj neki idot, az oviban is, meg nagyon az elejen vagytok. Lehet otthon nem is kene beszelni az ovirol, egyaltalan. Majd ha akar meselni elmeseli.

2016. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!