Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol úgy kezdte az ovit a...

Ahol úgy kezdte az ovit a kistesó, hogy a nagytesó odajárt, könnyebben ment a beszoktatás? A nagytesónak nehéz, általában egy idegen helyre csöppen idegenek közé, a kisebbnek ehhez képest már ismert a légkör, mennyit számít ez vajon?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Hátrány: a kistesó ahhoz van szokva, hogy ő csak pár percet van ott, reggel és délután. Ehhez képest most hirtelen ott akarod majd tartani egész napra, úgyhogy ne lepődj meg, ha utálni fogja.

Előny: mivel ott a nagytesó, nem lesz egyedül (csoporttársak is lesznek, akkor főleg jobb lesz)

Ez a természetüktől függ amúgy, hogy könnyű vagy nehéz, nálunk pl az első gyerek beszokott 1 perc alatt, a második gyerek meg nyávogott vagy 1 hónapig, úgy utálta. Az elsőm barátkozós természet, szereti a nyüzsgést, a második anyás és zárkózott és utálja a tömeget.

Úgyhogy inkább a kistesóka természetét figyeld, azt hogy mi az előzmény jelen esetben tök mindegy.

Drukk, hogy könnyű legyen a beszokás :)

2014. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 zabmester ***** válasza:
Nekem erről csak olyan tapasztalatom van, hogy amikor én nagycsoportos voltam, öcsém akkor kezdte a kiscsoportot ugyanott. Neki már az elég biztonságérzetet adott, hogy lépten nyomon mondták neki, hogy ha szomorú, akkor áthívnak engem :) Az első napján még ott voltam vele reggeltől egészen addig, amíg értünk nem jöttek, de utána már sose hívtak át, nem sírt, inkább én voltam az, aki időnként kikönyörögte, hogy hadd menjek át a kicsikhez megnézni az öcsit, mert szerettem fontoskodni :)
2014. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!