Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Állami ovi vagy magánovi? Miért?

Állami ovi vagy magánovi? Miért?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Állami, anyagi okokból.
2016. szept. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Állami. Itt aközelünkben nincs is magán. Ráadásul ez az állami ovi felér egy magánovival szerintem, annyira jó. Nagyon elégedett vagyok. Nem hiszem, hogy egy magánovi ettől többet nyújtana a gyerelemnek.


Sok-sok élmény. Tavasszal kertészkedtek, növényeket ültetnek. Légvárat hozattak az oviba májusban. Vadasparkba járnak, szalonnát sütnek, mindenféle program van. Lehet vinni úszásra, angolra, focira, bibliára és ez mind az ovi keretein belül. Pedagógusok nagyon jók.

2016. szept. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért több mindentől függ.

Mennyien lennének az államiban? Ott általában az a baj,hogy nagy a létszám, és az óvónők nem tudnak annyi figyelmet fordítani a gyerekekre. Nálunk pl. több szülőnek volt ez panasza (többek közt nekem is) főleg kiscsoportban. Mert egy 3-4 éves, még tényleg pici.

Nálunk pl. 26 fős csoportlétszám van, ami szerintem elég sok.

Viszont a környező magánovikról meg ki kell kérni véleményeket, tapasztalatokat, utána kell járni. Nem biztos,hogy jobb. Itt nálunk pl. az egyikre több anyuka azt mondta,hogy ne vigyem oda, mert pénzorientáltak, és nem azt kapták, amit ígértek.

Mi végül maradtunk az államiban, mert a kisfiam megszokta. Most lett középsős, már semmi gond nincs.

2016. szept. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen jobb a magán. A mi államinknál jobb nem is kell!
2016. szept. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi első körben állami oviban gondolkodtunk. Ha az rossz lett volna, akkor jött volna számításba magánovoda. De mivel szuper az állami, ezért ez nem lett kérdés a továbbiakban. Szerintem ez az adott intézménytől függ. Van jó és rossz állami és magán is. Pont múltkor volt itt is egy kérdés, ahol anyuka panaszkodott, hogy magánoviban nincs fogmosás és alig kapnak ételt.
2016. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak rossz tapasztalataim vannak a maganovodakrol

Dajkakent dolgoztam par oviban botrány volt

a gyerekek nem csináltak semmit a teremben rohangáltak az óvónő a telefonját nyomta egész nap majd délután gyorsan összecsapott velük valami rajzot meg ajándékot a szülőknek

Majd büszkén mutogatta

Ez ment minden nap

De ez csak az en tapasztalatom lehet máshol jobb a helyzet 😄

2016. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Magán. Először kényszerből, mert a 4 éves gyereket nem vették fel az állami oviba. Egy évvel később felvették, de akkor mi döntöttünk úgy, hogy marad az oviban. Megnéztük a körülményeket, az óvónőket, háááát, jobb volt neki a magánoviban. A kicsit már meg se próbáltuk az államiba beíratni. Szerencsére nálunk jó a magánovi, jók a körülmények, óvónők, programok. A nagyobbik most ment iskolába, ha meghallják honnan jött, már legyintettek hogy akkor vele nem lesz gond (és ez nem csak nálunk jött elő, hanem más szülőtől is hallani).
2016. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyagiaktól és helyzettől függ(ene, még nem tartunk ott) ha nagyon sokan lennének és megtehetnénk anyagilag akkor a kisebb csoport létszám miatt lehet vinném magánba. De ez is attól függene, hogy a sok gyerek mellett hogyan teljesítenek az óvónők és a dajka. Én dolgoztam dajkaként 30 fős csoportban, és nem láttam semmi problémát.
2016. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez óvódától függ. Én egy nagyon jó magán oviba jártam. Kétnyelvű volt és sokat tanultunk. De nem vettük észre, hogy mi most tanulunk, mert játékos volt. Az óvónénik kedvesek és jól képzettek voltak. Az óvóda igényes, modern, jól felszerelt. Finom és egészséges ételeket kaptunk. Sok programot szerveztek nekünk. Pl. állatkert,kirándulás. Az iskolában sem volt gondom a tanulással. Oviban jó alapot kaptam. Szerettem oda járni. De lehet állami ovi is normális.
2016. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt, hogy mi 9-en voltunk csoportban. Családias volt.
2016. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!