Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ma reggel szólt az óvónő, hogy ne ijedjek meg, de várt rám egy anyuka (akkorra már elment), mert beszélni akar velem. A fia másik csoportba jár és állítólag nagyon fél a fiamtól akivel az udvaron esetleg a mosdóban találkozhat. Annyira fél a gyerek állítólag, hogy az udvaron nem mer szaladgálni és nem tágít az óvó nénije mellől. A gyerekem nem bántotta, nem tudnak semmi konfliktusról. Fiam nagy növetű, de galamblelkű gyerek. Az oviban sosem verekedett senkivel semmi konfliktusa nem volt. Nehéz elképzelni, hogy bárki is fél tőle. Szóval az óvónö azt javasolta, hogy csináljak valami programot az anyukávsl és a kisfiával, hogy a gyerek lássa nincs mitől tartania.

Hirtelen köpni nyelni sem tudtam. Rosszul gondolom, hogy ezt az Ő feladatuk lenne megoldani? Mit mondhatnék az anyukának, mikor semmi nem történt a két gyerek között?


2016. szept. 16. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan. Ez ovodai ugy, oldjak meg.
2016. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Beszélnék az anyukával, szegény így is kétségbe lehet esve, most miért ne segíthetnék én is??
2016. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, de mit mondanál neki? Hogyan segítsek?
2016. szept. 16. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Kérdezd meg őket, hogy ovi után nincs-e kedvük fagyizni egyet veletek, hátha feloldódnak a kisfiú, és az anyuka is megismerné a fiadat.
2016. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem foglalkoznék vele. A gyerek nem a gyerekem csoporttarsa, a gyerekem nem bántotta, nem érdekel, hogy fél tőle, hiszen semmi oka rá. Mégis mit gondolt anyuka, mit csinálsz? Levagsz 10 centit a gyerek lababol, hogy ne legyen olyan nagy? Biztos nem csinálnék semmi közös programot ilyen idióta szulovel
2016. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Én nem ítélem el a másik anyukát. A gyereke fél egy másik gyerektől. Nem evidens, hogy próbál ellene tenni? (Le merem fogadni, hogyha az az anyuka kiírt volna egy olyan kérdést ide, hogy a gyereke retteg egy másiktól, mit tegyen, mindenki azt válaszolta volna, hogy beszéljen az anyukával és az óvónőkkel, szóval érthetetlen az előző válaszoló hozzáállása!)

Szóval én megértem őt. Ha nem erőszakosan és támadóan akarja megoldani, akkor biztosan partner lennék. Ahogy korábban említették: nem kellenek nagy programok. Tényleg csak annyi, hogy megismerjék egymást. Ha egy csoportba járnának, nyilván nem lenne ilyen baj. Egy pici együtt töltött idő és biztosan mindenki megnyugszik.

2016. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg az óvónők dolga lett volna a két gyerekkel egy kicsit foglalkozni, nem a két anyukának beosztani a szabad idejét! Elvégre nem civilben futnak össze napi százszor a fiúk, hanem oviban, ez ottani probléma, ott is kell megoldani.
2016. szept. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem leszek ellenséges az anyukával. Megpróbálok neki segíteni is, de akkor is azt gondolom, hogy ez nem az én feladatom, hanem az óvó néniké...

A fiam biztos nem bántotta a gyereket fizikailag, nem is fenyegette ez biztos. Annyit tudok elképzelni, higy csúnyán nézhetett rá, mert azt tud. Egy jóvsl kisebb gyereknek az valóban félelnetes lehet...fiamat is kérdeztem erről az ügyről. Mondtam neki, hogy van az oviban egy kusfiú aki nagyon fél tőle. Nagyon meglepődött. Nem tud semmit, nem is érti az egészet.

2016. szept. 17. 07:57
 9/9 anonim ***** válasza:
96%
En nem írtam semmi olyat, hogy ellensegesnek kellene lenni a másik anyukaval. Egyszerűen nem értem, mit vár, mit csinaljon a szülő . Semmi koze hozzá. A gyerek nem csinált semmit. Ha csinált volna, akkor igen, beszelni kell és meg kell oldani. Így nem. Vadidegenek. Ha az utcán oda megy valaki hozzad, hogy bocsi, a fiam fél a fiadtol, csinálj ár valamit, akkor meghívod fagyizni????Itt ha valakinek tennie kell valamit, az max az óvónő. De miután még csak egy csoportban sincsenek, továbbra sem értem, hogy a szülőt minek ebbe belekeverni
2016. szept. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!