Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rossz a gyerekeknek ha bent...

Rossz a gyerekeknek ha bent alszanak? Dilemmában vagyok. (Waldorf)

Figyelt kérdés
A Waldorf pedagógia szerint az ovisok ebédig vannak bent és utána mennek haza. Nem volt gondom a gondolattal, itthonról dolgozom, hazajöhetnek. DE: lenne egy lehetőségem tanulni (ha elvégezném jobb munkalehetőségem lenne, mire iskolások lesznek). Nagyon-nagyon szeretnék tanulni, de csak akkor tudok menni, ha bent alszanak, mert nem végzek a sulival és munkával 3-4 óra alatt, míg oviban vannak. Külön kérésre kevés gyerek bent marad, akik sehogy nem tudják megoldani, de ez nem népszerű döntés. Meg tudnám oldani, hogy hazajöjjenek, ha nem tanulok, de egyrészt nagyon vágyom rá, értékes lenne, és a keresetem is jelentősen nőne. Mit tegyek? Ti mit tennétek?
2016. szept. 20. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy ha normál óvodába járnának, akkor (beszoktatás után) természetes lenne, hogy ott alszanak. Márpedig az óvodások minimum 95-98%-a ilyenekbe jár. Sőt, a mai negyvenesek óvodás korában nem is volt más.


Ha ez kárt okozna a gyerek lelkében, akkor ebben az országban szinte csak lelkileg károsodott emberek lennének.


Ha az óvoda ellenkezését le tudod győzni, a gyereknek biztos nem okozol kárt.

Az más kérdés, hogy ha van egy sajátos pedagógia, akkor teljes joggal mondhatják, hogy aki ezt nem tudja vagy akarja teljesen felvállalni, az ne oda járassa a gyerekét.

2016. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz a gyereknek, ha egy normál óvodában bennt alszik. Ha egy olyan óvodában alszik, ahol azt látja, hogy majdnem mindekit hazavisznek ebéd után, az biztos nem tesz jót neki. Mit tennék? Nem vinném waldorfba.
2016. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz.


Mi azért nem Waldorfba vittük a gyerekeket, mert úgy láttuk hogy túlságosan alárendeli a szülőket a gyereknek. Sőt, ahol van nagyobb gyerek, őt is.

A Waldorf szerint a gyerek igényei az első, függetlenül mindentől. Mi nem így látjuk a férjemmel. A családban meg kell lennie az egyensúlynak.

2016. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kettes válaszolóval.Nem vinném Waldorf-ba.Egy normál óvodában teljesen normális dolog,hogy alszanak,de valóban ha azt látják,hogy mindneki hazamegy,csak ők maradnak,akkor az nem jó.
2016. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ovi biztos. Nem is akartam Waldorf ellenes vitát szítani itt, csak azért írtam ki zárójelben, hogy egyértelmű legyen, miért lehet probléma a bent alvás.
2016. szept. 20. 13:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is Waldorfba jár de bent alszik. Nektek nem kellene a bent alvásért fizetni? Havi 8000ft ha ott alszik. Mi azon gondolkodunk ovit váltunk, sokat fejlődik ténymeg jó az ovi de itt csak a pénzt kérik.
2016. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem waldorf-ellenességből írtam, hogy nem vinném oda, hanem azért, mert egy dolgozó ember ezt nem engedheti meg magának.
2016. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem kérdeztem rá, hogy a bent alvás mennyivel kerül többe. De eleve, nem állami, hanem fizetős ovi, gondolom drágább az egész nap, mint a fél nap.
2016. szept. 20. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is aludtam az oviban ( vagy csak úgy csináltam) és a kortársaim nagy része is. Semmilyen rossz ebből nem következett.
2016. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Az enyéimnek biztos nem rossz.A 3. gyerekem ovis,és nagyon szívesen jár,szívesen is alszik ott.Sok minden tetszik a Waldorf módszerben,de sok minden nem.Többek között ez sem...ha a gyerek jól érzi magát,szívesen van bent a kis cimboráival,akkor semmi értelme ebéd után hazahozni.A legrosszabbkor zökken ki.Ebédlenek,készülődnek lepihenni.Én néha elhozom ebéd után,de akkor nem is tudom lerakni itthon délutáni alvásra.Olyankor teljesen felpörög,megkergül.
2016. szept. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!