Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 2017 októberében betölti a...

Ha 2017 októberében betölti a 3 évet a kisfiam akkor abban az évben már kötelező oviba adnom?

Figyelt kérdés

Mert az egyik barátnőm azt mondta hogy nem ,akkor csak a következő évben!!

Ez igaz?


2016. szept. 29. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

az a legjobb ha azt az ovit kérdezed ahova járni fog.

nálunk amint töltik a 3at már vihetjük.

2016. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nos itt igazából arról van szó hogy nem is akarom beadni !!

Csak már nincs kistesó így rá való tekintettel nem kérhetek felmentést,viszont olyan kis picike még alig van 12 kg és szombaton 1.-jén lesz 2 éves és beszélgettünk apával hogy nem tudom elképzelni hogy ovis legyen !!

Meg olyan pici még , meg gyámoltalan stb...

2016. szept. 29. 14:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 2 éves, rengeteget fog addig nőni-fejlődni, felesleges most ezen kattognod. Én sem adtam volna még bölcsibe se a fiunkat 2 évesen, de pl 2,5 évesen már látszott rajta, hogy igényelné, most pedig tűkön ülve várja az ovit, amit egy nappal a szülinapja után kezdhet hétfőn. Egy év még sok idő. Simán lehet, hogy látni fogod rajta, hogy ő AKAR menni és többet árt neki, ha a saját félelmed miatt visszatartod. Egyébként nem kötelező neki jövőre még, de a helyedben beiratnám tavasszal, mert simán lehet, hogy egy év múlva már te is úgy látod majd jónak, hogy menjen. Nem kell egész napra beadni, nálunk pl 10 gyerekből 6-7 jön haza ebéd után. Így van gyerekek között is, de mégsem egész nap van távol.
2016. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

ráadásul elvileg mostmár 3 éves kortól kötelező az ovi.


de ha mégcsak 2 évet töltötte akkor meg ne aggódj már most. 1 év alatt sokat fog fejlődni változni. a közösség nagyon jót tesz neki meglátod. a legtöbben ugyanúgy aggódunk mint te.nekem is a szívem szakadt meg amikor először ott hagytam. de nagyon jót tett neki

2016. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Jól mondta a barátnőd.Ha októberben tölti a 3-at,utána év szeptemberétől lesz ovi köteles.
2016. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%

5-ös ez egyáltalán nem biztos!!

ahogy írtam is valószínű ovifüggő!

nálunk mindegy melyik hónapban született-ahogy tölti a 3at mehet

2016. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak 2018 szeptember 1-től kötelező.


2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről


„8. §”

„(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.”


„4. §”

„19. nevelési év: az óvodában szeptember 1-jétől a következő év augusztus 31-éig tartó időszak,”


[link]

2016. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha októberben tölti a hármat, akkor következő tanév szeptemberétől lesz oviköteles, ez biztos! Nem kötelező, de, ha szeretnéd, akkor az ovinak be kell vennie, ha betöltötte a három évét.

szerintem kár ezen kattognod, mikor még csak két éves. Úgyis csak tavasszal lesz beiratkozás az oviba, addig van időd bőven gondolkodni és, ha úgy döntesz, hogy nem, akkor majd köv. év szeptemberétől kell kötelező jelleggel mennie oviba. Addig lehet jön a kistesó is...

2016. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

most hiába pontoztak le..

Két ovis gyerekem van.. az egyik májusban töltötte a 3at,és még abban a hónapban el is kezdte. a másik augusztus végi,-ő meg szeptemberben.


és mindenki másnál is így történt..- a 3.szülinapja után 1 nappal már vihette a gyerekét

2016. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Nem érted a különbséget a viheti és a kötelező vinni között?

A kérdező nem szeretné vinni 2017 októberétől és nem is kötelező neki, csak 2018 szeptember 1-től.

2016. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!