Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor dolgoznak, akik óvodába...

Mikor dolgoznak, akik óvodába / bölcsibe viszik a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdést azért tettem fel , mert az oviban 1/2 4 után, illetve 1/4 8 előtt 1-2 gyerek lézeng csak, a bölcsiben is 1/2 8 előtt és 1/2 4 után már kb senki nincs.

Én 3/4 8 -ra járok dolgozni, a gyereket 7-1/4 8 körül muszáj leadnom. De mindig első. Amikor 4-ig dolgozok, akkor 1/2 5 körül érek oda érte és senki nincs rajta kívül...amikor 4 körül érek oda, akkor is már csak 1 gyerek van...

Ti mikor hozzátok, viszitek a gyereket?

Kezdem azt hinni, hogy csak én dolgozok 8-15 v 16 óráig.


2016. nov. 11. 17:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Megosztják a szülők:

egyik viszi (később megy dolgozni)

másik hozza (reggel megy korán)


Vagy nagyi vagy egyéb valaki besegít.


Ha egyedül vagy, akkor máshogy nem tudod megoldani...

2016. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Illetve van, akinek másfajta műszakja/beosztása van, esetleg szabadúszó.

első

2016. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A lányunkat apja viszi reggel, 8 előtt nem sokkal, kb. 8-kor kezd dolgozni, általában sokáig (pl. még most dolgozik). Én bemegyek reggel 7-re, 8,5 órát kell bennt lennem, így kb. háromnegyed 4-re odaérek az oviba.
2016. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban ezek a jellemzők:

- legalább az egyik szülő kötetlen munkaidőben vagy otthonról dolgozik

- nagyszülő, nagynéni, nagybácsi megy a gyerekért ( az én lányomért az öcsém ment egy ideig, "cserébe" főztem rá is)

- van kisebb tesó akivel otthon van az anya

- egyik szülő részmunkaidőben dolgozik

- anyuka háztartásbeli

2016. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már mi is sokat gondolkoztunk a férjemmel. Pest mellett lakunk és mind a ketten Pesten dolgozunk...mi úgy oldjuk meg a gyerekeket, hogy egyikünk hozza, másikunk viszi őket. Szerencsére a munkahelyeink rugalmasak voltak a nagyon korai kezdéssel is (pedig a standard munkaidő 9-18 között van), de az utazási idők miatt a gyerekek kb. 8 és este 1/4 6 között vannak oviban/bölcsiben.

Nekünk az ovi tűnik kifejezetten "levelező tagozatosnak"...rengeteg gyereket elhoznak ebéb után, meg amit te is írtál Kérdező. Döbbenten látom, hogy ezek szerint mi vagyunk a lúzerek, amiért nem szabadúszó/részmunkaidős/htb/kötetlen munkaidős pozikból élünk...rengeteg szerencsés ember van ezek szerint.

2016. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Itt ez az ovi,ahová lányom jár,8csoportos.

Egy csoport 18-24 gyerek. Én itthon vagyok az újszülöttel igy elég különböző idöpontokban viszen,hozom.

De reggel fél9-kor is max a 4gyerek minden csoportba és du 4-kor már kb csak azok vannak,akik járnak ott a táncra. És soha senkiért nem láttam még mamát,papát,nagynénit,nagy tesót jönni kb. Szóval bennem is megfogalmazódott már a kérdés,ugyan itt senki szülei nem dolgoznak? Kizárt,hogy az összetétel abból állna csak,hogy tesóval van otthon vagy váltva mennek érte.

Nálunk se tudom hogy lesz majd,bár nálunk lesz harmadik gyerek is,de a nagy suliba indul,mikor a második 3éves lesz,terveink szerint a harmadik meg akkor lesz 1-2év között.

Én 7-15:20-ig dolgozom,párom 7:30-16:20-ig,de ő jobb szeret bemenni 7-re és eljönni 15:50-kor. Szóval igen,első lesz oviba mind,haza meg utolsó. Az iskolás nagy meg?! Majd párom kiszalad vele suliba munkaidőben,addih meg elül vele ott,mást nem tehetünk.

2016. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
én 8 órától fél ötig dolgozom. Férjem vállalkozó, télen kevesebb munkája van, így télen Ő hozza viszi a gyereket többnyire. De nyáron én megyek érte, és fél hatra szoktam oda érni, a mi ovinban még van gyerek fél hatkor is.
2016. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös


(előző vagyok) - a vállalkozók lehet, hogy kötetlen időben dolgoznak, de hétvégén is sokszor....

2016. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Én 8-16-ig dolgozom. A férjem pedig hol így, hol úgy (rendőr járőr). Reggelente én viszem 7-re a fiunkat, mert én megyek kocsival, felesleges lenne sétálniuk egy óra múlva. Délben pedig vagy a férjem hozza haza (éjjelre megy majd dolgozni vagy éjjel dolgozott). Ha pedig nincs itthon, akkor a szüleim mennek érte.

Reggel 7-kor kb 5 gyerek van a csoportban, délben pedig kb a gyerekek 2/3-át hozzák haza (nagy részüket nagyszülők egyébként).

2016. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Nem dolgozó borzalmak vannak nálunk. Én 8:15-17ig, a párom 8:30-17ig dolgozik.

Fél8-8 körül visszük, délután háromnegyed 6ra érünk oda. Max 1 gyerek szokott még lenni. Óvónők minker basztatnak, hogy a többi gyereker ebéd vagy legkésőbb alvás után elviszik. Nagy részt nem nagyik. Munkanélküliek akik jól elvegetálnak a segélyből. Ebédet a csoportból hárman fizetünk. A többinek nem kell mert nem dolgoznak.

2016. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!