Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek nem járt a gyereke...

Akinek nem járt a gyereke bölcsibe, hanem egyből ovival kezdte, mennyire szokott be nehezen? És mennyi időt adtak a beszoktatásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gondolom ez óvoda függő is, hogy mennyi időt adnak. Hallottam olyanról, hogy 2 nap, aztán mély víz.

Én ha nem fogok rákényszerülni, nem szeretném bölcsődébe adni, de annyiból nem tartom hülyeségnek, hogy szokja a közösséget. Bár 2 évesen még nem biztos, hogy megérik rá. Ha be is adnám, akkor kb 2,5 évesen. Hogy legyen is valami, de azért ne olyan korán :)



2016. szept. 2. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

3 évesen került oviba, kistesó miatt nem volt bölcsis.

Iszonyú szerencsém - szerencsénk volt, mert 2!!! nap alatt beszokott.

Amúgy nálunk 1 hete adnak, de azt mondták, ha indokolt, akkor lehet 2 is.

2016. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszodat! :) Akkor ti tényleg szerencsések voltatok! :)
2016. szept. 3. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az első gyermekemet családi okok miatt adtam bölcsibe, nagyon megszenvedte szegény, pedig csak fél évet volt. Ha újra kellene azt az időszakot élni, biztosan csanába adnám ahol jobban figyelnek és kevesebb a gyerkőc, bár fizetős.

Nem volt gond az oviba átszoktatással, bár 4 hónap volt a bölcsi és az ovi között itthon velem és a kistesójával.

A kistesó 2 perc alatt szokott be az oviba, semmi gond nem volt már régóta szeretett volna járni ő is, első nap még nem engedték de másnaptól már ott is aludt.

Ha szeretnéd közösségbe szoktatni -időben kezd el neki és magadnak az immunerősítést, mert erős dózist fog kapni bacikból és vírusokból.

2016. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 nap volt. Kislányom, kisfiam egyszerre metek (ikrek).

Míg ott voltam, lánykám rajtam csüngött, 3. nap ott kellett hagyni, sírt, 4. nap is, asszem 5. nap is még, de nekem szólt. 1 éve ovisok, néha lánykám nehezen megy be, visszahúzódó ott, de szereti az ovit.

2016. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Azért kérdeztem, mert elvileg jövő augusztus körül kezdené a bölcsit, de lehet a kistestvér keresztül húzza a dolgokat :) Mert úgy szeretném, hogy ha nem muszáj nem adnám bölcsibe, ezért érdekelt, hogy ha ovival kezdi egyből akkor mennyire nehezen szokna be...meg hogy egyáltalán mennyi időt hagynak rá.

2016. szept. 6. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!