Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy a...

Hogyan lehet az, hogy a bölcsibe 4 órakor már alig van gyerek? Milyen munkaidőben dolgoznak a szülök?

Figyelt kérdés

Én ne értem hogyan van ez!Én 8-17-ig dolgozok a párom 8-4-ig de így is 5re ér a gyerekért a bölcsibe és olyankor szinte már ő az utolsó.Mondja a gondozó néni, hogy 4 körül már alig van gyerek.Hogyan van ez?

Mivel 8-ra megyünk melózni a gyerek mér fél 7-kor bent van a bölcsiben.Mindenkinek rugalmas a munkaideje vagy mi vagyunk bénák?


2011. aug. 3. 18:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*szülők (bocsi)
2011. aug. 3. 19:02
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát, hallod ezen agyaltam annak idején én is mindig... A gyerekem reggel az első volt mindig, délután meg az utolsó.

És a dadusok annyira, de annyira sokatmondóan tudtak olyankor rám nézni... Mintha vidámparkoztam volna egész nap, és mintha magamban nem örlődtem volna amúgy is.

2011. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ilyen béna vagyok. :(

Sok esetben szerintem nem dolgoznak a szülők vagy a nagyszülők.


Én szeptembertől 6-3-ig fogok dolgozni, így meg tudjuk oldani, hogy reggel a férjem vigye őket oviba, meg iskolába, én meg remélhetőleg odaérek értük 4-re.

2011. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 2 napban ez már a 3. olyan kérdés,a mit én is kiírhattam volna.

Mire én legkésőbb 16:15-re megyek a gyerekért,addigra már csak páran vannak a bölcsiben.


Szerencsére mostmár nincs gond ebből,de az első időkben érzékenyen érintette a lányomat,hoyg már mindenkiért jöttek csak érte nem. Mondta is sokszor, és a daák is panaszkodtak,hoyg szegényke nagyon elpityeredik amikro elkezdenek jönni a szülők...

2011. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 ava87 ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkodtam. Bár én nem dolgozom, hanem egyetemista vagyok, így mindig változó volt félévente, hogy melyik nap mikor érek oda, de engem már néha azért kinéztek, mert bizonyos napokon háromnegyed négy előtt nem tudtam volna menni. És akkor már tényleg alig volt gyerek.

Én azt vettem észre, hogy csomó gyerekért a nagyszülők mennek vagy ebéd után, vagy délután 2-3 között. Jó, az én anyukám nem nyugdíjas, de ha az lenne, akkor sem szívesen tábláznám így be a napját, szerintem ez nem az ő dolga.

Meg a másik, amit még észrevettem, hogy nem egy műszakban dolgoznak a szülők, anyuka délelőtt viszi a gyereket, apuka délután megy érte, vagy fordítva.

Illetve szerintem sokan nem dolgoztak (már), mert jött közben a tesó.

2011. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nallunk a kovetkezo a szitu:

En 9-tol delutan 17 oraig dolgozom es a ferjem reggel 7 oratol delutan 15 oraig dolgozik. En 9-re viszem a kisfiamat a bolcsibe (ponotosabban 8:40-kor adom be mert a munkahelyem a bolcsitol 5 percre van kocsival es mar 9-re ott is vagyok). A ferjem delutan 15 orakor vegez a munkaval es max 15:15-15:20 kozott mar ott a bolcsibe es viszi haza a kisfiam. 17 oraig o van vele en kb 17:20-ra erek haza. En egy irodaba dolgozom dolgozom rugalmas a munkaidom tehat barmikor kezdhetek, johetek, mehetek abban az esetben ha megvan a heti 37 oram. Vihetnem a kisfiam 10-re, 11-re akkar 12-re is de akkor delutan kesobb ernek haza es ezt nem szeretnem. :( Meg jatszani meg tekeregni is akarok vele. Ferjem dolgozhatna reggel 6-tol delutan 14 oraig is (o mernok egy elektronikai cegnel) es akkro mar 14 ora utan eljonne a bolcsibol a kisfiam de akkor meg este 10-kor mar hulla faradt lenne a ferjem es azert meg maganelet is letezik a gyerek mellet. :))) Szoval nekunk igy jo.

2011. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na ezen már rengeteget gondolkoztam én is. Elvileg ugye csak olyan gyereket vesznek fel bölcsibe, akinek dolgozik mindkét szülője, legalábbis nálunk. Gyakorlatilag azonban én is azt látom, hogy reggel 7:45-re viszi a férjem a gyereket, akkor még csak 1-2 gyerek van, a zöme 8-ra vagy fél 9-re jár, de 16:45-re mire én odaérek érte, már nincs ott egy sem, csak az enyém. 7:30-tól 16:00-ig dolgozom, egyszerűen nem tudok odaérni előbb. Kezdem azt hinni, hogy vagy nem dolgozik az egyik szülő vagy részmunkaidőben. Másképpen lehetetlen a dolog.
2011. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 6 órában dolgozom, 8-14-ig, egészen a gyerek 3 éves koráig. 3-ra meguzsonnáznak a gyerekek, olyan negyed 4 körül megyek érte. Nagyon sokan mennek ekkor a gyerekért, gondolom ugyanebből az okból, mint én.
2011. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sokan dolgoznak 7-től 3-ig (férjem is egészségügyben), vagy több műszakban, mint például a barátnőm egy boltban, ő 6-tól kettőig van, ha reggeles, ha délutános, akkor meg nagyszülő meg a kicsiért.
2011. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem is lenne baj, hogy a többit elviszik, de az óvónők hangot is adnak neki, hogy jó lenne előbb jönni. Felháborító!
2011. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!