Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális nagycsoportos gyermek...

Normális nagycsoportos gyermekeknél rögtön első hét közepén logopédiai és "iskolaérettségi" vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szeptember első hetében máris felmérte őket a logopédus és feladatlapot is kaptak, amivel felmérték, h ki milyen szinten tart és miket kell esetleg fejleszteni.

Mindezt utólag mondták el - mármint abba beleegyeztem, h logopédus megvizsgálja, de arról nem volt szó, h a nyári szünet utáni első héten azonnal...

Szóval ez szokványos más oviban is vagy csak felénk?

Most totál el vagyok keseredve, m fejlesztést írtak elő lányomnak. Olyan feladatokat rontott el, amik itthon simán mennek - azóta (is) többször teszteltem, rengeteg hasonló feladattal. Arra gondolunk, h valószínűleg nem figyelt oda rendesen...annyira kíváncsi lennék, h milyen lenne az eredménye, ha mégegyszer meg kellene csinálnia a feladatlapot...

Ráadásul azt mondta a fejlesztő foglalkozást tartó óvónő, h így mindenképpen mennie kell majd a nevelési tanácsadóba :(

Azért vagyok ennyire oda tőle, m nálunk az az általános "vélemény", h akiket fejlesztenek és nevelési tanácsadóba küldenek, hát hogy is mondjam...buták. Mielőtt lehordanátok, nem vagyok elfogult a gyermekemmel - van óvónő is a családunkban (nem abban az oviba, ahova mi járunk) és tudom, h nem buta. Az óvodai és itthoni feladatlapjai is mutatják, h nincs vele probléma, valószínűleg tényleg nem figyelt oda eléggé...

Viszont azóta is rágom magam, h ez az én hibám és nem tudom megemészteni :(

Gondolom, arra nincs semmilyen lehetőség, h mégegy feladatlapot kitöltessenek vele és ne kelljen fejlesztésre majd nevelési tanácsadóba menni, ugye?


2014. szept. 11. 20:51
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
"nem abban az oviba" - lemaradt egy n...bocsi
2014. szept. 11. 20:53
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális, hogy most volt a vizsgálat. Azt írod, arra gondoltatok, hogy nem figyelt oda rendesen. Ez jel arra, hogy a figyelme nem olyan mértékű mint kellene. Ne aggódj a nevtanban megkapja a megfelelő fejlesztést, ne szégyenkezz miatta. Még egyszer nincs lehetőség elvégezni a vizsgálatot. (egy logopédus)
2014. szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis mennek ezek a feladatok a lányodnak, akkor az 1-2 foglalkozás alkalmával ki fog derülni, és tovább nem kell majd járnia. Nem csak az a lényeg, hogy képes-e rá, hanem hogy kitartó-e a figyelme, nem terelődik-e könnyen el, stb. A rosszindulatú megjegyzésekkel pedig ne foglalkozz! Nem a te hibád! Azzal tudsz neki a legtöbbet segíteni, hogy követed a szakemberek utasításait. Én is speciáis oviban dolgozom.
2014. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Attól, hogy most fejlesztést kap, nem lesz butább, és ártani sem fog neki. Lehet, hogy stresszhelyzetben nem teljesített úgy, mint szokott, akkor sincs semmi probléma, jár majd néhány hónapig fejlesztésre, legfeljebb utána azt mondják, hogy már nem kell. Inkább járjon fölöslegesen fejlesztő foglalkozásra, minthogy egy év múlva derüljön ki, hogy mégis kellett volna.
2014. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

mikor kéne felmérni ha nem most? októberben meg kell kezdeni a fejlesztéseket, hogy nyárra felzárkózzanak azok a gyerekek is akiknek nehézségeik vannak!

enyém középsős, de már szept 1.-én túl volt a logopédiai felmérésen és nagyon örülök neki, hogy 2 hét múlva már kezdik is :) ugyanis vannak nehézségei és baromi jó, hogy ezt iskolás korára leküzdi. és nem buta, átlagnál magasabb az IQ-ja :) ezt onnan tudom, hogy 2 éves kora óta járunk fejlesztésekre, mivel megkésett beszédfejlődésű :) hiába van logopédia problémája, pszichológushoz is kell járnunk. és nem zizi :D

olyan butaság amit írtál, a legtöbb szülő örül a fejlesztésnek, hisz ezzel megkönnyítik az iskolás éveit!


az meg, hogy otthon tudja... tudod nem az a lényeg, hogy otthon mit tud, hisz az iskolában a dolgozatokat se otthon fogja írni. hanem idegen közösségbe fog kerülni és ott kell teljesítenie nyomás alatt. ezt most már tudod, hogy jelenleg nem kell megy neki, ami nem is baj, mert még van egy éve. de kap segítséget, amit te nem tudsz megadni neki, hisz te vagy a biztonság... :)

2014. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális, hogy most csinálják, mégis, mikor kellene? Hiszen el kell kezdeni a foglalkozásokat, és még eredményt is el kellene vele érni ebben a tanévben.


Nem értem azt sem, hogy ezen mi olyan kiborító neked, és miért olyan kínos, hogy valamiben fejlesztésre szorul? Ahelyett, hogy örülnél, hogy foglalkoznak ezzel, és (ingyen!) segítenek neki. Ha pedig tényleg, ahogy gondolod, felesleges, akkor hamar ki fog derülni, és nyilván nem kell tovább járnia majd.


De ha izgulás miatt rontotta el, akkor azzal is foglalkozni kell, ugyanis az iskolában ennél csak nagyobb stressz alatt kell majd teljesítenie.

2014. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, kicsit jobban érzem magam tőle :)

Sajnos kis faluban lakuk, csak 3 csoport az egész ovi, 1-1 mindegyikből. Az a baj, h tényleg szinte sajnálkoznak "lenézik" és butának nyilvánítják itt a fejlesztő foglalkozásra járó gyerekeket...

Szerencsére ovi idő alatt van a fejlesztés, helyben az oviban, m az egyik óvónő fejlesztő pedagógus is. De már most beijesztett, h készüljek fel, m automatikusan nevelési tanácsadóba kell majd vinni a lányomat. Ettől a hírtől meg csak még rosszabbul érzem magam azóta is :(

Valamelyikőtök írta, h ha látják, h már nincs gondja, nem kell járnia. De igen, kell, végig, egész évben.

Ráadásul az a fóbiám, h emiatt majd maradnia kell még egy évet oviban - még csak 5,5 éves most, februárban lesz 6. Azaz inkább férjem retteg ettől, m ő évvesztes volt és rosszul érezte emiatt magát az iskolás évei alatt...

Huh, tényleg igaz, h kis gyerek kis gond...

2014. szept. 11. 21:25
 8/36 A kérdező kommentje:
Igazatok van: megpróbálom úgy felfogni, h ez csak hasznos lesz és kap egy kis pluszt, amit a csoportjából nem mindenki :)
2014. szept. 11. 21:30
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök feleslegesen fújod fel a dolgot, de a legrosszabb az egészben az, hogy a kislányod is meg fogja rajtad érezni, és a végén utálni fogja, kellemetlennek fogja találni a dolgot.

Ahelyett, hogy pl. kiderülhetne, hogy még kifejezetten élvezi is a feladatmegoldást, ugyanis alapvetően nagycsoportban már sokszor unatkoznak a gyerekek.

2014. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Remélem nem érzi meg rajtam a vívódásomat :)

Szerencsére szereti a feladatlapokat, hosszú ideig le tudja kötni. Nem erőltetem neki, csinálja, amikor kedve van hozzá :)

2014. szept. 11. 21:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!