Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek? Mit mondanátok?

Ti mit tennétek? Mit mondanátok?

Figyelt kérdés

5,5 kisfiam ma sírva fakadt mikor odaértem az oviba. Bújt hozzám és azt mondta " Anya ígérd meg, hogy soha nem fogsz meghalni. Ígérd meg"

Kiderült, hogy az óvónő ma arról mesélt nekik, hogy Jézus meghalt ( ezt már múlt héten is mondta a fiam, hogy tudja, hogy nem hoz ajándékot mert meghalt) és, hogy egyszer mindenki meg hal. Szerintetek normális dolog kicsi ovosoknak ilyeneket mesélni? Szegény fiam, most fél, hogy én is nem sokára meghalok.


2016. dec. 13. 22:17
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Pont úgy van ahogy az utolsó írja. Ha kiderül róla végképp tönkre teszem az életét, ami így is elég nehéz lesz.

Fejlesztő tornára hordjuk magán úton. Az autizmus akkor is egy gyógyíthatatlan betegség, ha egyesek mást írnak. Fejleszteni talán lehet. Nem én találtam ki természetesen hanem egy magán intézménybe vittük ahol volt egy hosszú 1-1,5 órás beszélgetésünk és a gyerek is kapott 2-3 feladatot, ebből diagnosztizálták.

Ahogy hallottam ma, nem csak az én gyerekemnek okozott ez gondot, hanem többeknek, tehát valószínűleg valamit nem jól kommunikáltak.

2016. dec. 15. 17:04
 22/32 anonim ***** válasza:
A tiétek pedig nem diagnózis.
2016. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
De diagnózist adtak.
2016. dec. 15. 19:33
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ennyi idő alatt és ilyen vizsgálattal egy autista diagnózist adni, főleg olyan gyerekről, akiről más nem látja, hogy autista.
2016. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Lehet. Papíron megkaptuk. Ez a szakmája az illetőnek, nyilván nem hobbiból adta, de szerintem ezen most kár vitatkozni.
2016. dec. 15. 23:04
 26/32 anonim ***** válasza:
Tehát a magán intézmény egy csomó pénzért 2-3 feladat után felállított a gyerekről egy diagnózist, amit se a nevtanban se az óvodában nem vesz észre senki, ti viszont innentől hordhatjátok a szintén nyilván elég sokba kerülő fejlesztésre. Ne haragudj, de ennyiből úgy tűnik, csúnyán át lettetek verve.
2016. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ki adta a diagnózist, megkérdezhetem? Milyen titulusa van?

Kizárólag PSZICHIÁTER adhat diagnózist erről, aki MINDIG teamben vizsgál, ha ért az autizmushoz és szakszerűen jár el. A vizsgálatnak szigorú protokollja van!

A fejlesztéséhez pedig KEVÉS a szenzoros torna. Autizmus specifikus fejlesztésre van szükség ahhoz, hogy a tünetek csökkenjenek, megtanuljon kompenzálni és minőségileg javuljon az élete a gyermekednek. Tehát ha ezt megvonod tőle, akkor komoly kárt okoz neki! A későbbi életét nehezíted meg jelentősen.

Mi az oka a makacsságodnak és annak, hogy nem fogadsz el segítséget?

Nekem autista kisfiam van, emellett pszichológus vagyok. Tudok segíteni abban, hogy hol találtok diagnosztizáló helyeket, ahol valóban értenek az autizmushoz!

2016. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

" Egy csomó lehetőség az életben elérhetetlenné válna számára, olyasmi is, ami az állapota miatt bevállalható lenne."


Például mire gondolsz konkrétan?:) Amit egy asperger szindrómás, vagy egy jól beszélő, okos, magasan funkcionáló autista számára a PAPÍRJA (!) miatt elérhetetlen???


Mivel az autizmus a szociális kapcsolatok és a kommunikációs minőségi zavaraival jár, ezért KIZÁRT, hogy nem okoz nehézséget az illetőnek! Ezért ahhoz, hogy jól érezze magát egy iskolában, ehhez támogatásra van szüksége. Támogatást ahhoz lehet adni, amit ismerünk. Ha nem tudják a pedagógusok, hogy mi okozza a nehézségeket (mert ezek vannak, felesleges tagadni), az tévútra viszi őket és ők sem tudnak megfelelően reagálni.

Tehát a nagyon enyhe esetekben, ahol esetleg más diagnózis van papírra írva (mert pl a kinézett iskola erre a diagnózisra integrál), akkor is nagyon fontos, hogy a pedagógusok tudjanak erről az állapotról és fel legyen készítve a nehézségekre és azok kezelésére.

2016. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A betegség fogalma és a fejlődési zavar, az nem ugyanaz! A beteg azt jelenti, hogy valami, ami jól működött, elromlik, meghibásodik.

A fejlődési eltérés, pedig arra utal, hogy az agy neuronhálózata másképpen van behuzalozva, mint az átlagnak. Ez másfajta működéssel jár, színes manifesztációval. Az agy a szociális-kommunikációs működésben más, mint az átlag, viszont sok autistánál vannak olyan területek, melyek hiperfunkcionálnak, emiatt és a megváltozott észlelés miatt nagyon is hasznos tagjai a tudománynak, túlélésnek.

Nem véletlenül maradt fenn az autizmus az idők kezdetétől napjainkig. Azért, mert haszonnal járt! (lásd evolúciós pszichológia)

Temple Grandin (híressé vált aspergeres autista) megmondta, hogy az autiuzmus nélkül még a barlangban laknánk. Javaslom nézd meg az oktatóvideóját az autizmusról! Viszont megfelelő mentor és fejlesztés nélkül ezek a készségek (ha vannak) nem tudnak kibontakozni.

Ezt azért írtam, hogy gondold végig, mit tartasz betegségnek!

2016. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

[link]


ajánlom megnézni

2016. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!