Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaz az, hogyha van iskolás...

Igaz az, hogyha van iskolás gyerekem, akkor az ovis egész nyáron nem mehet oviba?

Figyelt kérdés

Múlt héten kirakták az oviba a papírt, hogy ki mikor megy a nyáron. Beírtam a kiscsoportos fiam 3 hétre. Ma szólt az óvónő, hogy a fim nem mehet a nyáron, mert ha a nagy gyerekem nyarát meg tudom oldani (9 éves) akkor a kicsiét is.


Igaza van, tényleg nem vihetem a kicsit?


2017. jan. 31. 14:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
De viheted,nálunk az oviba nyáron is mehetnek azoknak akiknek van tesoja az én lányom is jár nyáron is csak 1 honapot nem megy mikor zárva saját ovija .
2017. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Mondd meg az óvónőnek, hogy semmi köze a magánéletetekhez.

Az oviba felvételt nyert a gyereked, akár egész nyáron vihetnéd.

Ha pampognak, akkor fogalmazz meg egy szép írásbeli panaszt az óvoda fenntartójának.

2017. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

9-es válaszoló vagyok ismét. A válaszomra reagálva kaptam egy igazán stílusos privát üzenetet, gondoltam bemásolom ide. Nem értem, hogy bárki, aki nem ismer sem engem, sem a gyerekeimet, pláne nem a lelkivilágukat, milyen alapon ítélkezik. Én a véleményétől függetlenül totálisan nyugodt lelkiismerettel nézek a gyerekeim szemébe, viszont sajnos az ilyen látatlanban ítélkező véleményharcosok miatt (is) lehet találkozni nap mint nap rengeteg önbizalomhiányos, az állítólagos elvárásoknak erőn túl megfelelni vágyó és kimerült édesanyával, nővel. Ezen túl nyilván sajnálom az üzenetküldőt a lelki szegénysége miatt.

Íme az üzenet:

"És miért viszed? Otthon vagy, ráérnél vele foglalkozni. Látom előre mennyire szomorú lesz, hogy a többi gyerek otthon lehet mennek a szülőkkel, csak ő van lepasszolva, mint felesleg, hogy anyuci nyugodtan babázhasson otthon. Minek kellett neked gyerek? Gondolom a családit felveszed a lepasszolt gyerek után is, holott az óvodával nevelteted. Megvan a hozzád hasonló lustanyákról a véleményem. Már amennyire anyának lehet téged nevezni. Csak szegény gyereked sajnálom. Gondolom a távolabbiba is csak a saját lustaságod miatt nem viszed, a fajtádat nem érdekli a saját gyerek érzései."

2017. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Ez hülyeség.

Azért gondolom az óvónő sem gondolja komolyan, hogy ha te teszem azt 2 táborba elküldöd, akkor majd elküldöd a 3 évest is?

2017. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
13: jeletsd ezt a hülyét, teljesen nem normális! Van egy sanda gyanúm, hogy ki az, mert hasonló idegbeteg hozzászólásai vannak bizonyos kérdéseknél is. Ez egy megkeseredett nő lehet, mert a százalékaránya alapján sok kérdésnél felismerhető és csak az élteti, hogy belekössön emberekbe. Legalábbis, ha az, akire én gondolok. Ha nem az, akkor is problémák vannak az idegeivel, hogy így nekimegy egy ártalmatlan komment írójának. Nem is érdemes megmagyarázni neki a dolgokat, úgysem fogja fel.
2017. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Ja és gondolom, hogy ő az, aki lepontoz itt mindenkit, csak azt nem értem, hogy miért... Ő biztos otthon ül munkanélkülin és a nagy semmit tevésben belefér az idejébe, hogy kötekedjen és nyomkodja a pirosakat ész nélkül.
2017. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondhatja azt, hogy nem mehet. De egyèbkènt ismerős a helyzet, rám is rám szóltak, amikor a nègy èves lányom járattam az oviba a nègy hónapos öccse mellől. Merthogy ez "hallgatólagos megegyezés", hogy a gyedes anyukák nem viszik oviba nyáron a gyereket. Bocs, mondtam, ès nem vittem, bár a lányom szereti az ovit, ès elsősorban a gyerek társaság hiányzott neki. Idèn nyáron tervezek lázadni, hogy egy pár hètig járhasson a többiekkel, ès ne unatkozzon otthon. Ciki, nem ciki, èn nem tudok ugyanolyan társaságot/egèsz napos játèkot nyújtani neki, mint a vele egykorú barátai.
2017. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg az óvónénit, hogy ki tud e segíteni, mert egy hetes tábor 15-20 ezer forint körül van. Az iskolás gyereket nagyjából kénytelen vagy beiratni néhányba, ha nincs, aki vigyázzon rá.

Esetleg kifizethetné a kicsinek a tábort, ha ilyen ügyes problémamegoldó.

Nyáron elmagyaráztam egy óvónéninek, hogy sajna a mai világban nem jókedvéból viszi sok anyuka nyáron is oviba a gyerekeit, hanem kényszerból.

Nincs mindenkinek 50 nap szabija. A nevelés nélküli munkanapok, karácsonyi szünet stb., betegségek.....

Nem mindenhol van ugrásrakész nagyszülő.

2017. febr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz és nem óvodafüggő.
2017. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérhetik, hogy ne vidd, de nem kötelezhetnek rá! Mondd meg kerek perec, hogy a nagy táborban lesz, arra az időre nem tudod megoldani a kicsi felügyeletét (a nagyit ne is említsd), amikor meg te és a párod lesztek otthon, gondolom úgyse viszitek a picit oviba.
2017. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!