Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik megoldást választanátok?

Melyik megoldást választanátok?

Figyelt kérdés
Fiunk ősszel kezdte az ovit. Reggel hétre visszük, és ebéd után hozzuk el. Általában a szüleim, náluk alszik és játszik utána. Ha a férjem itthon van, akkor ő hozza haza (heti kb egy nap). Ha a szüleim nem mennének érte, akkor fel öt körül tudnám elhozni. A szüleim ajánlották fel, hogy ők elhozzák, nagyon szeretnek vele lenni. Mi is örültünk neki, jó a viszonyuk. De felmerült bennem, hogy biztos jó-e ez így. Egész nap ide-oda rángatjuk, meg igazából az oviban is aludna, utána meg játszana. De közben meg olyan örömmel megy a szüleimhez, rengeteget játszanak, tanulnak anyukámmal. Apukammal meg amikor nincs nagy fagy, akkor a ház körül rendezkednek, nagyon élvezi. Délután mindig azzal búcsúzik, hogy holnap találkozunk ám. Jól érzi magát az oviban is, a szüleimnél is. Szerintem jó ez a rendszer, de közben meg mindenhol azt lehet olvasni, hogy a rendszeresség és a biztonságérzet mennyire fontos a gyerekeknek. És ugye az ő életében így egy kicsit bonyolultabb a rendszer.
2017. febr. 10. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a fontos, hogy ezzel a rendszerrel megvan e a rendszeres ebéd utáni alvása, azaz tud e regeneralodni az idegrendszer es fejlodni az agy.
2017. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Én azt nem értem, hogy hogyan fér bele az időbe, hogy hazaviszik (tehát eleve később fekszik le, mint az oviban), alszik, majd még rengeteget játszik, tanul a nagyszülőkkel. Vagy ilyenkor későn mész érte?
2017. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Negyed egykor viszik haza, 5 perc alatt otthon vannak, le is fekszik egyszerre. Valamivel tobb mint másfél órát alszik, kettő körül kel, fél ötre érek érte.
2017. febr. 10. 21:28
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem terhes a szüleid számára szerintem ez a legideálisabb a gyerek számára.

Majd nagycsoportban nem árt hozzászokatni az egész napos óvodához mert ugye a suliban is ott lesz egész nap.

De addìg biztos többet foglalkoznak vele alvàs után a szüleid mint az óvónők akiknek még ott a többi 25 gyerek.

2017. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az oviban egyébként egykor fekszenek le, mert a buszos gyerekek akkor mennék el a busszal. Így ő előbb alszik mint a pár ovis társa, aki marad délutánra.
2017. febr. 10. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy írod, így is meg van nála a rendszer és a biztonságérzet is. Abban is biztos vagyok, hogy jobban alszik, mint az oviban. Jobban megviseli a kicsiket, ha látják, hogy a társaikért mér jön az anyukájuk, nekik pedig még maradni kell.
2017. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szüleim nagyon örülnek ennek a felállásnak. Anyukám nemrégen nyugdíjas és annyira élvezi, hogy minden nap ott van a fiunk.

Az iskola érdekes kérdés lesz majd megint. Nálunk a 15 fős osztályokból atlag 5 gyerek marad, a többiek egyedi engedéllyel mennek haza. Oviban is kb minden harmadik gyerek van csak ott délután.

2017. febr. 10. 21:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes mindenkinek minek változtatni rajta gyerek szeret nagyszüleivel lenni nagyszülök is gyerekel gyerek tud piheni .lányom is hazajön ebéd után most hogy nincs munkám mert itthon jobban tud piheni.
2017. febr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk mind bölcsiből, mind oviból 4-kor hozta el a Tata (volt h ilyenkor se akart még jönni). Én kb. fél 6-ra értem haza, mert vidéken dolgoztam, tömegközlekedéssel jártam. Igaz mi akkor még velük laktunk.

Iskolás kora óta van párom, külön lakunk. De így is marad a napköziben 4-ig,mert szeret ott lenni :-)

A Tata most is elhozza, szeretnek együtt lenni.

2017. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó így a kisfiadnak, jól érzi magát akkor maradjon így :)

Az iskolában sem kell 4ig maradni, fiam elsős 21ből 6 gyerek napközis. Összevont csoport van osztályonként.

2017. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!