Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Télen milyen gyakran vitték...

Télen milyen gyakran vitték ki a gyerekeket udvarra az oviban? A szmogos időszakban és amikor nagyon hideg volt?

Figyelt kérdés

Ehhez képest mennyi beteg gyerek volt a csoportban? Lehet összefüggés a kettő között?

Nálunk egész január-februárban szinte ki se vitték a gyerekeket udvarra, februárban volt hogy a csoport fele hiányzott.


2017. márc. 8. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Falusi óvoda, így szmog problémánk nem volt. Nagyon nagy hidegben és szélben nem vitték ki őket, amúgy voltak kint majdnem minden nap. Az óvónőknek is könnyebb, ha kifutják magukat. Ennek ellenére rengeteg beteg volt. Egyik nap a középső csoportban egyetlen gyerek volt csak. Fiunk is rengeteget hiányzott.
2017. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Falusi ovi szinten. Óvónéni-fuggo volt.

Egyik kivitte oket, seta, jatszoter.

A masik nem.

Tehat heti ketszer kb., ha kimentek... Ellenben a teremben rohadt meleg volt.

Sok volt a beteg.

2017. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bp-i ovi, szmogban, szélben nem vitték ki őket, amúgy minden nap. Januárban volt olyan nap, hogy a 24 fős csoportból 7-en voltak össz benn.
2017. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Minden nap kivitték őket, kivéve ha esett az eső. Az idő alatt tudtak a teremben szellőztetni is. Ennek ellenére folyamatosan betegek, illetve hullámokban a fél csoport kidől. EZ ellen sajnos nem lehet mit tenni. Sokadik év után nálunk a béres csepp vált be, ami ugyan nem véd mindentől, de jelentősen meghosszabbította az óvodában töltött napok számát :)
2017. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Bp, nem vitték ki a szomgos időszakban, sőt a gyerek itthon is mondta, hogy anya ne menjünk ki, mert szmog van :D

Mi január vége óta nem voltunk oviban, mert a gyerek beteg lett (nem hinném, hogy lenne összefüggés, én is épp akkor lettem beteg, járvány volt), és azóta nem vittem, nem akarom, hogy megint megfertőződjön.

2017. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Bp ovi nálunk télen nem is viték ki öket az udvara nagyon.
2017. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szélben, ködben, szmogban nem mentek ki. Szóval hetente max 2-3 nap voltak kinnt, ha hideg volt, akkor 20-30 percre.

Sok volt a beteg, legtöbbször mejdnem a fél csoport hiányzott.

2017. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk csak esőben, meg -15 fokban nem vitték ki őket. BP agglomeráció, szóval a szmog nem érintett.

Ugyanúgy sokszor sokáig betegek a gyerekek.

2017. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
-5 fok felett napi 2x1 óra kötelező, ha nincs szmog, eső vagy nagy szél. Sajnos nálunk se mindig tartják be a szabályt, de jobb a helyzet, mint 18 éve, amikor az első gyerekemet vittem oviba. Nagyban óvónő függő a dolog, de sok múlik a vezető óvónőn is, hogy betartatja-e a levegőzés szabályait. Sokszor pedig pont a szülők háborognak, ha télen udvarra viszik a kicsiket.
2017. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-s vagyok. Ez egy nagyvárosi ovi.
2017. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!