Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek? Óvodai...

Ti mit tennétek? Óvodai problémák.

Figyelt kérdés

A miénk egy bölcsi-ovi egyben intézmény. A fiam a bölcsis csoportba jár, ősszel vált a nagyobb csoportba. Összesen 4 csoport van, 2 kicsi, 2 nagy. Az elején elhangzott, hogy a csoportok párhuzamosan futnak, az 1-esből a 3-asba mennek a gyerekek, a 2-esből a 4-esbe.

Na most az egyik anyukának nem tetszett a rendszer, és bekavart, hogy az ő ikrei a 2-esből a 3-asba menjenek. Így persze nagyon úgy néz ki, hogy az én fiamnak ott nem lesz hely, és a másik csoportba kerül, viszont így elszakad a barátaitól, és az eddigi csoporttársaitól.


Tennétek valamit, megkockáztatva, hogy ti lesztek a "rosszak", és utána nem lesz ugyanolyan a kapcsolat a vezetővel?

Hozzátenném, az én fiam nem az a "berohan, és mindenhol jól érzi magát" típus.



2017. márc. 24. 09:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
En nem vagyok egy "mindenert a vezetot keretem" tipusu szulo, de ezt meg en is szova tennem! Beszelnek a vezetovel, hogy megis miert igy inteztek, hogy gondoljak, hogy 20-bol 19 gyerek egyutt maradva megy tovabb, 1 pedig kulon egy total idegen kozossegbe. Nem fair, a gyerkoccel szemben. Azt hiheti, buntetes, hogy ot kiszakitjak.
2017. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne kavarjon be a masik anyuka.
2017. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Én nem hagynám, hogy áttegyék, szólnék. Miért pont a te fiadat választották ki erre? Mondd meg, hogy te nem akarod másik csoportba vinni, mert itt érzi jól magát. Keressenek mást erre. Nem szabad mindent hagyni. Különben, ha eddig nem voltak problémák akkor nem hinném, hogy a kérésedből gond lenne. Néma gyereknek meg anyja se érti szavát.
2017. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Hallgatás=beleegyezés

Mindenképpen intézkednék, mivel a gyerek érdeke.

2017. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Egyszer már megemlítettem a kérdést, amire azt a választ kaptam, hogy még nincs eldöntve, de...blabla. Ebből azt szűrtem le, hogy a fiam nem az eredeti csoportba megy, mert akkor azt mondta volna a vezető, hogy oda megy.

Erre mondtam, hogy szeretném, hogy a többiekkel menne tovább, mire az volt a válasz, hogy ez van, iskolában úgyis más gyerekekkel lesz (3 év múlva), stb. Ja, és nem ő fog egyedül abba a csoportba menni, hanem x és y, akikkel a fiam sokat játszik. (itthon még életében nem említette ezt a két gyereket, ellentétbe a többiekkel, akikkel jól megértik egymást, és privát is találkoznak).


Úgy érzem, hogy ez egy eldöntött kérdés, és nem tudom, bevállaljam-e a vitát. Félek, hogy neki lesz utána rossz, mert ha a szülővel összevesznek, az a gyereken is meglátszik majd.

(Ez egy kis ovi, ezért is a vezetővel beszélek, mert ő intézi ezeket).

2017. márc. 24. 09:48
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Miért pont a te fiad menne az ikrek helyett másik csoportba? Gondolom van még pár gyerek rajta kívül.


Amúgy ezt normális hangnemben is meg lehet beszélni a vezetővel, akkor nem változik a kapcsolat a vezetővel.

2017. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ja, és a másik anyukat már bekavart, mert több helyről hallottam, hogy az ő ikrei már fixen abban a csoportban lesznek (mert neki nem tetszik a másik csoport óvonője, túl szigorú).

Nekem mindegy lenne az óvonő, csak azt szeretném, ha a fiam a barátaival lenne egy csoportban, és jól érezné magát. Már amúgy is benne vagyunk egy hosszú "nem akarok oviba menni" fázisban.

2017. márc. 24. 09:50
 8/25 A kérdező kommentje:

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az egész csoport egyszerre vált, hanem hullámokban. Páran már tavaly ősszel átmentek, most menne a maradék (3-4 gyerek a fiammal együtt). Egynek már fix a helye, marad 3, akiből lehet választani.

Kicsit el vagyok keseredve, és nem az anyukára haragszom, hanem a vezetőre, aki hagyja magát befolyásolni, és ezek szerint egyes szülők fontosabban, mint mások.

2017. márc. 24. 09:52
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Akkor is gyozd meg, ha fontos neked, ezen nincs mit ragni tovabb.

1.

2017. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

A vezető nincs közvetlen kapcsolatban a gyerekekkel. Vele lehetsz határozottabb.

Én beszélnék a mostani gondozónővel is, ő hogyan látja a helyzetet. Neki is mondd el mit szeretnél + a leenő óvónőket is megkeresném.

2017. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!