Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodai problémák? Mit tennétek?

Óvodai problémák? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ma az óvónő rászólt a férjemre hogy jöhetne előbb a gyerekekért, mert szólt Neki a ügyeletes ovónő hogy későn megy.

Férjem 4 és negyed 5 között ér oda, később soha.

Én itthon vagyok a legkisebbel, de nincs 2 kocsink, pedig csak így lenne megoldható hogy én előbb menjek értük, férjem meg a munka miatt nem jöhet el előbb...

Az ovónő még egy olyan szöveget is letolt neki, hogy hát az anyukák nem is maguknak szülik a gyereket, mert a gyeden lévő anyukák akik az ovihoz közel laknak sem mennek el előbb a gyerekekért, hanem ott hagyják őket végig az oviba...hozzá tette hogy nem nekünk szól ez, (de akkor kérdem miért osztja meg velünk???)

Komolyan eddig is pokróC stílusa volt a nőnek, de most kiverte a biztosítékot.

Arra gondoltam hogy felhívom az ovodavezetőt hogy tényleg ekkora probléma hogy így megyünk a gyerekekért ?

Meg megmondom az ovónőnek hogy beszélni akarok vele is erről a stílusról, mert ez nekem nem tetszik...

ha meg nem tudunk megegyezni én nem akarom hogy egy ilyen ember legyen a gyerekeimmel.....akkor inkább elhozom őket az oviból...

Szerintetek ez hülyeség ? hagynom kellene és úgy tenni mintha minden okés lenne ?

Ti mit tennétek?


(köszi hogy elolvastátok !)


2015. jan. 8. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy vérmes anyuka, de nem látom, hogy mi a gond a 4-4-15-ös hazahozatallal. Nekem kisfiam most kezdte, itthon vagyok én is gyeden, de 4 után megyek érte, ha jó idő van, és az udvaron vannak, mert mikor előbb mentem, reklamált. Egy óvónő sem szólt. De joguk sem lenne, az ovi 5-ig van nyitva. Ősszel megyek vissza dolgozni, 4-ig dolgozunk, 4-30-nál előbb nem fogok érte odaérni.
2015. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megmondanám az óvónővel, hogy majd elhozom mikor akarom vagy tudom, ő ebbe ne nagyon szóljon bele. Ő csak végezze szépen a dolgát a munkaideje végéig, ne mással foglalkozzon, hogy én éppen hánykor viszem a gyerkőcömet el. ENnyi.
2015. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az, hogy felhívod szerintem nem jó. miért nem tudsz bemenni beszélni? nem tud telefonálgatni mialatt 20-30 gyerekre figyel.


én 6 órában dolgozom, f4-hn4-re érek oda a gyerekért. olyankor még az összes olyan gyerek ott van akinek az anyukája gyeden van a gyerekkel, szóval nálunk is ez van, a dolgozó szülők gyerekeiért előbb mennek. nem gondolom, hogy ez baj, de nekem is furcsa, már többször gondolkodtam azon, hogy miért van így? bár a kistesó biztos alszik, tán azért, nem tudom.

pusztán kíváncsiságból, miért nem tudsz gyalog érte menni? annyira messze van nálatok az ovi? mondjuk mi lakótelepen lakunk, szóval nálunk ez sem opció mert mindenki max 10 percre lakik gyalog :)

2015. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én először megpróbálnám békésen megbeszélni az óvónővel. Szerintem a gyerek érdeke, hogy a szülő és az óvónő ne legyen rosszban. Megkérdezném tőle, hogy úgy gondolja-e, hogy nem jó a gyerekednek 4-ig az oviban, és elmondanám, hogy nem tudjuk megoldani a korábbi hazavitelt.
2015. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
vidéken lakunk, az ovi másik településen van uh csak kocsi jöhet szóba....busz ritka mint a fehér holló, de még akkor sem egy busz lenne hanem kettő amivel oda érnék...
2015. jan. 8. 13:46
 6/13 A kérdező kommentje:

én az ovoda vezetőt gondoltam felhívni hogy megkérdezzem tényleg ekkora probléma ha 4 után megy kicsivel a férjem ??


lehet ő nem is tudja hogy a szülők noszogatva vannak ....

2015. jan. 8. 13:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes lenne beszélni vele, hogy megértse a helyzetet, és ne nézzen ferde szemmel a férjedre. Elég, ha a férjed vázolja neki a helyzetet, amihez amúgy sincs semmi köze...
2015. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem az óvodavezetővel, hanem ezzel az óvónővel beszélnék. A lényeg: kedvesen de határozottan. A gyerek szereti őt?
2015. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tisztában van a helyzetünkkel, ennek ellenére szólt...


gyerekek sem szereik..

2015. jan. 8. 14:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha az óvodavezetőnél jelzed a problémát, akkor abba a csoportba már nem tanácsos járatni a gyerekedet. Hiszen az óvónő, ha ezen a szinten van, könnyen lehet, hogy a gyereken tölti ki a haragját. Úgyhogy azt kell eldönteni, akarsz-e csoportot/ovit váltani. Ha igen, akkor irány az óvodavezető. Ha nem, akkor az óvónővel kell beszélni.
2015. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!