Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az az általános, hogy az óvó...

Az az általános, hogy az óvó néni csak messziről odaköszön érkezéskor a gyereknek, vagy oda is szokott menni?

Figyelt kérdés

Főleg kiscsoportosoknál.


Ha nehezen oldódó, nem berohanó típusú a gyerek, akkor is ez a "norma"? Vagy van olyan tapasztalat, ahol elémegy az óvó néni a kis félősnek?


2017. márc. 26. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem óvónője válogatja. Nálunk van ilyen is, olyan is. Van, aki az íróasztal mögött írogatja a papírokat, onnan köszön oda (őt a gyerekek sem csípik annyira, mert sokszor fegyelmezi őket, néha indokolatlanul is szerintem), de van aki öleli, puszilja a gyerekeket. Szerintem a kettő közötti "megoldás" a jobb. Mondjuk az én fiam nem igényli a babusgatást, bár a bölcsiben bőven kapott belőle, lévén mindig ő volt az első a csoportban reggel, így kiemelt figyelem övezte :-) Az oviban nincs ilyen gondja, akkor szokott sírva fakadni, ha nem megyek el elég gyorsan, mert az ablaknál áll és várja, hogy integessek.
2017. márc. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az èn fiam igènyli, hogy odajöjjenek hozzá, megteszi mindkèt óvónő, nem okoz nekik problèmát.
2017. márc. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk megesik hogy csak akkor mozdulnak meg, ha elsirja magát az ajtoban a gyerek.

Igy direkt minden olyan nap sir, ha nem fogadják normálisan es a csoport végéből probálják üdvözölni

(Bölcsi de szerintem oviban sem lesznek különbek a nevelők)

Eddig párszor lattam csak hogy berohan fogadás nélkül a gyermek

2017. márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam igényelte középsős koráig, így őt legtöbbször átvette "kézből kézbe" az óvónéni. Akkor maradt csak el, ha épp valaki mást vigasztalt, vagy már éppen valamit játszottak, amikor érkeztünk.

Attól is függött, mikor érkeztünk, mennyien voltak már bent. Minél korábban mentünk, annál nagyobb volt az esély rá, hogy oda is jött az óvónő.


A lányom határozottabb, erősebb, így őt szerintem még sosem fogadták az ajtóban. Még ha épp rosszabb/nyűgösebb napja is van, akkor sem. Viszont bent, ha látják, hogy igényli, mindig megkapja a törődést.

2017. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nalunk mindig epp csinal valamit az ovoneni reggelente: kepeket vagdos, hajtogat a tobbiekkel akik mar bent vannak, stb. Szoval nem jon oda minden beerkezohoz, azonban ha latja, hogy nem akar a kicsi bemenni, kapaszkodik a szulobe, sirva fakad, akkor odajon.

Ez szerintem teljesen jo.

2017. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mint az 5nél. Mire megyünk (7-fél 8), addigra már az ott lévő gyerekekkel csinàl valamit. Ha gond (sírás) van, akkor természetesen jön, de alapból nem.
2017. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem megy oda. Viszont a gyerek felé fordulva, a gyerek szemébe nézve köszönti. Mikor kiscsoportos volt, akkor se jött elénk, mondjuk az enyém nem volt reggelente sírós, nem is igényelte.
2017. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szokott ajtóhoz jönni soha. Csak, ha látja, hogy nyakba csimpaszkodva sír a lányom, ilyen egyszer volt. Én sajnos annak is örülök, ha felnéz abból amit csinál és viszonozza a köszönésünket. Kb az esetek felében köszön vissza, pedig elég hangosan bekiabálok már, mert bosszant. Köszönök, mondom a gyerekeimnek, köszönjetek ti is, köszönnek, válasz a néma csend, szerintem észre se veszi, mikor mennek be a gyerekeim.
2017. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azta, nem túl szívderítő néhány válaszoló tapasztalata...


Köszi az eddigieket!

2017. ápr. 1. 23:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rosszak a tapasztalataim. A kicsi bölcsis és minden reggel eljátszatják velünk ugyanazt. Szinte le kell rólam feszíteniük mivel annyira sír, de mindig mondják, hogy fontos elbúcsúzni, és lemondani neki, hogy "anya megy dolgozni, te itt maradsz, majd jövök, ha felébredtél, stb." Kész rémálom. A nagy most középsős, de már tavaly is azt csinálták, hogy integettek, szóltak neki, hogy menjen, de ha nem mentem az sem érdekelte annyira őket.
2017. ápr. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!