Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Amikor bekell iratni az...

Amikor bekell iratni az óvodaba ugye nem kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Voltunk mar nyilt napon, leadtuk a jelentkezest telefonszámot is adtam irtak az itteni újságba hogy ekkor meg akkor lehet iratni be. De! Ez igy normális egy óvodánál. most vagyok először ebben a dologban igy fogalmam sincs.

Megadtam a telefonszámom és mikor nyilt napon beszélgettem a dajkákkal, óvónőkkel akkor kicsit semmibe vettek es bizonyos emberekhez huztak. Nem is hivtak pedig a telefonszámom elkerteķ.

Ez igy szokott lenni más ovuba is?



A masik kérdésen pedig ha nem jön be az adott ovi akkor másikba mehet ami a férjem munkahelyéhez közel van?


2017. ápr. 20. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban nincs nyílt nap.

Sőt, a városban 5 ovi van, és 1-ben van a beíratkozás. Tehát sokan nem is abba az intézménybe íratják, ahol van a beiratkozás...


Fiam bölcsiben volt, amíg beiratkozásra mentem az oviba. Nálunk csak az adatai kellettek, a gyerek nem.


Bármelyik oviba mehetsz, ahol fogadnak, van hely. De erre nem sok az esély, mert az ovi kötelező lett 3 éves kortól, de több hely nem nagyon lett. De ha átveszik, bárhova átírathatod.

2017. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk beiratkozás után küldtek egy levelet, amiben tájékoztattak, hogy felvették a kislányom. A beiratkozásról külön nem küldtek értesítőt, szerintem ez nem jellemző sehol. Az oviváltásra van mód, ha a választott új oviban van férőhely, gondolom erről az óvodavezetővel kell adott esetben egyeztetni.
2017. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, a beiratkozásnál nem kellett jelen lenni a gyereknek, más kérdés, hogy én vittem a lányom, mert nem volt nyílt nap előtte.
2017. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell vinni beíratáshoz a gyereket. Szabad választás van, de év közben egyáltalán nem biztos, hogy átveszik máshová, gondolom, helytől függ. Ha már óvódaköteles és nem a körzetibe mentek, tudtommal oda is kell szólni és mutatni a papírt, hogy máshová vették fel.

Érdemes megfontolni, ha nem volt szimpatikus, mert azért a gyereket megviselheti, ha változtattok. Amiket írtál, abból viszont nem sejtenék semmilyen konspirációt: szerintem arra az esetre kérték a számodat, ha bármi változás lenne, és gondolom, azokkal beszélgettek, akik vagy többet kérdeztek vagy már ismerősek voltak pl. nagytestvér révén.

2017. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Ami meg érdekelne hogy akkor nem viszem ha nem muszáj.

Miután az adott időoontban beirattam akkor majd hivnak vagy küldenek papirt hogy felvették e? De nyilván muszáj ha a körzeti óvoda nem?

Azért nem ertettem mert a papirt hohgy mit kell venni mar ide adták a nyilt napon.

2 óvoda van itt a környéken az egyik 5 percre tőlünk mellette a bölcsi amibe lehet a kicsit is beiratom a másik meg messzebb van ahol mar nincs bölcsi és nem is voltunk nyilt napon mert feleslegesnek tartottam amiatt hogy a tesójat meg lehet beiratom bölcsödébe. (meg amúgy a főúton van a masik ovi.

2017. ápr. 20. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:
nem kell vined gyereket.
2017. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!