Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyen helyzetben ki vennétek...

Ilyen helyzetben ki vennétek a gyereket az oviból vagy a szülőkkel beszélnétek?

Figyelt kérdés
Sajnos sok romagyerek jár az oviba. Verekednek is, ezt már lerendeztük, de most új műsorszám a kuki mutogatás.
2017. jún. 18. 15:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Ja és szerinted az óvónő mit tudna tenni ? Egyáltalán merne beszélni velük ?

Egyik ismerőst rendszeresen szekálta egy cigány a suliban. Az igazgató is mondta, hogy nem tehet semmit. Felkapná a sajtó, hogy a romát "meghurcolja a suli". Egy másik eset : merje a rendőr bevinni csend háborításért majd szól a rokonoknak. A rendőr inkább elment. Ezek után mit vársz egy óvónőtől ?

2017. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
55%
Kivenném. Folyamatosan lesz valami probléma. A beszélgetést a szüleikkel komolyan gondoltad? Ezt felejtsd el, azonnal az óvodavezető.
2017. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Kislányom van, ezért zavar a kuki mutogatás. 2-3 romagyerek verekszik, az óvónők rendszeresen a sarokba állítják őket, de ez sem számít nekik. Magánovira nincs pénzem sajnos. Azért irattuk ide, mert az óvónénik még engem is pesztráltak.
2017. jún. 20. 01:42
 14/28 anonim válasza:
100%
Magán oviba se vinném persze attól függ hogy hol vagy és milyen más lehetőség van. Én Budapesten Budán lakom és a gyerek magán oviba járt. Rémálom volt. Nem romák miatt, mert nem voltak hanem az ovónők miatt. Katasztrófa volt az ovi, a gyerek is utálta a végére. Az ovónők nem tudtak kommunikálni, az emailt sem ismerték és egyszerűen föl sem fogták, hogy szolgáltatnak és a pénzemért nem azt várom el amit egy állami oviban. Hihetetlen volt. hál istennek vége. Csak az angol miatt érte meg, de az sem az volt amit vártam. elején csak angolul beszélt az angolos tanár a végén elfelejtette. Simán elnézték, sőt ők hívtak egy külsős fejlesztőt a gyerekekhez hogy be lehet rá +ban fizetni és akkor megtanítják a gyereknek, hogy fogja a ceruzát. Pedig ez az ovónő feladata lett volna. Ja és tavaly előtt egy kisálny bántotta az én lányomat és amikor jeleztük végig azt mondták, hogy az én lányomat sem kell félteni. Aztán más szülő is mondta hogy a gyerekeik mesélték hogy az a lány bánjta az enyémet. Egy gyerek nem hazudik, ennyi biztos nem hazudja ugyanazt otthon. Az ovónénik nem vették észre vagy nem tudtak/akartak vele foglalkozni. És még ezer dolgot mesélhetnék. Szóval magán oviba itt Budapesten legalább is sose vinném a gyerekemet. Ennyi pénzért érettségi után kiküldöm valahová pár hónapra és megtanulja a nyelvet.
2017. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

A nemi szerv mutogatása bármelyik nemű óvodás gyermek között temrészetes dolog, a kérdés annak gyakorisága, és a mögötte levő szándék minősége.


Magyarán: zaklatólag veszik-e elő más gyerekek előtt,

nem megfelelő helyzetben és időben, és túlzásba viszik-e?

Ha igen, az baj, az olyan gyermek otthon ilyen szempontból hibásan szocializálódik.


Máskülönben az ég világon semmi baj avval, h ovisok ezt csinálják, sőt, ezeket át kell éljék OLYKOR és spontán, teljesen mindegy, melyik nemű melyik másik nemű előtt teszi.


Néhány verekedős gyerek nem feltétlen csoportbomlasztó.


A kedves kérdező látja az adott helyzetet, csoportot valamelyest. Mérlegelj.


Óvoda kapcsán ami inkább nehézség, a szülőkkel való kommunikáció lehet. Akár pedagógus és szülő között, akár szülő szülő között. Javaslom, első körben a pedagógussal beszélj, ha szükségét érzed. Végső soron az óvodavezetővel. Aztán önkormányzat. De CSAK HA tényleg indokolt.

2017. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"sőt ők hívtak egy külsős fejlesztőt a gyerekekhez hogy be lehet rá +ban fizetni és akkor megtanítják a gyereknek, hogy fogja a ceruzát. Pedig ez az ovónő feladata lett volna."


Ad egy: az óvoda nem iskola.


Ad kettő: az óvodának nem kötelessége az iskolára való felkészítés.


Ad három: TILOS bármiféle direkt fejlesztés/tanítás/oktatás, 6 éves korig, mert hosszútávú káros következménye van (pl neurotizálja a gyermeket, 8-10 éves korára), ellenben az a kevés, ami előnye lehetne, azt meg a direkt fejlesztéstől (szerencsére) mentes gyermek meg idővel behozza, a megfelelő időben.


(NEM a fogyatékkal élő gyermekekre értettem, ezt hozzáteszem.)


Javaslom lapozgatnod az ONAP-ot (Óvodai Nevelés országos AlapProgramja).

2017. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Még én vagyok. A teljesség kedvéért:

eleve nem is célja egy óvodának az iskolára való felkészítés.


Hanem a kisgyermeki lélek kibontakoztatása, példának okáért, valamint érzelmi biztonság megteremtése, és indirekt módon, szeretetteli környezetben hatni a fejlődésükre.


A kisgyermek alapvető és legfontosabb tevékenysége a spontán, szabad játék!


További tényezők is fontosak, de röviden most csak a lényegre tértem ki. Nyilván a megfelelő mozgástér biztosítása is alapvető, minél nagyobb időtartamban szabad levegőn, de minimum gyakran szellőztetett helyiségben. És a többi. Hiszen a rendszeres, főleg spontán mozgás általánosságban is szintén alapvető, óvodás korban.


(Alkalmankénti testnevelés nem árt persze, célzottan. Ez az egyetlen tényleges foglalkozás, amit érdemes megtartani óvodások számára. Heti 1-2 alkalommal.)


A kérdezés nincs megtiltva a gyereknek. Megkérdezheti, ha akarja, hogy "óvónéni, muti, te hogyan fogod a ceruzát". És óvónéni megmutatja EZ ESETBEN. ENNYI.


De technikákat direkt, célzottan NEM mutatunk az óvodásnak!

2017. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

A gyerekek rendszeresen veszik elő a kukijukat a bokorban, és egyéb olyan helyen, ahol nem szükséges. Ez szerintem kimeríti a neveletlenség fogalmát.

Akik szerint normális, azoktól kérdezem, hogy az én gyerekem miért nem mutogatja a nuniját? Válasz, mert nem arra tanítjuk.

2017. jún. 23. 08:11
 19/28 anonim válasza:

Ad kettő: az óvodának nem kötelessége az iskolára való felkészítés


Ne mondjál már ilyen butaságot, hogy ne lenne kötelessége felkészítni az iskolára. Külön iskola előkészítő foglalkozás is van minden oviban azoknak akik iskolába mennek. Ők adják ki azt a véleményt is amit az iskola kér hogy érett-e a gyerek az iskolára vagy sem.

2017. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:

Ad három:


Eleventeam.hu Ők foglalkoztak a gyerekkel és nagyon jók. A gyerek is imádta és eddig csak jókat hallottam róluk.

Csak jót volt a gyereknek, feloldották azokat a szorongásokat amiket az oviban szerzett mert csak csesztették a gyereket.

2017. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!