Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban szoktatok kapni a...

Oviban szoktatok kapni a gyerekről, fejlődéséről vmi dokumentumot? Kötelező lehet ez?

Figyelt kérdés
Készsègeiről,szociális viselkedéséről stb...
2017. jún. 23. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem kérdezek még mondani sem mond semmit az óvónő
2017. jún. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Félévente el kell készíteni a csoportban lévő összes gyerkőcről egy fejlődési naplót. Ebben vannak olyan képességek is, mint cipőkötés, fogmosás, foglalkozás végigülés, rajzkészség, stb, illetve szociális ábrát is készítünk, ahol a gyerkőcök baráti körét kell lerajzolni, figyelni, ki, mennyire nyitott vagy épp zárkózott. Benne van a foglalkozásokon megfigyelt fejlődés is, tehát milyen matekos, mennyire gyorsan tanulja meg a verseket, énekeket, milyen a mozgása, stb. Ez az ovi belső dokumentuma, amit a normálisabb óvónők megmutatnak a szülőnek, ha kéri. Én mindig megmutatom. :)
2017. jún. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Belső használatra készült dokumentumot mégis milyen jogon mutatsz meg egy kívülállónak, óvónő?
2017. jún. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
85%
Mert hármas, mit tesz vele? A gyerek saját szülőjének mutatja meg, ezek nem CIA akták, hogy titkosítva vannak. Nem csak az óvónő neveli a gyereket, a szülőnek szerintem jogos megnéznie ezt.
2017. jún. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk eleve mondta a vezető ovónő ovikezdéskor, hogy létezik ez a fejlődési napló, és hogy az ovónők évente kétszer meg fogják mutatni a szülőknek, és ez alapján adnak majd tájékoztatást. Úgyhogy nálunk sem szupertitkos aktaként kezelik. A szül

őnek joga van tudni a gyereke fejlődéséről. Ez olyan mintha azon akadnál ki, hogy a tanár megmutatja az osztálynaplót és benne az osztályzatokat fogadóórán.

2017. jún. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk alá is kell írni. Félévente készül, különböző szempontból "vizsgálják" a gyereket, és az alapján adják neki az A,B,C,D minősítést. Mindig ideadják, megnézhető, ha valami nem egyértelmű, lehet kérdezni, sőt meg is kérdezik az észrevételemet ezzel kapcsolatban. Engem meg mondom őszintén, ez nem érdekel. Egy kötelező formula, és ennyi. Ismerem a gyerekemet, tudom miben jó, és miben kevésbé. Igyekszem formálni, alakítgatni.
2017. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek saját szülei mióta kívülállók?
2017. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én mindig megmutattam,általában szülői után,vagy fogadóórán.ez nem titok,-csak mások irányába nem publikus.nálunk egyéni fejlődés mérésének hivják.

nem is értem ,hogy lehet,hogy néhány óvónő nem mesél a gyerekről.nálam ez olyan alap dolog.persze nem minden nap-és nem mindenkiről,de ha olyan dolog történik,ami emlitésre méltó..mindig

2017. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szabad megmutatni. A gyerek érdeke, h az óvónő ŐSZINTÉN le tudja írni, hol tart a fejlődésben a gyerek. Ezt nem tehetné meg, ha a szülőknek meg kellene mutatni.
2017. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szülői után megmutatták. Kb félévente írtak bele pár sort a gyerekről, nem olyan részletesen, inkább nagyvonalakban.
2017. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!