Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha beirattam a 2.5 éves...

Ha beirattam a 2.5 éves fiamat az óvodába, akkor kötelező is járnia? Még nem óvoda köteles.

Figyelt kérdés
Feleségem veszelyeztetett terhes és ezért beiratkoztunk az oviba a nyáron, mivel bármelyik pillanatban befektethetik a korhazba (nyitott mehszaj), ezert szerettunk volna egy biztositekot, hogyha baj lesz, akkor legyen ki vigyazzon a fiamra. Ovi vezetőnek és ovonoknek jeleztük is a szituációt, amire azt mondták, hogy semmi gond, megoldjuk. Ma hívtak reggel, hogy megsem úgy van, mint ahogy beszéltük, hétfőn vigyük a gyereket, mert ha beirattuk, akkor járnia kell. Került már valaki hasonló helyzetbe?

2017. szept. 1. 23:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

De most őszintén, ki volt itt bunkó? Minden válaszoló tök segítőkész volt, felhívták egy olyan dologra apuka figyelmét, amire magától nem gondolt, úgyis mint beszoktatás. Első gyerek, apukának nem kell tudnia róla, hogy megy az ilyen, miért is kéne tudnia? Viszont kérdezett, és a döntésükben (miszerint legyen-e ovi vagy sem) igenis fontos szempont az, hogy nem lehet egyik napról a másikra bedobni a gyereket, ha valóban szükség lesz rá.

Leírta azt is, hogy alapból, ha nem lenne a veszélyeztetett terhesség, akkor nem vinnék még oviba, mert ők maguk sem tartják elég érettnek. Erre is kaptak alternatív javaslatot.


Senki nem volt bunkó, mindenki segíteni próbált a kérdezőnek a maga módján, csak ő ezt támadásnak vette. Attól, hogy gyk, még vannak normális válaszolók, nem tudom, minek kell folyton szítani a hisztit.

2017. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Csak leíró a mi esetünket, hogy lásd mire gondolok. A kisfiam már 7(!!!!) hónapja ovis volt amikor kórházba kerültem a kistesó érkezése miatt. Mégis, amikor számára hirtelen eltűntem, és nem töltöttem otthon az éjszakát az annyira sokkolóan hatott rá, hogy a férjem első nap be sem tudta vinni az oviba, annyira sírt, annyira nehezen viselte a helyzetet.

Képzeld el mit érezne a pici, hogy anya hirtelen eltűnik, apa pedig másnap bevisz egy tök idegen helyre, 20 idegen gyerek közé, ahol vadidegen felnőttekre van utalva. Ő nem rakná össze hogy ez most egy szükségmegoldás és nem tudtátok kire bízni, konkrétan azt hinné hogy őt most mindenki elhagyta. Amikor ténylegesen oviba akarjátok majd szoktatni azt is meghatározhatja ez az "élmény".

Másrészt pedig ha nem óvodaérett, nem szobatiszta, akkor az ovónők hogy fogják őt ellátni szerinted?

Bébiszitterhez, nagymamához szoktassátok, az esetetekben ez lehet megoldás, nem az óvoda.

2017. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A lényeget megírták. El kell döntened, kiveszed (pontosabban "átiratod" a következő lehetséges beiratkozási időpontra), vagy bent hagyod, de csak akkor javaslom óvodába járatni, ha anyukájával együtt fokozatos beszoktatás zajlik, minimum 1-2 héten át.


"Alapvetően azt szeretnénk, hogy jövő szeptemberben kezdje az ovit, mivel akkor lesz köteles és addigra tudjuk a feltételeket megteremteni (szobatisztaság, önálló öltözködés stb.)."


Nem feltétel se az önálló öltözködés oviban, se a szobatisztaság.


Más kérdés, hogy 4 évesek esetén a szobatisztaság hiányakor kivizsgálás javasolt (szervi, majd pszichés), és legalább részlegesen kell tudnia öltözködni 4 éves korban. De a gyermeked még nincs 4 éves, tehát köteles az ovi felvenni akkor is, ha nem szobatiszta és ha egyáltalán nem tud egyedül öltözködni.

2017. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nektek csana jobb lenne ,mert még bölcsikbe is 1-2 hét beszoktatás .
2017. szept. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, kár, hogy nem a kérdésemre érkeztek... Aki esetleg hasonló cipőben jár, annak leírom: 2.5 évesen nem köteles a gyermek óvodába járni még akkor sem, ha beírattuk. Elegendő az igazgatóságon egy lemondó nyilatkozatot kitölteni és megszűnik a státusza, azonban ha változnak a körülmények, akkor egy kérvény kitöltése után nagy valószínűséggel rövid határidőben belül vissza is veszik a gyermeket. Egy kérdésem maradt még: az óvoda azon kívül, hogy félig-meddig az iskolára készít fel (de ez inkább csak nagycsoporttól) mi, ha nem gyermekmegőrző?

2017. szept. 7. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!