Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsődébe nem kellett gyümölc...

Bölcsődébe nem kellett gyümölcsöt vinni, óvodába kell. Ugyanaz a fenntartó, ugyanaz a beszállító. Miért kell itt a szülőknek vinniük?

Figyelt kérdés
2017. szept. 8. 08:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

Fél kiló almából biztos sok jut egy gyereknek.

Ha valaki nem tud normálisan vinni, az minek visz?

2017. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Az óvodás gyerekek sokkal nagyobbak és nagyobb étvággyal is rendelkeznek mint a bölcsődések. Azért egy óvodás már simán befal egy almát, míg egy bölcsis beéri 1-2 szelettel.

A több gyümölcs meg drágább, nem kaphatnának minden nap.

Ezért kérik a szülőktől.

2017. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%

Az én gyerekem lejárta az egyévet bölcsiben, mire a végén eljutott hozzám is az infó, hogy lehet gyümölcsöt bevinni.


Azt is úgy, hogy láttam, hogy cseresznyét esznek és rákérdeztem.

2017. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

"Fél kiló almából biztos sok jut egy gyereknek.

Ha valaki nem tud normálisan vinni, az minek visz?"


Ilyen az amikor valaki a kákán is csomót keres...

Akkor körbemagyarázom,hátha úgy eljut a kis buksidba.

Nem egy szülőnek kell az egész csoportot etetni,hanem bizonyos időközönként visz valamelyik szülő.Nálunk tök jól megoldva ki volt rakva hogy szerdán x és y hozzon gyümölcsöt.Jövőhéten meg majd megint másik két gyerek.Volt aki ananászt hozott meg májusban egy kiló epret,volt aki fél kiló almát mert arra futotta.És ez a lényeg,a szándék,meg az,hogy szülőként tegyek már hozzá én is ahhoz a csoporthoz,nem ám,jó,hogy a gyerekem eszi az ananászt mangót meg a licsit mert a gazdag szülő becipelte,hanem amit én hozzá tudok tenni a csoporthoz,azt hozzáteszem becsülettel!Ha az egy kiló alma akkor annyi,ha többre futja akkor meg azt.Ennyi.De köss bele ebbe is nyugodtan :)

2017. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
42%

Van egy ovisom és egy bölcsisem. Első blikkre az jutott eszembe, hogy persze, hogy nem kell a bölcsibe gyümölcsöt vinnem, hiszen a dupláját fizetem oda az ovis havi díjnak. A kislányom bölcsije egy hónapban 20 ezer forintba, míg a kisfiam ovija 10 ezer forintba kerül. A kislányom ebből a pénzből minden nap friss gyümölcsből helyben facsart turmixot adnak tízóraira, és friss gyümölcsöt az ebéd után desszertnek.

A kisfiam ovija ellenben fele annyi pénzből kellene, hogy megoldja, és nem megy nekik. Nem is csodálom, éppen ezért nagyon jó szívvel, boldogan viszem be havi egyszer a 2 kiló gyümölcsöt. Nálunk az a rendszer, hogy az adott napi gyümölcsfelelős viszi aznapra a gyümölcsöt. Általában havi egyszer kerül sorra minden szülő. Tehát nálunk nincs olyan, hogy egyes szülők nem visznek a saját napjukon gyümölcsöt, ugyanis aznap (gyümölcs hiányában) az egész csoport nem tud friss gyümölcsöt enni. Ezt egyik szülő sem engedi meg magának, így minden nap van friss gyümölcs. És egyáltalán nem tartom megterhelőnek anyagi szempontból a havi egy gyümölcsnapot.

A kislányom jövőre ugyanebbe az oviba fog járni (imádjuk, fantasztikus állami ovi), Neki is lesz gyümölcsnapja, Neki is boldogan fogom vinni a havi kb. 1000 forintnak megfelelő friss gyümölcsöt.

2017. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Baranka ***** válasza:
74%
Nem voltak bölcsisek a gyerekeim igy arról a részről nem tudok nyilatkozni. Oviba nálunk a tizóra gyümölcs. Ebéd után is mindig kapnak desszertnek valamilyen gyümölcsöt. Szerencsére az ovis gyerekek is nagyon szeretik őket. Mindkét gyereknél évi kb 2-3 alkalommal viszünk/illetve kerül ránk a sor/ gyümölcsöt. Maximum 2000 forintot fizettem érte (függőt attól, hogy milyet vittünk be és, hogy volt-e éppen szezonja az adott gyümölcsnek). Én szivesen viszem be, mert nem "kell"-nek érzem hanem van bennem egy igény, hogy vigyem.
2017. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Baranka ***** válasza:
76%
Nagynál 11-12 darabot szoktak kérni az óvónők. Kicsinél 2 kg gyümölcsöt. Volt, hogy zöldséget vittünk be (paprika, kigyóuborka stb). Utolsó voltam.
2017. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem az a gondom, hogy vinni kell, hanem a rendszert nem ertem. Ha egyik helyen az etkezesre befizetett penz fedezte (onkentesen ott is lehetett vinni), itt miert nem? Egyebkent itt kotelezo.


Mivel ugyanaz az onkormanyzat a fenntarto, egysegesnek kellene lennie a szabalyozasnak, nem? Raadasulugyanaz a ceg a beszallito is.

2017. szept. 9. 11:50
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyszerűen arról van szó,hogy ovisok,és nagyobb étkűek.
2017. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!