Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pszichiátriai fenntartó...

Pszichiátriai fenntartó kezelés és gyermekvállalás. Lehetséges, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Szeretnék érdeklődni, van-e olyan köztetek, aki pszichés problémára szed gyógyszert és így vállalt babát? Én jelenleg Sertralint, Lamolepet és Xanaxot szedek. A Xanaxról tudom, hogy azt le kell építeni, ez menni fog, mert már csak napi 0.5 mg-ot szedek. De a Sertralint és Lamolepet biztosan nem fogom tudni elhagyni. Évek óta depressziós zavar miatt állok kezelés alatt, Sertralint szedek reggel, a Lamolepet állapotstabilizátorként szedem mellé este. Érdekelne, hogy volt-e valakinek közületek olyan terhessége, amelyet ilyen vagy ehhez hasonló pszichés gyógyszerek mellett hordott ki? Van már egy gyönyörű 4 éves kislányom, az Ő születése után kerültem szülés utáni depresszióba, amely mára helyrejött szépen, de a fenntartó kezelés szükséges. Kezelőorvoshoz természetesen el fogok menni. De érdekelne, van-e más is hasonló cipőben, van-e esélyem, illetve volt-e esetleg olyan közöttetek, aki ilyen ügyben kezelőorvoshoz fordult és az orvos elutasította, hogy eszébe se jusson ilyen gyógyszerek mellett babát vállalni. Igazából pont az elutasító orvosi véleménytől félek...

Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!


2015. jan. 6. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

En vagyok az elo pelda szamodra.

En is panik beteg es depresszioban szenvedtem.

A baba vallalas elott ell kell hagyni a bogyokat!

Es ne mond h nemtudod mert igen is tudod vegyel erot es akaratot magadon!!

En elhagytam halistenek,igaz h hosszu volt az ut odaig de igenis elhagytam,pedig tobbszor is kiserleteztek velem a korhazban,es elhiztam,es meg rosszab volt a bogyoktol,huztak es huztak le a melybe egyszer be is gyogyszeteztem magam,aztan kimostak a gyomrom: -(

Na akkor azt mondtam itt a vege! Enyi!

Vettem erot magamon mert babat szeretem volna meg eszre vettem magam h csak hulyulok,de vegul is leraktam mar tobb eve,es sikerult a baba is.

Ma mar ha nagyon stresszes vok csak neha iszom egy csesze citromfu teat,es enyi.

Minden rajtad mulik az agy diktal,

Hidd el en atestem ezen.

Kivanom h sikeruljon nekedis!!

2015. jan. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és a biztatást, jól esett! Gratulálok, hogy ilyen erős voltál!
2015. jan. 6. 07:03
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Egyetertek a valaszoloval!

Eloszor is gratulalok neki;)

En hasonlo szituban voltam, sulyos depresszioval kezeltek plusz en is panikbeteg vagyok vagyis inkabb voltam.

En mar a gyogyszerek miatt is veszekedtem a dokimmal dupla adag anti depit kellett volna szednem de csak egy tablettat voltam hajlando bevenni plusz nyugtatot irt fel amit egyaltalan nem szedtem csak nagyon ritkan.

En tudtam, hogy csak en tudok magamon segiteni nem a gyogyszerek fognak...

Egyik nap mondtam a paromnak abbahagyom es a dokihoz sem megyek tobbet..o nem tartotta jo otletnek de en annyira ereztem, hogy abba kell hagynom a gyogyszert.

Egyik naprol a masikra nem szedtem amit ugye nem szabad le kene vezetni de erosen figyeltem magam es semmi gond nem volt! Miutan abbahagytam a gyogyszert 1 hetre ra pozit teszteltem:)

Nem szamitottunk babara egyszeruen jott;)

Rajtad mulik, hidd el agyban dol el..te tudsz csak segiteni magadon senki mas!

Azota nincs semmi bajom ( egyszer ketszer van panikrohamom de kezelem ) es a gyogyszerek nem hianyoznak!

2015. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Frontint kaptam vegetatív idegrendszeri zavarra, és Betalocot psvt-re (szívritmuszavar) ezzel hordtam ki a terhességem, aminek az eredménye gyönyörű 4kg-os egszséges kislány lett..... ajánlom figyelmedbe Czeizel Endre írásait, aki konkrétan megfogalmazza, hogy jobban árt a kismama, ha küzd a problémájával a terhesség közben, mint azzal, hogy beveszi a gyógyszereit... :)
2015. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
4-es az en dokim is ezt mondta hogy a tunetek a lelki gondok jobban artanak. Sajna igaza volt. Elso terhessegemnel a gyogyszereim elhagytam. Ideges feszult voltam,remalmaim voltak. Nem biztos hogy ezert de a 24. Heten koraszlesem volt,baba sajnos meghalt. Masodiknal mar nem kockaztattam a dokim hagyta a gyogyszereket ( depi,panik,szorongas, gyogyszereim citapram es rivotril) csak lecsokkentve. Idore szultem egeszseges fiut aki most mar 6 eves.
2015. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek, hogy megosztotta velem a tapasztalatait. Talán én sem vagyok reménytelen eset...
2015. jan. 6. 09:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vok:

Nem Bizony!!!!

2015. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyan jólesik a biztatás, köszönöm szépen Mindenkinek!
2015. jan. 6. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!